Les mains d'Orlac

Hands of the Strangler

Krimi / Horor / Thriller

Francie / Velká Británie, 1960, 95 min

• Campbell

pokud počítáme verzi z roku 1935 známou pod názvem Mad love tak se jedné o 3 zpracování o pianistovy co má naoperované ruce vraha a díky nim vraždí. A bohužel tahle látka mě nebrala ani v jedné verzi. Nápad sice špatný není ale ani u jedný verzi jsem prakticky nevydržel déle jak 30 minut pak jsem musel dát pauzu. Je sice hezké že tu je Lee ale moc toho neukáže a Pleasenceho jsem skoro nepoznal. Je smutné že tahle verze se mi líbila nejvíce ale i tak jí dávám 2*. Další Orlacovy ruce už prosím ne.(10.12.2013)

• dopitak

Srovnejte tento (v pořadí zřejmě druhý) remake s Freundovou mnohem starší verzí. Narozdíl od zmíněného toto francouzsko-britské dílko nevyniká tak působivou atmosférou, Mel Ferrer působí spíš zmateně než nebezpečně, Christoper Lee s divným sestřihem a líčením připomíná Frankensteina (bez maskování!). Romantická linka není dostatečně věrohodná, asijská pomocnice kouzelníka je v příběhu úplně navíc, stejně jako všechny postavy v kabaretu a pánové ze Scotland Yardu. Proti vzpomínané verzi přibyl motiv vydírání, ubylo tajemno související s neposlušnými končetinami, a film se hlavně dočkal happy endu s poněkud přihlouplým vysvětlením. Proto hodnotím o dva řády níže než pánové marťan se sullafelixem.(4.7.2010)