poster

Vetřelci z Marsu (neoficiální název)

 • USA

  Invaders from Mars

 • Austrálie

  Invaders from Mars

 • Kanada

  Invaders from Mars

 • Velká Británie

  Invaders from Mars

Sci-Fi / Horor

USA, 1986, 100 min

Komentáře uživatelů k filmu (29)

 • Mol
  ***

  DON'T WORRY, SON! WE MARINES HAVE NO QUALMS ABOUT KILLING MARTIANS! V každém jiném filmu by tyhle odporné Marťany přemohl malý David se slečnou Lindou, ale tady ne. Tady se toho pan scénárista nebál a stvůry z rudé planety dostanou nakopáno od dvou nekompromisních čet mariňáků. Dobře se na to dívá, když M-16tky ničí emzáky. No a když to tedy tak vyzvedávám do výšin, tak k mému hodnocení. Film mě hned po logu společnosti Cannon ohromil noční oblohou, na které prolétávají titulky a úžasným zpracováním domu ve studiovém prostředí. Navíc přistání lodi bylo dost strašidelné a já se těšil, na napínavý snímek s budovanou atmosférou. No, to se bohužel nestalo a prostřední část filmu dosti pokulhává. Navíc všem a všechno strašně trvá. Jako sedět na zemi a vstát je pro osoby v tomto filmu problém. Potěšil však šokující konec.(24.7.2018)

 • T2

  Rozpočet $12miliónovTržby USA $4,884,663Tržby Celosvetovo $-(16.8.2009)

 • Flipnic
  ****

  Překvapivě vynikající 80.ková oldschoolová záležitost, kterou jsem v dobách VHS, kdy REDAK ještě sral do nočníku, jaksi ,inul a opolnněl ... :-)) O to větší to byla zábava dnes (nioliv představa fetky ReDAKA), ale toho filmu samotýho...), kdy se film rychle rozjel a táhl napětí a všelijaký hnuy a příšeráky až doknce. Uznávám, že je to vykrádačka několika-verzního dílka "Uchvatitelé těl", ale nevadí. Tohle je spíš takové "barevnější, veselejší", ale stejně znepokojivé .... Moc dobrej flick a furt mi vrtá hlavou, jak jsem ho mohl v mladýc 80.kách (kdyREDAK ještě harašil fotrovi v koulích a mamině v rakovinou postiženým vaječníku - proto se dal na rozdíl ode mě na nekvalitní fet - toluen a piko) ... opomoneout!! Opomenout jsem chtěl napsat, protože ten film je fakt cool a vřele doporučuju. A kdo dá míň jak 3***, okamžitě ke zdi a kulku do týla nebo na gilotinu, to už podle výběru ... :-D(29.4.2015)

 • Bloody13
  ***

  S tolika velkými jmény (Hooper, O'Bannon, Young, Winston, Dykstra) se vyloženě nabízí argument, že takový film prostě nemůže být špatný. A taky není. Jejich společné dílko sice má blíže k dětským hororům typu The Lost Boys nebo The Gate, než k očekávanému nerváku, ale to neznamená, že nestojí za pozornost. V první půlce oplývá hezkou atmosférou, může se pochlubit příjemným obsazením i fajnovými maskami, a ty umělé exteriéry kolem domu Garnerových mají taky svoje kouzlo. Škoda je tak té druhé půlky filmu, v níž přijde na řadu armáda a původně mysteriózní nálada se promění v barevně světélkující scífko.(21.4.2015)

 • EdaS
  ***

  Don't worry, son! We marines have no qualms about killing Martians! Tenhle film jsem viděl už kdysi jako děcko v noci na německé televizi a od té doby mě pronásleduje. A opravdu, je to remake neskutečně divný. Jako by si tvůrci neuvědomili zastaralost originálu, a tak updatují maximálně triky - a sorry, chodící zubatá brambora (to je ten optimističtější pohled na to, jak Marťani vypadají) není zrovna něco, čeho byste se měli bát. I když občas někoho sežerou či anihilují paprskem. Jenže je tu spousta věcí, u kterých se bavit prostě musíte - třeba Velká sestra v roli Marťany ovládané učitelky, požírající žábu, neskutečně přehrávající generál, naprosto dementní vědec, komunikující s emzáky a srandovní výkony vůbec, zejména v okamžiku, kdy se mají herci pustit do nějaké akce. Nevím jak kdo, ale já se na Invaders za nějakých deset let určitě zase rád podívám.(27.7.2008)

 • JFL
  ***

  Druhý Hooperův projekt v rámci jeho smlouvy na tři filmy s Cannon Films je, podobně jako jeho předchozí "Lifeforce", fanboyovský počin, kterým si režisér splnil sen natočit kopii svého oblíbeného filmu z dětství s užitím moderních triků. Bohužel ale kromě efektů nepřináší jeho přepracování padesátkového sci-fi "Invaders from Mars" nic nového. Co do vyprávění doslovná kopie zachovává nejen paranoidní premisu, ale i naivitu a nedomyšlenost svého předobrazu. Přitom nápaditým uchopením a přepracováním mohl vzniknout skvělý příspěvek k dobovému trendu dětských filmů vycházejících z hororu a sci-fi. Tímto směrem ale Hooperovy ambice nesahaly, což stvrzuje i angažování zcela necharismatického a herecky marného představitele do hlavní role (není žádné překvapení, že jeho kariéra neměla pokračování). Hooperovi po vzoru padesátkových brakovek nezáleželo na tom, kdo hrdinu ztvární, protože o něj ani o žádné motivy spojené s dětstvím zde vůbec nejde. Hlavní hrdina je jen loutkou v rukou ideologicky podbarveného scénáře, který ale v osmdesátých letech působí už nemístně. Hooperovi "Invaders from Mars" jsou pak stejně jako jeho další projekty pro Cannon Films fascinující jako zcela bezprecedentní i neopakované úkazy v hollywoodské kinematografii, kdy talentovaný filmař dostane k dispozici štědré produkční zázemí, aby si udělal radost projekty, které vůbec neberou v potaz jakékoli trendy či komerční kalkulace.(11.10.2015)

 • flanker.27
  *

  Zase jsem si doplnil jednu starou vzpomínku. Víc jak dvacet let jsem měl v hlavě scény z filmu, kde jsou podivné chodící mimozemské obludy s velkým okem od přítele lejzra, hlavní klučina je pronásledovaný svými rodiči a ředitelkou školy a pak přistane mimozemské střevo na bazuce. A dneska už vím, že je to tenhle film a kus jsem si z něj i přehrál na youtube. Je to hrozně srandovní a co se týče triků, "hereckých" výkonů, akčních a jakože napínavých scén, že to opravdu vypadá skoro jako z padesátých let. Trochu to připomíná trpaslický "Útok divokých, naprosto neviditelných, obřích mimozemšťanů", ale jako dítě jsem to asi bral vážně.(25.4.2015)

 • Dan9K
  **

  Mně to teda přišlo skrz na skrz stejné jako originál. Pár rozdílů: Je to méně tajemné a hrůzostrašné. Stará verze byla taková beznadějnější. V téhle verzi se zase člověk tolik nenervuje (David narozdíl od staré verze záhy nalezne řadu spojenců, kteří mu snadněji věří) a je to zábavnější a akčnější. Jinak však celkem zbytečné, jako většina remaků.(6.2.2015)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Zase jedna nalezená osmdesátková perla, jež nás v devadesátých letech oblažovala na německých televizních stanicích! Jako kluk jsem ze zasouvacího emzáka pomalu nespal a přestože jde o nechtěně komickou bejkárnu, která byla notně pošahaná už tenkrát, je mi trošku líto, že se podobně bezelstná/blbá béčka už prakticky netočí. Tedy, těch blbých se točí mraky... u podobných zážitků zkrátka rozhoduje věk, jakým jste disponovali u čestného "poprvé". Abych jen netrucoval a nostalgicky nebrečel, práce tehdejších mistrů (Hooper, Winston, O'Bannon) příjemně pošimrá každého příznivce žánrových klasik.(26.4.2015)

 • juta
  ****

  Podle zdejší galerie obrázků to vypadá na slabý rodinný horůrek, ale zdání klame. Vyklubala se z toho slušná akce s napětím a dětským hrdinou v hlavní roli, který to už od začátku nemá jednoduché.(29.8.2016)

 • hladass
  ****

  Přiznám se, že jsem původní film zatím neviděl a stejně, porovnávat dva filmy, zejména pokud jde o sci-fi žánr a které os sebe dělí více než tři dekády, mně přijde jako naprostá kokotina, ale co už... Takže k Hooperově verzi... Jedná se o naprosté, čistokrevné béčko spíše pro děti něž dospělé, se zábavnými maskami, svižným dějem a neurážejícími herci... Proto je škoda závěrečné scény realita-sen, ta se do filmu absolutně nehodila... Vidět tak film ještě jako dítě, byl bych stoprocentně nadšen, takhle jsem se jen příjemně pobavil...(18.11.2014)

 • dr.horrible
  ****

  Mestečko ovládané mimozemšťanmi, Louise Fletcher žerúca žaby, humorné masky, svetielkujúca vesmírna loď, kraang, perfektná kamera, väčšinu času uveriteľné detské herectvo ... Ide o detský film. Ja už dieťa nie som, tak paradoxne jednu hviezdu prihadzujem. Mať osem, prskám blahom.(9.10.2014)

 • Campbell
  ***

  Nějak nevím co si o tomhle myslet, ale vezmu to ve zkratce. Film je špatnej po efekty, po masky, přes herce. Herci se vůbec nepředvedli a to co se občas dělo byla šílenost, a ani oblíbenec James Karen byl nic extra. Příběh je slabej ale to mi nevadilo, navíc snad kromě zápletky neměl s originálem nic extra společnýho. Mě by zajímalo co vedlo Hoopera natočit tohle, však měl navíc a proč do toho nutil ten strašnej humor. Mohlo to dopadnout daleko lépe. Ale aspon ten průměr.(26.5.2012)

 • HellFire
  **

  Na béčkové filmy se rád dívám, abych u filmu vypnul a pobavil se. Invaders from Mars mi to nedopřáli ani chvíli. On se totiž film snaží hrát na něco víc, ale nemá na to kapacitu v žádném směru. Herci jsou hrozní, jen odříkávají své repliky a chvíli jsem si připadal jako v laciném seriálu a příběh je prostě hloupý. Jednoho večera přistane za domem pracovníka NASA (což je taťka hlavního hrdiny) UFO a David to spatří na vlastní oči. Rodiče mu to samozřejmě nevěří. Když se ráno všichni sejdou na snídani, taťka se chová divně a David pojme podezření ve spojitosti s UFO. Má samozřejmě pravdu, taťku ovládli mimozemšťané. Znamením je zranění na krku. Postupně takhle dostanou pár lidí a David se s tím svěří školní sestře. Ta mu uvěří a spolu se vydají na místní základnu za generálem. Ten má zprvu pochyby, ale jakmile se jej pokusí zabít dva technici a prozradí se, uvěří všemu. Zahájí tak útok na mimozemšťany a všechno dobře dopadne. Tak za prvé - to, že mimozemšťané pochází z Marsu, si hrdinové jednoduše vycucají z palce. Zadruhé marťané jsou tu vyobrazeni jako neohrabané brambory na čtyřech nohou, z nichž dvě nohy slouží jako ruce. Zcela nepoužitelní, snad jen na chůzi. Jejich "matkou" je jakýsi mozek, který mi okamžitě připomněl záporáka z Želv ninja v onom plechovém obleku. Ani ty triky, které byly doménou osmdesátek, nestojí moc za řeč. Tenhle remake se rozhodně nepovedl a ani nemám moc chuť se dívat na originál z roku 1953. Co ale film úplně pohřbilo, tak jeho konec. Tohle si musím napsat, abych si to v budoucnu pamatoval. Ukáže se, že všechno byl jen Davidův sen. Když opět ulehá ke spánku, zvenčí se začnou ozývat blesky a za kopcem opravdu přistává mimozemská loď. David běží za rodiči do ložnice a vše končí záběrem na Davida, jak řve obligátní "ne" a na pozadí se ozývají podivné zvuky. Pokud jsem občas nacházel na filmu světlé chvilky, tak tohle je úplně odrovnalo. Že tak nevýrazný film natočí režisér skvělého a atmosférického Texaského masakru motorovou pilou, to bych nečekal. Holt každý režisér má slabou chvilku.(1.10.2014)

 • Anderton
  ***

  Hooper natočil teda vážne poctivý remake. Príliš priestoru na niečo vlastné si nenecháva, ale to nemusí byť nutne chyba, ak máte originál radi. Film sa síce tvári smrteľne vážne, ale niekde hlbšie v sebe má aj iróniu. Napríklad, že Louise Fletcher si tu zopakovala svoju najslávnejšiu úlohu. Inak čistá esencia osemdesiatok, len látka a jej spracovanie nie sú dostatočne silné na to, aby sa z filmu stal svojho času výraznejší kult. Implicitné významy sú niekde inde, ako v roku 1953, ale žeby ste snáď museli nad filmom nejako zvlášť premýšľať, to zase nie. I keď možno Hooperovi fakt o nič nešlo. Užite si radšej tú nostalgiu.(2.4.2017)

 • ledzepfan
  ****

  U tohodle jsem se bavil jak malý kluk. Bodysnatcheroidní scifi téma je mé oblíbené a takováhle dobrodrůžo verze pro malé i velké je svěží změna. Atmosféra postupné uchvatitelské invaze první poloviny je parádní, mrazivá a přesto více zábavná než děsivá. Postavy jsou napsané s příjemnou dětskou naivitou, kdy jsou dospělí opravdu ochotní naslouchat a uvěřit i neuvěřitelným historkám malého chlapce..... No nebylo by to krásné, kdyby svět fungoval takhle férově?(12.12.2014)

 • corpsy
  ***

  Hooperov remake staršieho sci-fi diela rovnakého názvu, ktorý sa síce môže pochváliť dokonalejšou trikovou stránkou, ale v ničom inom ho neprekonáva.(27.3.2011)

 • BoredSeal
  *

  Příšerně dementní film. Všichni se chovají jako po lobotomii mozku, efekty legrační, armáda je neschopná a celé je to asi tak zábavné jako sledovat hodinovou milostnou předehru dvou liliputů před chcacím sexem. Všichni herci jsou příšerní, dokonce i James Karen, který ve filmu zdařile hraje vysoce postaveného a zároveň vysoce dementního vojáka. Karen Blacková v podstatě vyvaluje oči a otvírá pusu, ječí a chová se jako přestárlá dívka, která neuspěla na konkurzu do pornofilmu, tak chtěla do komparzu u velkofilmu, ale někdo jí omylem dal velkou roli. Ano, takovýhle dojem na vás Invaze z Marsu zanechá. Je těžké uvěřit, že režisér tohohle splácance natočil pecky jako Texas Chainsaw Massacre, Poltergeist a mnohem zdařilejší invazní sci-fi jízdu Lifeforce.(31.10.2014)

 • Koly
  **

  Je mi úplně jedno, že na efekty použil Hooper pár starých dek a šest chlapů a z vysoka kašlu na "herecké výkony". Jestli to něčím Tobe pohnojil, tak hlavním hrdinou. Ten malý šmejd mi lezl na nervy už od prvního záběru a hlavně díky němu se film pořád plácal v žumpě smíchané ze stupidní sci-fi z 50. let a dobrodružného filmu pro děti. Těžko říct, jaký by to na mě mělo vliv v osmdesátých letech (no jaký asi... byl bych nadšený), ale dnes je to strašná bída, hlavně mě teda zklamal režisér, protože vím, že umí vytřískat maximum i ze stupidních scénářů. Kromě TEXASKÉHO MASAKRU měl totiž v roce 1986 na svém kontě i výborný LIFEFORCE, takže mi nejde do hlavy, proč šlápnul tak vedle. Na film mě přivedl žebříček nejlepších horrorů 80. let jednoho horrorového fandy, který jsem viděl na youtube, takže si dovolím mu vzkázat, ať jde do hajzlu!!!(6.1.2011)

 • baruss

  Raspberry Award (Maliny) : 1987 : NOMINÁCIE (2) : Najhoršia herečka VR - Louise Fletcher, Najhoršie vizuálne efekty.(14.3.2008)

 • vitekpe
  ***

  Remake padesatkove klasiky, ktery je dle meho narozu povedeny uplne stejne dobre. Tak jako padesatkova verze trefila naladu a vizual sve doby, stejne tak se to povedlo u teto osmdesatkově osmdesatkové. Stale je vsak treba vnimat to, ze jde o rodinny-detsky scifi film. :) Potesily Karen Black a Louise Fletcher v hlavnich zenskych rolich. 3+(25.2.2016)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace