poster

Děs v prádelně

 • USA

  The Mangler

 • Austrálie

  The Mangler

 • Kanada

  The Mangler

 • Velká Británie

  The Mangler

Horor

USA / Austrálie / Jihoafrická republika, 1995, 106 min

Režie:

Tobe Hooper

Předloha:

Stephen King (povídka)

Kamera:

Amnon Salomon

Producenti:

Anant Singh

Střih:

David Heitner

Scénografie:

David Barkham

Kostýmy:

Moira Anne Meyer
(další profese)
 • MM_Ramone
  **

  Od režiséra Tobe Hoopera som očakával poriadnu horrorovú pecku. Hodne som bol zvedavý na to ako spracuje literárnu predlohu od najznámejšieho autora strašidelných románov, amerického spisovateľa Stephena Kinga. Vybral si krátku poviedku Šroťák zo zbierky Nočná smena. Do deja primiešal nesympatickú, úplne zbytočnú postavu majiteľa práčovne a zveril ju nemotornému Robertovi Engludovi. Myslím, že práve to najviac uškodilo tomuto snímku. **(29.1.2008)

 • Faustka
  *****

  Který z nich vzbuzuje větší respekt, giganticky-starožitný mandl, nahánějící strach už, pouhým pohledem na jeho monstróznost(posléze jím být vymandlován, až na dřeň).. a nebo, chlípná úlisnost stárnoucího majitele prádelny p. Garleye(Robík Englund se vyžívá), jehož slizounské ruce sápající se na dívčinu hebkou šíjí, nejsou jistě, tou méně nepříjemnou volbou. ;) "Je něco horšího, než ďábel v nás, ďábel v těch druhých!" - William B. Garley(25.11.2009)

 • Terva
  **

  Film je natočen podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga. CITÁT - Tady si musíš dát pozor. Hlavně na lis.......... Lis v místní prádelně Blue Ribbon ochutnal lidskou krev a chce jí víc. Kdo si nedá pozor zemře. CITÁT - Dnes vymandloval ženskou....... Myslím, že díky Stephenu Kingovi mohu z klidem přijmout myšlenku o stroji posedlém Ďáblem. Ať už je to mandl nebo lednička. CITÁT - Jdu do márnice........ Bohužel jsou nehody a smrti u mandlu strašně umělé a nevěrohodné. Někdy mi připadalo, že aktéři na smrt sami do stroje strkaj ruce a kousky oděvů. Je prostě vidět, jak to herci hrajou. Je to silný, leč špatně zdramatizovaný příběh. Řvaní, křičení a hekání na konci filmu je spíš směšné než skutečné. CITÁT - Chraňte se lidí, kteří nemají část těla........(8.5.2012)

 • LIVINGDEAD
  ****

  Tento film jsem viděl už kdysi dávno, ale v mizerné kvalitě. Nyní jsem měl možnost kouknout na DVD. Je to zcela něco jiného. Když máte krásný obraz a čistý zvuk, pak jsou scény, kdy mandl vtahuje a drtí těla, ještě brutálnější. Mandl byl opravdu profesionálně zhotovený a já jsem během filmu měl po celou dobu husí kůži. Vzpomněl jsem si totiž, na dobu, kdy jsem měsíc pracoval v Bulharsku na mandlu. Byly tam ty stejné pracovní podmínky, dokonce nám zabavili pasy a nedali nám 3 dny jíst. Žádné bezpečnostní zařízení a bylo tam takové horko, že jsme pracovali nazí a měli na sobě pouze zkrácený bílý plášť bez rukávů. Jednou se mi taky stalo, že jsem byl nepozorný a mandl mne za plášť zachytil. Začal jsem ječet a vší silou jsem plášť roztrhal. Stačila chvilka a zřejmě by se se mnou stalo to, co ve filmu. Na to přišel ředitel a veřejně mne pokáral. Mandl se nachází na Slunečném pobřeží a žehlí prádlo pro všechny hotely na pobřeží, tak si to asi umíte představit. Podotýkám, že jsme nevěděli kam jedeme a co tam budeme dělat. Byl to výměnný pobyt studentů z VŠ a vše jsme se dozvěděli až na místě. Byl to můj největší horror v životě. A to už nemluvím o tom, že když jste na pokoji rozsvítili světlo, příběhlo najednou i 20 švábů..... brrrrr(1.1.2009)

 • cariada
  ***

  Někdy se nestačím divit co že si to ti tvůrci na nás zase vymysleli. Tentokrát je posedlý obří mandl, který sem tam někoho trochu přežehlí. Docela hodně bizardní a někdy nechutné. K tomu majitel prádelny co má víc protéz a pod než vlastního těla. Ps -nevěřte lidem co nemají všechny části svého těla. Docela solidní brutalita a napětí.(26.2.2013)

 • - Film je natočen podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (Terva)

 • - Většinu filmu režíroval Tobe Hooper, v závěru však projekt opustil a jeho práci dokonči Anant Singh. (facojurka)