• Matty

Nevyrovnanost (v hereckých výkonech, v úrovni vtipů, v nepoměru mezi fantastickou nadsazeností a satirickou kousavostí), neujasněná cílovka (příliš široko rozkročený humor, teenageři jako ze stránek Brava z 90. let, co dospělá postava, to karikatura), neschopnost dobře prodat špatné vtipy (první setkání rodičů s proměněným synem, poslední záběr), haprující tempo... druhý díl bohužel potvrdil, že nejde o seriál podvratný, ale pouze nevkusný a trapný (především v momentech, kde se o trapnost nesnaží).(29.12.2016)

Těžko říct k čemu Trpaslíka připodobnit. Asi bych to viděl tak, že Kolečko a Prušinovský viděli všechno fantastické od Vorlíčka s Macourkem a snažili se to podle svého tradičního svérazného nepohádkového pojetí zparodovat (o něco takového se pokusili už s antipohádkou Kdyby byly ryby) a doplnit to o nějaké ty aktuální mezilidské problémy a všednosti a propojili to svým stylem humoru. Pak vzali pohádkový atribut Aladina z láhve a přepracovali ho na Trpaslíka s tlačítkem, přičemž u něj platí pelíškovský citát -> Tak to máme jeden pokus pro každýho. Doplnil skvělou hereckou sestavou (v prvním díle se navíc neobjeví všichni avizovaní nebo někteří nemají zatím prostor, tedy kdo ví, co ještě vypadne z postav, které hrají Nárožný nebo Myšička) a výsledkem je seriál, o němž bude jen stěží někdo tvrdit, že není absurdní, což určitě je, jenomže opět baví. 70%(28.12.2016)

"Moc si honíš péro, až z toho zčernáš." Až mi někdo bude chtít splnit jedno přání, tak rozhodně nechci být černoch z ghetta, kterého všichni respektují, protože já jsem černoch z ghetta, kterého všichni respektují. Vlastně nejsem. Já jsem ten, co paří v garáži na Citrony. To je jedno. V pondělí jsem se zkrátka bavil a hlavní zásluhu na tom měl právník Vláďa, protože pro tyhle arogantní hovada mám na obrazovce velké pochopení a v životě jim provětrávám koule kolenem.(4.1.2017)

• honajz

Asi jsem moc prudérní, ale já si dveře na záchod zavírám, aby mne tam nechodily očumovat děti (Barnevert na vás!), když někdo nechce vstávat, tak nepoužívám trapně konvičku s vodou, a i když poslouchám Tupaca, nepoužívám za každým slovem nějaký jadrný sprostý výraz. Humor jak z besídky žáků zvláštní školy. Chování všech postav mimózní - asi žiju v jiném světě. A to mám puberťáka (14letého) doma. Kolečko opět nezklamal a předkládá nám svou vizi světa, v němž já a myslím že 80 % dalších lidí nežije.(30.12.2016)

První díl je vždycky rozjížděcí, každopádně nějaký potenciál by se v tom najít dal - Suchánkův buran je buran absolutní, ostatní figurky jsou taky zajímavě rozložené a pár vtípků k zasmání tam bylo. No a ta třetí ta je za ten boží song od Naomi Shelton, co hrál ve chvíli, kdy se Luděk Staněk (ne ten z Reflexu a ze Streamu) vybarvil. Dám si hned druhý díl a budeme vědět víc - z konce je totiž zřejmé, že trpaslík začne teprve úřadovat...(17.1.2017)

• - Filmovalo se v Nymburce. Natáčelo se také v Lysé nad Labem v domově důchodců (zámek). (M.B)