GANTZ: O

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2016, 95 min

Cutomu Kuroiwa

Jošihiro Ike

Až mě překvapilo, jak to bylo dobré. Teď nemyslím jen vizuální stránku, i když i ta je celkem ohromující, ale myslím spíše v tom smyslu, jak skvěle se povedlo předělat mangu do 3D podoby s tím, že budete jednotlivé postavy nadále poznávat. Dějově se to hodně podobá manze, takže spousta akce a příběh nic moc, ale funguje to, oproti ostatním "Gantz" filmům.(28.3.2017)

Gantz:0 rozhodně není takový průšvih, jaký jsem po zkušenostech s anime čekal. Hlavně se mi na obrazovku vrací některé staré známé postavy, takže i v tomto ohledu může mít člověk radost. Především Kato předvádí mnohem lepší výkon než jakým se představil v anime a místy je dokonce i za opravdového obdivuhodného hrdinu. Sice mu pořád zůstal jeho spasitelský komplex, díky kterému se on i spousta ostatních dostává do neustálého nebezpečí, ale už to nepůsobí tak hloupě - spíš naopak. Jinak je to pořád stejná zvrácená rubačka, která se s ničím moc nemaže, krev stříká po hektolitrech, končetiny létají vzduchem a hlavy vybuchují. Prostě taková sympatická zábava na odreagování... K tomu pár klasických japonských "záležitostí", protože třeba souboj obřích robotů a příšer prý vždy vypadá velkolepě - no jak pro koho... Opět tam bylo pár momentů, nad jejichž logikou jsem musel ihned přestat přemýšlet, ale je to jízda, sice místy docela uspěchaná, přesto však docela zajímavá a i originální. Design emzáků je opět rozmanitý a docela se mi líbil no a druhá podoba finálního bosse mě málem sestřelila ze židle... Animace byla ucházející, hudba se mi líbila. U mě je to 7/10(27.2.2017)

Jednostranně orientovaný projekt na válcování příšer. A světe div, příšery jsou vykresleny tak přesvědčivě, že by si američtí animátoři měli dát doučování u japonských kolegů. Přehršel potvor pobíhá po Tokiu s cílem sežrat jakéhokoliv účastníka hry. Takže takové Hunger Games. Závěrečný battle s třikrát vyvinutým bossem stál vskutku za shlédnutí. 78%(11.7.2017)

Uf, tak tohle je rozhodně ten nejpřímočařejší akčňák, jaký jsem kdy viděl. Hongkongské kung-fu filmy nebo moderní akční nálože typu Zátah vedle GANTZ: O vypadají jako adaptace Puškinových románů. Míra osekanosti narativních informací na nezbytné minimum je srovnatelná jedině s moderním pornem: Spokojíme se jen se stručným představením aktérů, jejich vzájemných vztahů a se záminkou, pod kterou jdou spolu "do akce", pak už se akorát mění techniky a polohy. Je to nepochybně působivé a řemeslně velmi dobře zvládnuté, akorát tedy úplně nevím jak to hodnotit, když se film některá kritéria, podle nichž se filmová díla běžně posuzují, ani nesnaží naplnit... (Viděno bez předchozí obeznámenosti s fenoménem GANTZ).(12.4.2017)

Audiovizuálny masaker, kombinujúci v sebe všetko super. Dej síce osekaný na naprosté minimum, ale osudovosť mu nechýba. Akcia neskutočná a to spracovanie. To spracovanie je iný level oproti všetkému, čo som doteraz videl, aspoň čo sa detailnosti týka. Taký rovnako starý Resident Evil Vendetta je oproti tomuto ako OLD-GEN FPS oproti NEXT-GEN FPS.(26.6.2017)