• IvcaSammet

Absolutně nepovedený pilot ... Nepochopím, proč se ČT neustále drží nefunkčních rodin a neuvěřitelně nevychovaných potomků. Musím se přiznat, že jsem se na epizodu poprvé ani nedodívala. Trapný humor, který mě dokázal rozesmát maximálně jednou, možná ani to ne ... Nakonec jsem se ale k seriálu přece jenom vrátila a epizodu shlédla znova a tentokrát celou. Každopádně ani při tomto sledování se můj názor nezměnil.(19.2.2017)

• stratocasta

Důvod, proč nikdy nebudeme mít dobré české seriály. Protože všude ve světě je to pilot, pilot, pilot, jen u nás "třeba to bude s přibývajícími díly lepší, třeba to bude s přibývajícími díly lepší, třeba to bude s přibývajícími díly lepší". Kognitivní disonance u člověka, který tohle odklepl i přesto, že ví, co to je onboarding v televizi, musí být nesnesitelná.(31.12.2016)

• Matty

Nevyrovnanost (v hereckých výkonech, v úrovni vtipů, v nepoměru mezi fantastickou nadsazeností a satirickou kousavostí), neujasněná cílovka (příliš široko rozkročený humor, teenageři jako ze stránek Brava z 90. let, co dospělá postava, to karikatura), neschopnost dobře prodat špatné vtipy (první setkání rodičů s proměněným synem, poslední záběr), haprující tempo... druhý díl bohužel potvrdil, že nejde o seriál podvratný, ale pouze nevkusný a trapný (především v momentech, kde se o trapnost nesnaží).(29.12.2016)

• TomasRichtr

Zatím všechno, na co Prušinovský sáhl, proměnilo se ve zlato. Jenže stalo se, co (v Čechách) muselo - tentokrát šlápl vedle. Doprčic, když mám seriál, kde hlavní roli mají děti, tak si sakra udělám nějakej průzkum, ne?? A ne, že budou mluvit jako mix amerických retardů a dětí z knížek Karla Poláčka!? Mně připadá, že autoři neslyšeli mluvit náctileté minimálně od dob Snowboarďáků a dětské postavy tím působí absolutně nevěrohodně, což mimochodem podtrhuje také fakt, že jsou úplně blbě zrežírovaný. Takže tady týpek nemá žádný herecký výraz (jako by se jelo na první dobrou) a holce není půlka slov rozumět, protože ji nikdo nenaučil pořádně vyslovovat. Samotný námět seriálu není špatný - trpaslík, který plní přání a obyčejným lidem tím posere jejich nudný životy. Ale proč proboha založit hned první díl na tom, že kluk chce bejt černej, splní se mu to a následně čelí všem rasovým stereotypům, kterých je naše buranská společnost schopná? To vás nenapadlo nic lepšího? Ne jen lepší variace na retardační humor pana Trošky? Celkově cítím dost velkou nevyrovnanost v kvalitě jednotlivých charakterů i samotných hereckých výronů - ehm - výkonů. Na jedné straně jsou tu relativně vtipně udělané postavy třídní učitelky a strejdy právníka, na druhé straně úplnej debil Suchánek, kterej to ani nemusí hrát. Nicméně vtipnej není. Další postavy nevýrazný nebo málo uveřitelný a podprůměrně zahraný. Od těchto autorů jsem čekal o dost víc.(4.1.2017)

• ZnalecH

Jak píše Matty, tak je hlavně zpočátku znát velká nevyrovnanost různých momentů, jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout, co si vlastně od tohoto seriálu slibují. Ale na zase na druhou stranu - takhle jsem se nepobavil už hodně dlouho. Musím uznat, že je tam spoustu situací, které připomínají Ulici (na kterou rozhodně nekoukám),ale na druhou stranu je to snad (uvidíme v budoucnu) satira a v příštích dílech se konečně rozhodne, jakým směrem se to bude dál rozvíjet. A nápad splněného přání, které vytvoří mnoho komických situací mě naprosto nadchnul.(16.1.2017)

• - Filmovalo se v Nymburce. Natáčelo se také v Lysé nad Labem v domově důchodců (zámek). (M.B)