Film o filmu - Návrat idiota (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 1999, 20 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Jeden z mála fofů, ve kterém se člověk opravdu něco dozví. Například to, že režisér ví, co dělá. Vcelku unikátní.(12.7.2016)

• WANDRWALL

Ve filmu o filmu je málo vysvětleno to hlavní - proč zrovna takové pojetí a co má ten film mít společného s Lvem Myškinem z Dostojevského Idiota. Nemá nic, jen úvodní cestu vlakem. Idiot od Dostojevského je dramatické dílo, plné svárů, vnitřních bojů, zatímco tenhle Idiot není žádný filozof, neumírá na důslednost své filozofie, a neprochází ani sám, ani jeho okolí zásadními dramaty. Takhle zneužívat název klasický, to se prostě nedělá.(27.9.2011)

Saša Gedeon je filmař, který měl vizi svého Idiota a podle svých slov, nesnáší hereckou doslovnost a já nemohu než souhlasit.(8.8.2008)

• Paity

Pavel Liška skutečně nehrál, respektive hrál sám sebe. To ale neznamená, že by byl film bůh ví čím a film o filmu jakbysmet.(7.8.2013)