poster

Děs v prádelně

 • USA

  The Mangler

 • Austrálie

  The Mangler

 • Kanada

  The Mangler

 • Velká Británie

  The Mangler

Horor

USA / Austrálie / Jihoafrická republika, 1995, 106 min

Režie:

Tobe Hooper

Předloha:

Stephen King (povídka)

Kamera:

Amnon Salomon

Producenti:

Anant Singh

Střih:

David Heitner

Scénografie:

David Barkham

Kostýmy:

Moira Anne Meyer
(další profese)
 • MM_Ramone
  **

  Od režiséra Tobe Hoopera som očakával poriadnu horrorovú pecku. Hodne som bol zvedavý na to ako spracuje literárnu predlohu od najznámejšieho autora strašidelných románov, amerického spisovateľa Stephena Kinga. Vybral si krátku poviedku Šroťák zo zbierky Nočná smena. Do deja primiešal nesympatickú, úplne zbytočnú postavu majiteľa práčovne a zveril ju nemotornému Robertovi Engludovi. Myslím, že práve to najviac uškodilo tomuto snímku. **(29.1.2008)

 • Martin741
  ****

  Reziser Tobe Hooper je v niektorych kruhoch pokladany za ikonu hororoveho zanru /natocil Texasky Masaker, Poltergeist/ aj sa k tymto kruhom velmi rad pridam. Film je o velkom stroji v pradelni, ktory rad vrazdi. Ze vrazdi fauna /krokodily, levy, medvede/ je normalne, ze vrazdi psychopat je bezne v hororoch, alebo aj nejake sci-fi bytosti sa najdu /Alien/. Dokonca som videl horor, v ktorom vrazdili paradajky /Utok Vrazdicich rajcat - ci tak nejako sa to volalo/. No nic to, tu masina na pranie, zmykanie a zehlenie sa rozhodla taktiez vrazdit. Udajne ju niekto preklial. Atmosferu vsak film ma velmi dobru, Tobe Hooper vie, ako sa tocia horory a Robert Englund /Nightmare on Elm Street/ ako zaporak potesil. 72 %(16.3.2013)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Šroťák je roztomilá hororová povídka od Stephena Kinga a Tobe Hooper ji přetavil v neméně roztomilé hororové béčko. Se vším, co k tomu patří. To je sice i slabomyslnost scénáře a dialogů, nemluvě o tom, že postavy se zde chovají opravdu extrémně nemožně, nicméně za šťavňaté gore scény a charisma titulního mechanického zabijáka mu ty tři hvězdy rád nechám. Mimochodem, scéna, v níž polda a jeho pobožný kamarád vymýtají démona z desetimetrového stroje, načež se ten nakrkne a začne je nahánět po budově, je vskutku nezapomenutelná...(7.4.2011)

 • Terva
  **

  Film je natočen podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga. CITÁT - Tady si musíš dát pozor. Hlavně na lis.......... Lis v místní prádelně Blue Ribbon ochutnal lidskou krev a chce jí víc. Kdo si nedá pozor zemře. CITÁT - Dnes vymandloval ženskou....... Myslím, že díky Stephenu Kingovi mohu z klidem přijmout myšlenku o stroji posedlém Ďáblem. Ať už je to mandl nebo lednička. CITÁT - Jdu do márnice........ Bohužel jsou nehody a smrti u mandlu strašně umělé a nevěrohodné. Někdy mi připadalo, že aktéři na smrt sami do stroje strkaj ruce a kousky oděvů. Je prostě vidět, jak to herci hrajou. Je to silný, leč špatně zdramatizovaný příběh. Řvaní, křičení a hekání na konci filmu je spíš směšné než skutečné. CITÁT - Chraňte se lidí, kteří nemají část těla........(8.5.2012)

 • Shogin
  **

  Kingova předloha nepatří rozhodně k nejlepším povídkám, které napsal a mě osobně také zvlášť nenadchla, ale má aspoň jeho dokonalé vypravětství. Na film jsem ze zvědavosti kouknul, i když jsem nečekal prakticky nic, a taky mi to velké nic přineslo. Přidání majitele prádelny absolutně postrádalo smysl a celkově nízká kvalita šla kvůli tomu ještě víc dolu... Velmi slabý snímek...(12.2.2011)

 • - Film je natočen podle stejnojmenné povídky Stephena Kinga. (Terva)

 • - Většinu filmu režíroval Tobe Hooper, v závěru však projekt opustil a jeho práci dokonči Anant Singh. (facojurka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace