Howard Lovecraft & the Frozen Kingdom

kaylin

Nějak moc jsem snímku nevěřil, přece jen natočit něco, co je podle Lovecrafta, nebo se jím inspiruje, a cílit s tím na děti, není zrovna nápad, který by bylo dokonalý, protože to Lovecraftovi hodně ubere. Animace není nijak skvělá, ale nakonec jsem se u snímku docela bavil, i když doufat, že tohle přitáhne děti k Lovecraftovi, to asi nejde. ()

silentname

Zvedavosť asi občas nie je najlepšia vlastnosť, ktorú mám. "Howard Lovecraft & The Frozen Kingdom" vyzeralo ako zaujímvý film, no reálne mám pocit, že sme tu dostali veľmu slabučkú, nezaujímavú a zle spracovanú rozprávku, ktorú neviem doporučiť nikomu. Dospelí si v tom nič nenájdu a deti budú mať pocit, že to vyzerá absolútne hrozne. A nebudem klamať, to je jeden z najväčších problémov tohto filmu. V prípade, že váš film vyzerá, ako keby ho niekto spracoval na PS1 engine, tak je to skutočne katastrofa. Nepamätám si, kedy som naposledy videl takto lacné animácie. Možno keď som pozeral Norm Of The North. Nechápem ako sa sem mohli ale dostať chyby typu, že strom vyrastá z neba, alebo, že postavy občas rozprávajú bez toho, aby sa im hýbali ústa. To je neodpustiteľné. Plus niektoré absolútne nepochopiteľné strihy, ktoré nefungujú ani v najmenšom. Osobne si myslím, že dizajny postáv by lepšie vyzerali v stop motion filme spracovaný Timom Burtonom, no v počítačovej animácii to vyzerá otrasne. A ani pozadia to nezachraňujú. Pôsobí to ako staré Resident Evil hry z konca 90-tych rokov. Ale možno by mi to tak veľmi nevadilo, keby príbeh okolo toho bol aspoň dobrý, lenže je to jednoduché, rýchlo vykvasené a ničím zaujímavo spracované prevedenie absolútne nudného príbehu, ktorý môžete odhadnúť od a do zet. Plus ten strašný dabing je skutočne zabijakom filmu. Osobne vám doporučujem sa tomuto filmu vyhnúť. Nie je tu nič výrazné, čo by som pochválil, možno až na pár malých momentov. Nestojí za to. Hodnotenie: D- ()