Děs v prádelně

Tobe Hooper

Předloha:

Stephen King (povídka)

Amnon Salomon

Reziser Tobe Hooper je v niektorych kruhoch pokladany za ikonu hororoveho zanru /natocil Texasky Masaker, Poltergeist/ aj sa k tymto kruhom velmi rad pridam. Film je o velkom stroji v pradelni, ktory rad vrazdi. Ze vrazdi fauna /krokodily, levy, medvede/ je normalne, ze vrazdi psychopat je bezne v hororoch, alebo aj nejake sci-fi bytosti sa najdu /Alien/. Dokonca som videl horor, v ktorom vrazdili paradajky /Utok Vrazdicich rajcat - ci tak nejako sa to volalo/. No nic to, tu masina na pranie, zmykanie a zehlenie sa rozhodla taktiez vrazdit. Udajne ju niekto preklial. Atmosferu vsak film ma velmi dobru, Tobe Hooper vie, ako sa tocia horory a Robert Englund /Nightmare on Elm Street/ ako zaporak potesil. 72 %(16.3.2013)

• Shogin

Kingova předloha nepatří rozhodně k nejlepším povídkám, které napsal a mě osobně také zvlášť nenadchla, ale má aspoň jeho dokonalé vypravětství. Na film jsem ze zvědavosti kouknul, i když jsem nečekal prakticky nic, a taky mi to velké nic přineslo. Přidání majitele prádelny absolutně postrádalo smysl a celkově nízká kvalita šla kvůli tomu ještě víc dolu... Velmi slabý snímek...(12.2.2011)

Na osmdesátkových béčkách je krásný to, že ač je to kolikrát sebevětší blbost, dokážete autorům leccos odpustit pro tu neopakovatelnou atmosféru a mnohdy velkou dávku naivity. V případě Děsu v prádelně je pak králem večera splašený mandl, který semele vše, co se do jeho blízkosti dostane. Ačkoli má zde Robert Englund v porovnání se sérií Noční můra výrazně slabší výkon a fatalita si s absurditou mnohdy podávají ruce, je zde pěkný výčet solidních gore scén a nefalšovaná oldskůl atmosféra.(9.1.2014)

• Doudis19

No nečekal jsem zázraky, ale až tak špatný tedy taky ne. Nic jakoby nebylo dotažený. Každé úmrtí je uděláno slušně a má i slušný napětí, jenže části od jedné smrti k druhé vypluňují jen nic neříkající žvásty se snahou překvapit šokujícím závěrem, ten nakonec už tak špatný film, srazuje svou hloupostí ještě níž. Motivace postav je absolutně nedovysvětlená , no a k trikům se ani nemá cenu vyjadřovat v 15 let starým béčku. Neznám Kingovu povídku, ale tohle je i na horor dost pitomej námět, u kterýho si i člověk sebevíc tolerující hloupé pointy, musí ťukat na čelo.(19.8.2010)

• Han22

Od kombinace King, Hooper a Englund jsem očekával mnohé, ale takovou nudu opravdu ne. Ve zkratce jde o to, že do mandlu v jedné fabrice spadne ženská a ošunělý polda Hunton to vyšetřuje. Mandl je totiž posedlý démonem. A protože mandly se zásadně nehýbou a své oběti neumí nahánět po lesích ani na ně bafat za rohem, je to celkem nuda. Vedou se debaty o ničem, herci přehrávají (a Englund je zde naprosto příšerný!), občas se někdo bez sebemenšího pudu sebezáchovy vrhá do mandlu. Na druhou mrtvolu si počkáme hodinu a celkem napínavý finále to moc nezachraňuje. Dvě hvězdičky tak především za originální námět, který je mi sympatičtější než ty kopírky co se točí dnes a úžasný design mandlu, který hraje líp než většina postav.(18.12.2011)

• - V pozadí jedné z počátečních scén je vidět brána, na které je napsáno „práce vás osvobodí“, stejně jako brána do koncentračního tábora v Osvětimi. (Lajty)

• - Většinu filmu režíroval Tobe Hooper, v závěru však projekt opustil a jeho práci dokonči Anant Singh. (facojurka)

• - Ačkoli byl film natočen v Londýně a Jižní Africe, odehrává se v Maine, kde se odehrává většina příběhů Stephena Kinga. (Lajty)