poster

Děs v prádelně

 • USA

  The Mangler

 • Austrálie

  The Mangler

 • Jihoafrická republika

  The Mangler

 • Kanada

  The Mangler

 • Velká Británie

  The Mangler

Horor

USA / Austrálie / Jihoafrická republika, 1995, 106 min

Režie:

Tobe Hooper

Předloha:

Stephen King (povídka)

Kamera:

Amnon Salomon
(další profese)
 • Martin741
  ****

  Reziser Tobe Hooper je v niektorych kruhoch pokladany za ikonu hororoveho zanru /natocil Texasky Masaker, Poltergeist/ aj sa k tymto kruhom velmi rad pridam. Film je o velkom stroji v pradelni, ktory rad vrazdi. Ze vrazdi fauna /krokodily, levy, medvede/ je normalne, ze vrazdi psychopat je bezne v hororoch, alebo aj nejake sci-fi bytosti sa najdu /Alien/. Dokonca som videl horor, v ktorom vrazdili paradajky /Utok Vrazdicich rajcat - ci tak nejako sa to volalo/. No nic to, tu masina na pranie, zmykanie a zehlenie sa rozhodla taktiez vrazdit. Udajne ju niekto preklial. Atmosferu vsak film ma velmi dobru, Tobe Hooper vie, ako sa tocia horory a Robert Englund /Nightmare on Elm Street/ ako zaporak potesil. 72 %(16.3.2013)

 • Shogin
  **

  Kingova předloha nepatří rozhodně k nejlepším povídkám, které napsal a mě osobně také zvlášť nenadchla, ale má aspoň jeho dokonalé vypravětství. Na film jsem ze zvědavosti kouknul, i když jsem nečekal prakticky nic, a taky mi to velké nic přineslo. Přidání majitele prádelny absolutně postrádalo smysl a celkově nízká kvalita šla kvůli tomu ještě víc dolu... Velmi slabý snímek...(12.2.2011)

 • schizmo
  ***

  Na osmdesátkových béčkách je krásný to, že ač je to kolikrát sebevětší blbost, dokážete autorům leccos odpustit pro tu neopakovatelnou atmosféru a mnohdy velkou dávku naivity. V případě Děsu v prádelně je pak králem večera splašený mandl, který semele vše, co se do jeho blízkosti dostane. Ačkoli má zde Robert Englund v porovnání se sérií Noční můra výrazně slabší výkon a fatalita si s absurditou mnohdy podávají ruce, je zde pěkný výčet solidních gore scén a nefalšovaná oldskůl atmosféra.(9.1.2014)

 • Doudis19
  *

  No nečekal jsem zázraky, ale až tak špatný tedy taky ne. Nic jakoby nebylo dotažený. Každé úmrtí je uděláno slušně a má i slušný napětí, jenže části od jedné smrti k druhé vypluňují jen nic neříkající žvásty se snahou překvapit šokujícím závěrem, ten nakonec už tak špatný film, srazuje svou hloupostí ještě níž. Motivace postav je absolutně nedovysvětlená , no a k trikům se ani nemá cenu vyjadřovat v 15 let starým béčku. Neznám Kingovu povídku, ale tohle je i na horor dost pitomej námět, u kterýho si i člověk sebevíc tolerující hloupé pointy, musí ťukat na čelo.(19.8.2010)

 • Han22
  **

  Od kombinace King, Hooper a Englund jsem očekával mnohé, ale takovou nudu opravdu ne. Ve zkratce jde o to, že do mandlu v jedné fabrice spadne ženská a ošunělý polda Hunton to vyšetřuje. Mandl je totiž posedlý démonem. A protože mandly se zásadně nehýbou a své oběti neumí nahánět po lesích ani na ně bafat za rohem, je to celkem nuda. Vedou se debaty o ničem, herci přehrávají (a Englund je zde naprosto příšerný!), občas se někdo bez sebemenšího pudu sebezáchovy vrhá do mandlu. Na druhou mrtvolu si počkáme hodinu a celkem napínavý finále to moc nezachraňuje. Dvě hvězdičky tak především za originální námět, který je mi sympatičtější než ty kopírky co se točí dnes a úžasný design mandlu, který hraje líp než většina postav.(18.12.2011)

 • - V pozadí jedné z počátečních scén je vidět brána, na které je napsáno „práce vás osvobodí“, stejně jako brána do koncentračního tábora v Osvětimi. (Lajty)

 • - Většinu filmu režíroval Tobe Hooper, v závěru však projekt opustil a jeho práci dokonči Anant Singh. (facojurka)

 • - Ačkoli byl film natočen v Londýně a Jižní Africe, odehrává se v Maine, kde se odehrává většina příběhů Stephena Kinga. (Lajty)