Tušenie

Psychologický / Krimi / Drama

Československo, 1982, 67 min

Film, ktorý je v zatajovaní informácií výborný. Solan vie nakrútiť kriminálku aj dávkovať informácie po častiach. Určite tomu napomohla spolupráca s Tiborom Vichtom, s ktorým sa Solan ako tvorca zžil. Ďalej tu máme skvelé obsadeného Mullera a Mistríka ako opozitá, ktoré sa držia v rovine sofistikovaného herectva. Tomu je podmienená aj celková vystavba filmu a aj jeho atmosféra. Jediný problém je fakt, že aj napriek výbornému pracovaniu zo žánrom je tu takmer nulová prítomnosť akéhokoľvek napätia. A hlavne od polovice filmu, kedy sa veľa vecí začína rozuzlovať a dostávať do popredia a rysy načrtnuté na začiatku začínajú naberať jasnejšie kontúry, sa tiež film dostáva do nezaujímavých príbehových štruktúr a zvratov. Stále je to ale jeden s tých lepších normalizačných filmov a rozhodne aspoň tú prvú polovicu je na čo pozerať.(10.5.2013)

• PatoP

Tak pri tomto filmovom diele som nevedel kde to má hlavu a kde pätu. Zrejme preto, že som to nedopozeral, až tak ma to nebavilo. A nič na tom nezmenilo ani kvalitné herecké obsadenie a už vôbec nie meno režiséra.(24.3.2010)

• - Nakrúcanie prebiehalo v Banskej Štiavnici, Bratislave a Mikulove. (dyfur)

• - Železniční stanice se natáčela v Lednici na Moravě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)