poster

Vetřelci z Marsu (neoficiální název)

 • USA

  Invaders from Mars

 • Austrálie

  Invaders from Mars

 • Kanada

  Invaders from Mars

 • Velká Británie

  Invaders from Mars

Sci-Fi / Horor

USA, 1986, 100 min

 • EdaS
  ***

  Don't worry, son! We marines have no qualms about killing Martians! Tenhle film jsem viděl už kdysi jako děcko v noci na německé televizi a od té doby mě pronásleduje. A opravdu, je to remake neskutečně divný. Jako by si tvůrci neuvědomili zastaralost originálu, a tak updatují maximálně triky - a sorry, chodící zubatá brambora (to je ten optimističtější pohled na to, jak Marťani vypadají) není zrovna něco, čeho byste se měli bát. I když občas někoho sežerou či anihilují paprskem. Jenže je tu spousta věcí, u kterých se bavit prostě musíte - třeba Velká sestra v roli Marťany ovládané učitelky, požírající žábu, neskutečně přehrávající generál, naprosto dementní vědec, komunikující s emzáky a srandovní výkony vůbec, zejména v okamžiku, kdy se mají herci pustit do nějaké akce. Nevím jak kdo, ale já se na Invaders za nějakých deset let určitě zase rád podívám.(27.7.2008)

 • Flipnic
  ****

  Překvapivě vynikající 80.ková oldschoolová záležitost, kterou jsem v dobách VHS, kdy REDAK ještě sral do nočníku, jaksi ,inul a opolnněl ... :-)) O to větší to byla zábava dnes (nioliv představa fetky ReDAKA), ale toho filmu samotýho...), kdy se film rychle rozjel a táhl napětí a všelijaký hnuy a příšeráky až doknce. Uznávám, že je to vykrádačka několika-verzního dílka "Uchvatitelé těl", ale nevadí. Tohle je spíš takové "barevnější, veselejší", ale stejně znepokojivé .... Moc dobrej flick a furt mi vrtá hlavou, jak jsem ho mohl v mladýc 80.kách (kdyREDAK ještě harašil fotrovi v koulích a mamině v rakovinou postiženým vaječníku - proto se dal na rozdíl ode mě na nekvalitní fet - toluen a piko) ... opomoneout!! Opomenout jsem chtěl napsat, protože ten film je fakt cool a vřele doporučuju. A kdo dá míň jak 3***, okamžitě ke zdi a kulku do týla nebo na gilotinu, to už podle výběru ... :-D(29.4.2015)

 • JFL
  ***

  Druhý Hooperův projekt v rámci jeho smlouvy na tři filmy s Cannon Films je, podobně jako jeho předchozí "Lifeforce", fanboyovský počin, kterým si režisér splnil sen natočit kopii svého oblíbeného filmu z dětství s užitím moderních triků. Bohužel ale kromě efektů nepřináší jeho přepracování padesátkového sci-fi "Invaders from Mars" nic nového. Co do vyprávění doslovná kopie zachovává nejen paranoidní premisu, ale i naivitu a nedomyšlenost svého předobrazu. Přitom nápaditým uchopením a přepracováním mohl vzniknout skvělý příspěvek k dobovému trendu dětských filmů vycházejících z hororu a sci-fi. Tímto směrem ale Hooperovy ambice nesahaly, což stvrzuje i angažování zcela necharismatického a herecky marného představitele do hlavní role (není žádné překvapení, že jeho kariéra neměla pokračování). Hooperovi po vzoru padesátkových brakovek nezáleželo na tom, kdo hrdinu ztvární, protože o něj ani o žádné motivy spojené s dětstvím zde vůbec nejde. Hlavní hrdina je jen loutkou v rukou ideologicky podbarveného scénáře, který ale v osmdesátých letech působí už nemístně. Hooperovi "Invaders from Mars" jsou pak stejně jako jeho další projekty pro Cannon Films fascinující jako zcela bezprecedentní i neopakované úkazy v hollywoodské kinematografii, kdy talentovaný filmař dostane k dispozici štědré produkční zázemí, aby si udělal radost projekty, které vůbec neberou v potaz jakékoli trendy či komerční kalkulace.(11.10.2015)

 • Campbell
  ***

  Nějak nevím co si o tomhle myslet, ale vezmu to ve zkratce. Film je špatnej po efekty, po masky, přes herce. Herci se vůbec nepředvedli a to co se občas dělo byla šílenost, a ani oblíbenec James Karen byl nic extra. Příběh je slabej ale to mi nevadilo, navíc snad kromě zápletky neměl s originálem nic extra společnýho. Mě by zajímalo co vedlo Hoopera natočit tohle, však měl navíc a proč do toho nutil ten strašnej humor. Mohlo to dopadnout daleko lépe. Ale aspon ten průměr.(26.5.2012)

 • Dan9K
  **

  Mně to teda přišlo skrz na skrz stejné jako originál. Pár rozdílů: Je to méně tajemné a hrůzostrašné. Stará verze byla taková beznadějnější. V téhle verzi se zase člověk tolik nenervuje (David narozdíl od staré verze záhy nalezne řadu spojenců, kteří mu snadněji věří) a je to zábavnější a akčnější. Jinak však celkem zbytečné, jako většina remaků.(6.2.2015)

 • - Pro záběr z blízka ve scéně, kdy Marťan sežere paní McKeltchovou (Louise Fletcher), byla zkonstruována pouze hlava Marťana, aby měla volnější pohyb. Krknutí bylo docíleno hasícím přístrojem. (HellFire)

 • - Skuteční mariňaci ze čtvrté záložní jednotky FAAD se sídlem v Pasadeně v Kalifornii si zahráli ve scéně, kde vojáci obsazují základní školu. (HellFire)

 • - Stan Winston pracoval na speciálních efektech tohoto filmu a zároveň na Vetřelcích (1986). (HellFire)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace