• mh.mail

40% — Tento díl zase slabší. Šouralovo přání bylo takové nevýrazné a ani nebylo moc exponované. U rodinky se jenom louhovalo již dvakrát vylouhované, takže nic moc. Jediné, co děj posunulo dál, zato výrazně, byla myšlenka „jednoho trpaslíka, který ovládá dějiny lidstva“. Konečně světlo na konci tunelu.(17.1.2017)

"Vytížený chlapi, jako jsem já, si berou holky, jako jsi ti, aby byly doma a staraly se jim o děti. No a protože já děti nechci, tak máš volno." Právník Vláďa je prostě jedinečný arogant, ale i on tentokrát narazil a to vždycky potěší. Taky mě bavili maminčini nápadníci, odkrývání trpaslíkovy historie a kašovitý děda, který svým parchanstvím patrně dosáhne svého cíle. To je celkem překvapivá záležitost. Ovšem pejskovýkalový spor Kutlák - Janáčková tentokrát nenabral žádné obrátky, připálený Luděk mě hodně štval a Šoural je příliš slabý článek na to, aby si trpaslíkovo přání uměl užít. Zkrátka už bylo líp, ale je teprve středa, tak se to snad do víkendu zase zlepší.(20.1.2017)

Motorka je moc! „To je takovej problém, že si jde pár chlapů koupit provaz?“ To bylo “pár“ ?? Vladimír válí. Granule? Seno? „No ale já mám jiné informace." „No ale já mám jiný plány." „Ježiš to je přece - Ježíš.“ A trpaslík zas zmizel. Smetanův Magický trpaslík by moh znít celkem dobře. Čapkův příběh pobavil. Co to jenom ten dědeček vyvádí ... ? - Bonzák stará. „Je na vozejku, tak jakýpak kroky?“ Šoural je vážně taková nicka. Dcera ředitele je celkem slušnej řízek ... Auto v poli pobavilo. A přání má právník ...(21.1.2017)

Oproti minulé bláznivé jízdě to byl trochu pokles, bylo třeba trochu rovíjet příběh a hrát trochu na vážnější notu, ne že by si tam vedl Trpaslík špatně, jen si tam nevede tak dobře. Některé vtipy už se taky trochu opakovaly a možná už trochu začínaly nudit (černoch ve škole, proměna matky) vzhledem k tomu, že nedošlo k žádnému dalšímu zásadnímu dějovému vývoji, resp. došlo, ale až na úplném konci epizody. Za mě 3,5 pořád český televizní nadprůměr. Doufám ale, že tohle byl to, čemu se říká u seriálu "nutné zlo" k posunutí příběhu dál a další díly posunou laťku výše a nebude to "jen" další nadprůměr. Hlavně ať ta laťka nezůstane viset zatím na nejlepším 2. díle, potenciál na to Trpalsík má!(16.1.2017)

Jo, začíná to mít odpich!(16.1.2017)