• stratocasta

Důvod, proč nikdy nebudeme mít dobré české seriály. Protože všude ve světě je to pilot, pilot, pilot, jen u nás "třeba to bude s přibývajícími díly lepší, třeba to bude s přibývajícími díly lepší, třeba to bude s přibývajícími díly lepší". Kognitivní disonance u člověka, který tohle odklepl i přesto, že ví, co to je onboarding v televizi, musí být nesnesitelná.(31.12.2016)

• mh.mail

40% — No nevím, nevím, po prvním díle jsem takový celkem rozpačitý. Asi jsem od Prušinovského čekal trochu víc. A jestli tohle má být „typická česká rodina“, tak to se mi taky moc nezdá. Ale možná že jenom žiju v trochu jiné sociální bublině. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, zatím jsme se dočkali jenom toho, že v typické rasistické české rodině se změnil synek na černocha. To je teda humor!(3.1.2017)

Tak první díl má zatím poněkud slabší rozjezd, než bych si přál, ale jeho druhá polovina už byla lepší. Zvláště pasáž se starou babkou v parku a následně příjezd „černého“ synka domů. Když začne vytahovat kde má máti schovaného robertka a fotřík hulí travku v garáži, poslouchá Citróny a vzpomíná na mladí. Suchánek zatím jasně nejlepší, má dobré hlášky a toho dementa manžela hraje fakt dobře. Inu uvidíme, kam se posuneme v dalších dílech. Zatím takový průměr…60%(5.2.2019)

• dogrose

Tak zatím nějak nevím. Na dvojici Kolečko - Prušinovský slyším a Nymbursko vyloženě miluju. Postrádala jsem chytrý humor, vlastně humor vůbec, místo toho se mi dostalo laciných, trapných situací (čůrání při otevřených dveřích; jadrná mluva, a to i dětí vůči rodičům; akce "kondom", apod.). Předpokládám, že půjde o řetězec přání, kdy následující přavec místo aby napravil přání předešlého, bude si sobecky přát sám. Ale potěšilo mne, že do role profesorky obsadili Janu Matiáškovou. No, uvidím, co dál, zatím jsem optimista.(3.1.2017)

• Prubner

Kolečkovy scénáře mi (kromě Marty a Věry) nikdy nepřišly vtipné a soudě podle prvního dílu Trpaslíka nebude tento seriál výjimkou. Prvních dvacet minut je zoufalých, nezazní jediný vtip a herecké výkony dětských neherců jsou tragické. S nástupem černouška se to trochu zlepšilo, ale moc nadějně to nevypadá. Doufám, že budeme ušetřeni propagandy o xenofobii českého národa. Dám tomu ještě šanci.(28.12.2016)

• - Filmovalo se v Nymburce. Natáčelo se také v Lysé nad Labem v domově důchodců (zámek). (M.B)