ABCs of Death 2.5

Horor / Povídkový
USA, 2016, 85 min

Pred vznikom jednotlivých antológií ABCs of Death posielajú tvorcovia hororov svoje krátkometrážne snímky, z ktorých jedna poviedka je následne vybraná a realizovaná ako celovečerný projekt. ABCs of Death 2.5 obsahuje 26 poviedok, ktorých tvorcovia sa medzi finalistov dostali, ale šťastie nebolo na ich strane. (Marceloo)

ricci.s

Blbo sa to hodnotí ako vždy. Dve, alebo tri, tak dajme tomu že tri, pretože niektoré poviedky, ktoré sa ani do "slávneho" filmu nedostali (keďže tam mohla byť iba jedna a aj to vybrali tú najhoršiu) sa mi páčili viac ako tie v mizernom ABCs 2. Väčšinu z nich som už poznal, všetky tu analyzovať nebudem, ale aspoň spomeniem tie najlepšie. Mailbox (kvalitná upírina), Malnutrition (masky), Manure (nápad, masky), Mariachi a Matador (splatter, tie môžem), Messiah a Mind Melt (gore), Mobile (vtipná pointa), Mom (masky), Muff (rozosmialo ako už dlho nič) a Munging (nekrofilná nechutnosť). Ostatné sú väčšinou podpriemerné. Nemám jasného favorita, keby som si musel vybrať len jednu z týchto, asi by som zvažoval medzi Mom, Mailbox a Manure. ()

Marceloo

Pred vznikom antológií ABCs of Death posielajú tvorcovia hororov svoje krátkometrážne snímky, z ktorých jedna poviedka bude vybraná pre celovečerný projekt. V ABCs of Death 2.5 je zobrazených 26 poviedok, ktorých tvorcovia sa dostali medzi finalistov, ale šťastie nebolo na ich strane. - Myslím si, že keby si každý divák mohol vybrať z tých desiatok poviedok, ktoré sa prihlásia, tie, ktoré sa mu osobne páčia najviac a spojiť ich, bola by každá časť ABCs of Death v červených číslach. A preto chválim tento nápad tvorcov, v ktorom dávajú možnosť vidieť to, čo sa nedostalo do hlavného hororu. Prekvapilo ma, že väčšina poviedok je bez nejakého ambicióznejšieho nápadu. Technické spracovanie je kolísavé, keďže každý pristupoval k tvorbe svojou vlastnou cestou. Mne osobne sa najviac páčili segmenty s tehotnou ženou z plastelíny (podobné spracovanie ma dostalo aj v ABCs of Death 2), zamilované deti s parádnymi maskami, poviedka s pavúkmi, v ktorej je použitý soundtrack z The Ring a za zmienku stoja ešte časti so zvláštnou večerou a s nepríjemnou prostitútkou. Inak ide o viacmenej nezaujímavé počiny, ale určite si tu každý nájde aspoň pár príbehov, ktoré ho zaujmú. + herečka z Attack of the Lederhosen Zombies ()

George Stobbart

Žiadne "ABCs of Death", ale iba M OF DEATH, keďže sa jedná o výber 26 kraťasov na tému M is for... Mňa osobne nejak nenadchýnajú hororové zbierky, ktoré nemajú hlavu ani pätu a tak ma príliš nepotešil ani tento; trochu nevýrazný a neopodstatnený počin. Segment „M is for Manure“ sa mi páčil najviac. ()

SeBig

Všechny ty příběhy jsou naprostý sračky do nebe volající, ale některý jsou celkem zajímavý, a některý i trošililinku zábavný. Ale i tak je to shit, na to kolik je tam příběhu. ()

JASON_X

Povedených kousků je i v trojce (ve dvaapůlce) docela dost. Podle pořadí ve filmu: Mailbox, Make Believe ("Přišli mu na pomoc broučci!", sladké...), Malnutrition, Manure, Matador, Mom, Mormon Missionaries, Mother. V úchylnosti a hnusu tentokrát jasně vítězí Mess o defekaci pupíkem, kam se hrabe nekrofilní Munging. Ale vůbec se mi nelíbily titulky, asi měly působit moderně, ale na mě působily hlavně odfláknutě a divácky nevstřícně. A taky mě víc bavil předchozí 'celoabecední' systém, než tenhle jednopísmenný. ()

malylada

Tuto sérii povídek příliš v lásce nemám a většina krátkých videí mě nenadchla. Tentokrát se pozměnil koncept, typicky se nejede podle abecedy a povídky jsou ve stejném duchu zcela náhodné. Z celé série se jedná o nejpovedenější a nejvyváženější směsici příběhů.......5/10 ()

maddy

Poznámka na začiatok: príspevky nebudú komentované v poradí v akom nasledujú vo filme, keďže si ich presné poradie nepamätám, ale čerpám informácie z IMDB. ABCs of Death dva a pol je dodatok k sérií, ktorý neobsahuje príspevky k celej abecede, ale iba tie k písmenu „M“, ktoré súťažili o post v ABCs of Death, ale finálne vybrané neboli. Niekto si však povedal, že práve tie pri písmene „M“ sú natoľko hodnotné, že si zaslúžia aj samostatné vydanie a tak tu máme 26 krátkych filmov na tému „M is for ...“ / M is for Moonstruck– „animovaný“ (resp. „papierový“) príspevok s postavičkami z kartónu o jednom love triangle a jeho neblahých následkoch. Má to melancholickú atmosféru, ale záverečná pointa je vyslovene chabá a v podstate tu ani byť nemusela. Na druhej strane, sexovať papierové postavičky asi inde neuvidíte. (2*) / M is for Mother – značne „filmový“ príspevok o útoku jedného pavúka, ktorý na rozdiel od väčšiny ostatných pôsobí priamo ako scéna vystrihnutá z filmu. Veľmi fajn, akurát škoda, že iba takéto krátke. (3*) / M is for Malnutrition – väčšine tunajších hororových fanúšikov pravdepodobne dôverne známy slovenský príspevok, ktorý je tým najlepším čo písmeno „M“ ponúka a ktorý mal by rozhodne vybratý, či už do prvého alebo druhého ABCs of Death. Na malej ploche správne napínavý, aj vypointovaný zombie príspevok s výbornými maskami. Dajte Petrovi Czikraiovi niekto peniaze nech toto natočí aj v celovečernej podobe, kurňa! (4*) / M is for Marauder – úplné lacná čiernobiela kravina, v ktorej sa pár postáv preteká na trojkolkách. Chvíľu mi to pripadalo ako tá najamatérskejšia a najdebilnejšia variácia na Mad Maxa, ale to je iba môj pocit. Inak neviem, čo tým chcel autor povedať a tento príspevok je rovnako užitočný akoby tie peniaze spláchol do záchoda. (0*) / M is for Magnetic Tape – príspevok o súboji vo videopožičovni, kde sa postava premení na akési VHS monštrum, ktorý by chcel byť pravdepodobne poctou hororovým B-éčkam z osemdesiatich rokov, ale je skôr trápny než akokoľvek zábavný (0,5*) / M is for Maieusiophobia – zámerne nechutne animovaný príspevok so snáď tou najnechutnejšou animovanou postavou– prepitou alkoholičkou, ktorá sa chystá rodiť, avšak trpí maieusiofóbiou, tj. strachom z pôrodu a ten tak nedopadne najšťastnejšie. (2*) / M is for Mailbox – upírsky príspevok, ktorý by chcel byť prekvapivý, ale opäť je skôr trápny s tou pointou o Van Helsingovi. (1,5*) / M is for Make Believe – celkom šikovne zrežírovaný príspevok o dvoch dievčatkách, ktoré nájdu mŕtvolu a urobia z nej kúzelnú vílu, ktorá zmizne. Pekné zobrazenie detskej naivity versus ľudskej krutosti. (2,5*) / M is for Manure – po slovenskom príspevku M is for Malnutrition sa jedná o druhý najlepší zárez pri písmene M s priam vynikajúcou maskou titulného strašiaka, ktorého chlapec zhmotní z ľudských pozostatkov a slamy. Toto by som chcel vidieť aj v celovečernej stopáži. (3,5*) / M is for Mariachi – ďalší z tých trápnych a absolútne zbytočných príspevkov o návštevníkovi metalového koncertu, kde celé osadenstvo vystrieľa „mariachi band“ a namiesto metalu zahrá tú typickú mexickú hudbu. (0,5*) / M is for Marriage – jeden z tých lepších príspevkov s nie úplne jasnou pointou o akomsi lekárovi a jeho pacientke. Jemne to pripomína Davida Cronenberga. (3*) / M is for Martyr – nie zlý príspevok o jednom nesmrteľnom mučeníkovi, ktorého chodia trýzniť účastníci akejsi sekty. Akurát mohol byť lepšie vypointovaný (2,5*) / M is for Matador – torture porn príspevok o jednom šialencovi, ktorý väzní tri polonahé krásky, ktoré prezlieka do býčieho kostýmu a vedie s nimi býčí zápas, až kým sa mu to nevypomstí. Na takúto krátku stopáž dostatočné. (3*) / M is for Meat – stop-motion animovaný príspevok a postavičkách v podobe mäsa, ktoré kŕmia svojho „pána“. Kravina, viac k tomu nie je čo dodať (0,5*) / M is for Mermaid – ako už názov napovedaná, príspevok o morskej panne, ktorú si jeden rybár uloví, vezme k sebe do bazéna a zavraždí. Nič viac. (1*) / M is for Merry Christmas – britská hlúposť o Krampusovi, či vianočnom čertovi, či ako ho nazvať kde sa väčšinu času vedie iba rozhovor pri jednom vianočnými svetlami osvietenom domčeku. Ďalšia zbytočnosť. (0,5*) / M is for Mess – španielky príspevok o tučkovi, ktorý ehm kadí namiesto zadku z pupku a zamiluje sa do jedného chalana. No comment viac k tomu, fekálna blbosť (0,5*) / M is for Messiah – príspevok o nejakom kulte v lese, ktorý sa chystá obetovať dievčinu. Zaujímavý nábeh, ale na ponúknutie niečoho viac až príliš krátka stopáž. (2,5*) / M is for Mind Meld – ďalší z tých schopnejších príspevkov o experimente pri ktorom sa akýsi chlap týra, no bolesť je prenášaná do druhého človeka. (2,5*) / M is for Miracle – ďalších z tých filmovejších príspevkov, ktorý vyzerá ako scéna z filmu a dôkaz, že niekto tie peniaze vie využiť aj užitočnejšie na rozdiel od tvorcu takého M is for Marauder. Príbeh o zázračnej krabici, v ktorej je všetko vidieť akoby ružovými okuliarmi, ale pre manžela a jeho rodinu to nedopadne najlepšie. (3*) / M is for Mobile – príspevok o chlapíkovi, ktorý niekoho na objednávku uniesol a teraz ho týra podľa pokynov, ktoré mu chodia v mobile, akurát tie posiela ... no nie ten od ktorého to čaká. :) (2,5*) / M is for Mom – netradičný zombie príspevok o dievčatku, ktoré sa spriatelí so zombie chlapčekom až dokým nepríde jej mamička. Námetovo síce nič moc, ale je to opäť pekne filmovo natočené, má to pekné masky a vidieť, že sa pri tom niekto snažil a nenatočil iba prvú blbosť ktorá ho napadla ako pri niektorých iných príspevkoch. (3*) / M is for Mormon Missionaries – príspevok o „jehovistoch“, ktorí zaklopú na nie práve ten najsprávnejší dom so schizofrenickou majiteľkou. Nič výnimočné, ale aspoň sa to za tú krátku stopáž pohráva s očakávaním vývoja udalostí. (2,5*) / M is for Muff – ďalšia z blbostí o tučnej striptérke, ktorá príde zrobiť starcovi private show a usekne si hlavu na ventilátore. Nechutné, nezaujímavé a zbytočné. Ale raz som sa u toho pousmial, keď už nič iné. (0*) / M is for Munging – ďalšia z nechutných blbostí o nekrofilovi, ktorý ide pretiahnuť upálenú mŕtvolu. Ďalší z partie mŕtvole skočí na brucho a tomu prvému celé svinstvo z vaginálneho otvoru vystriekne do ksichtu. No comment. (0*) / M is for Mutant – Céčková sci-fi blbosť o nejakých lietajúcich potvorách, ktoré príde zlikvidovať dvojica vypatlancov. Je to však správne uletené a režisér si je našťastie vedomý za aké malé peniaze točí a na akej krátke stopáži. (2*) / Vo výsledku tak opäť nevyvážený pomer ako pri prvých dvoch ABCs of Death tých pár skutočne dobrých príspevkov s priemernými, ktoré by sa ešte bez problémov dali zniesť, no tie zbytočné, amatérske alebo nechutné odpady strhávajú dojem strmo dole. CELKOVO: 2,5* (5/10) () (méně) (více)

kaylin

„ABCs of Death 2.5“ je především další ukázkou toho, že v hororu jsou filmaři, kteří zvládnou natočit krátký hororový film. Nezdá se však, že by do výboru bylo vybráno skutečně to nejlepší, respektive ani to, co se zde objevuje, není ve větší míře skutečně skvělé. Každý si zde něco najde, ale kvalita je celkově spíše nižší, protože je zde velký podíl snímků, které nezaujmou, nic neřeknou a nebudete si je pamatovat. ()

honajz2

SPOILERY! 27 příběhů na písmeno M se dostalo do finále. Jen jeden jediný byl vybrán a pro připomenutí, vybrali tohle No, zbylých 26 je tady a já je teď všechny rozeberu a u každé, která měla být vybrána místo té vybrané, dám k názvu hvězdičku. MAGNETIC TAPE* - Akční blbůstka o jakési VHS příšeře. Působí to lacině, ale jinak je to celkem fajn (3*). MAIEUSIOPHOBIA - Divně animovaný příběh o těhotné alkoholičce, která bude rodit, jenže má z porodu fobii. Zajímavý nápad naprosto blbě a zdlouhavě udělaný (odpad!). MAILBOX* - Ne úplně zdařená upířina, ačkoli, celkem dobře udělaná (2*). MAKE BELIVE - Na tohle jsem se těšil, ale odcházím velmi zklamán. Zase, dobrý nápad, ale pitomě provedený. Aspoň že konec měl něco do sebe... (1*) MALNUTRION* - Slovenský zombie příspěvek s Judit Bárdos v hlavní roli. Celkem dobrý, hlavně konec, ale kamera a střihy jsou tak strašně bezdůvodně zběsilé... (3*) MANURE* - Příběh z farmy. Z farmy, kam pan farmář unáší nebohé ženy. Syn se snaží jednu zachránit, ale tu hlavní práci za něj udělá jedna z farmářových obětí. Místy je to naprosto nijaké, ale konec vydařený. (2*) MARAUDER - Černobílá blbost o lidech na tříkolkách. O ničemu, hloupé a špatné. (odpad!) MARIACHI - Metalový koncert ve sklepě zavřené mexické restaurace. No, mexičani mají svoji muziku a metal to není, tak přijdou, všechny metalisty povraždí a začnou hrát tu svoji. Blbost. (odpad!) MARRIAGE - Moc utahané a nezajímavé, možná bych ocenil provedení, ale sakra, když mě něco dokáže definitivně znudit za tři minuty, nebudu to nadhodnocovat... (odpad!) MARTYR - Chtěli jste být někdy nesmrtelní? Hlavní hrdina je, a celkem to tu schytává. No, žít takhle každý den po zbytek existence lidstva, to by se vám asi nelíbilo... Škoda, že je to provedené tak lacině a nezajímavě. (1*) MATADOR* - Soukromý býčí zápas jednoho toreadora. Až na to, že býky jsou unesené ženy. Naštěstí se mu jedna pořádně pomstí a toreador to schytá. Dobrý příběh, fajn konec, akorát by to v sobě mohlo mít o dost víc. A kamera by taky mohla být lepší. (3*) MEAT - Podivný animovaný příběh o mase, které živí lidé. Podivné, ale bez atmosféry, aspoň, že je to tak krátké. (1*) MERMAID - Dva rybáři chytí mořskou pannu, vezmou ji domů, zabijí ji a sní. Krom zajímavého začátku pitomé. (1*) MERRY CHRISTMAS - Blbost o Krampusovi. Nudné, utahané, hloupé... Víc to rozebírat nemá smysl. (odpad!) MESS - Nechutná fekální pitomost, která chce asi být strašně vtipná, ale je naprosto trapná... (odpad!) MESIAH* - Domorodá sekta vs. oběť. Bohužel, když půjde vůdce, půjdou všichni. Opravdu všichni. Dobře provedené, tím vše zajímavé asi končí. (1*) MIND MELD* - Celkem zajímavý gore příběh o jakémsi výzkumu, který pro oběť nedopadne vůbec dobře. Vadí mi ale hlavně to, že je to, po rozkousání skleničky, takové nedotažené a celkem to kazí tu divnou atmosféru. (2*) MIRACLE* - Druhý nejlepší příběh. Muž chce spáchat sebevraždu, kdežto najednou najde krabici s králíkem. Toho vezme domů k rodině, jenže pak zjistí, že přes krabici je vidět vše naprosto krásně a dokonale, no, realita je pak mnohonásobně horší. (3*) MOBILE* - Odhadnutelný příběh o vrahovi, jemuž kdosi přes mobil píše, co má dělat oběti. Slabé a laciné, pointu jsem odhadl (2*) MOM* - Nejlepší příběh, odehrávající se kdesi uprostřed ničeho, kde si holčička v klidu kreslí, ale pak za ní přijde zombie chlapeček a dá jí květinu. Tak začne podivné, zajímavé a velmi krátké přátelství mezi dvěma existencemi, které by se navzájem povraždili. Přesně tohle měli vybrat, celou abecedu by to zlepšilo. (4*) MOONSTRUCK - Papírový příběh, který ale ničím jiným než provedením zaujmout nedokáže. (1*) MORMON MISSIONARES* - Kdo tu koho zabije? Mormoni nevinnou babičku nebo babička mormony? Viděl jsem to před tímhle filmem, hodnocení zůstane stejné (2*). MOTHER* - Vřele doporučuji arachnofobikům, z tohoto neusnete. Škoda jen, že je to tak krátké, jelikož nějaké menší prodloužení by přišlo vhod. (2*) MUFF - To tady snad ani nemá být... To je naprosto mimo, snad ani nechci znát záměr režiséra. Starému dědkovi jde udělat show tlustá striptérka. (odpad!) MUNGING - Nekrofilové. Proč, proboha? Záměrně hnusné a o ničem. (odpad!) MUTANT - Lidstvo padlo. Nebo jenom evoluce pokročila. ten nápad je dobrý, ale zkazili to jakoýmsi romantickým střílením mutantů. (1*) Nakonec za celek jedna hvězdička, světlé momenty tu jsou, ale je jich tak málo... () (méně) (více)

dubinak

Tohle jsem jako abecedový přívrženec prostě musela vidět i přes očekávané zklamání a všudypřítomné odpadové záležitosti. Když to budu počítat samostatně, mám tady těch odpadů celkem devět. To není zas tak málo z dvaceti šesti povídek. Proto tady vyzdvihnu jen ty, co stojí za zmínku. Samozřejmě nám již známý počin slovenského Czikraie Malnutrition o boji se zombie patří do první řady těch nejlepších epizod. Dále Manure o příšeře "udělej si sám", který jsem už také kdysi zahlédla na youtube. Pak tu bylo Mother o pavoučí matce, Muff o nešťastné smrti chlapa v bordelu. Zlé nebylo ani Moonstruck se snaživou grafickou papírovou formou; Mom o jedné statečné mámě v postapo světě. A k těm průměrným bych zařadila Martyr, mučedník pro všechny; Maieusiophobia o strachu z porodu a v poslední řadě ještě Mailbox o upírech. Nebyla to tedy ztráta času, ale nějak objevné dílo taky ne. Opět se ti, co vybíraji povídky ukázali jako absolutně nevkusný hovada, ale sem tam se něco povedlo no. Nejvíc mě štvě, že ty úplně nejhorší díly byly zrovna na začátku i na konci, takže ten dojem to ve vás prostě moc nezanechá. ()

Bobik9

Koncept ABCs of death mám opravdu rád. Je to svěží zábavná podívaná. Něco je vtipné, něco úchylné a něco fakt brutální. U tohoto dílu to bohužel už moc neplatí. Vytratilo se kouzlo "abecedy", a když všechno začíná na M, tak to není tak zábavné. Je velká škoda, že celý projekt takhle ujel a dost možná díky tomu zanikl. Vypisuje se to tady složitěji, ale dělal jsme to u všech dílů. Tentokrát se nenašla jediná věc, které bych dal 5*, proto mohu označit jen těch pár 4*, které si udrželi nadstandard. Jedná se o filmy číslo 4, 10, 15 a 22. A potom musím vypsat dlouhou škálu filmů, které nestojí ani za ho*no. To jsou kousky 1, 6, 7, 8, 14, 16, 25, 26. Možná i ty 2* jsou moc na tuhle věc, ale kvůli respektu k této sérii jsem se asi nechal unést. Vyměňte výchoďácké shity za asijské šílenosti, a hned by se kvalita zvedla alespoň o 50%. Přesto doufám v další pokračování. ()

Hernycztek

Když sečtu všechna hodnocení jednotlivých povídek, tak to s přimhouřenýma očima na průměr bude. S tím, že ty lepší povídky jsou u mě ,,Mailbox - luxusní zvrat s upíry, Matador - torture (tohle slovo mi stačí ke spokojenosti), Mother - i když jsem arachnofobik, tak mě láká všechno o pavoucích, Mom - kvůli výborné masce a Manure - za dobrou myšlenku a masku." Pro odvážné labužníky doporučuju ,,Munging" - dost nechutná nekrofílie. A odpady se mi tu urodily tři. ,,Meat - nepochopená kravina, Mess - obtloustlý gay, co vykonává potřebu pupíkem, really?, a poslední Maieusiophobia - protože mě tyhle modelínové postavičky, nebo co to vlastně je, neskutečně štvaly i v ABCs od Death 2! ()

Vabr

Vím, je to horší než 2.díl, ale i tak musím dát 3 hvězdy. Kvalitou skoro všech snímků to vypadá jak ze dvojky. Názvy si nepamatuji, tak vám sem budu psát písmeno M a číslo k němu jako kolikátý snímek to je. Nechápu, proč se to nejmenuje Abeceda smrti 3, ale 2.5. Myslel jsem si ze začátku, že zde bude jen 2. půlka abecedy, ale jsou tu jen snímky na písmeno M, což je škoda a nechápu to. Nejlepší ze všech byla písmena M5, M16, M17, M22 a M23. Jinak byl začátek abecedy hroznej nebo špatnej. Konec byl opětovně špatný jakou všech dílů. Našlo se tu i pár snímků, které byly normální, podprůměrné nebo nadprůměrné. Trailer byl ze všech dílů nejhorší. Povídky byly opravdu originální, ale někdy to bylo špatně udělaný nebo to byla prostě sračka. Ale ty dobrý povídky se mi opravdu líbily. Žádná japonská sračka tady nebyla, což je opravdu dobrý! Fakt doufám, že vyjde tento rok zase další díl, protože to je skvělá série, i když jsou v ní i někdy odpady. VYHODNOCENÍ: JÁ TĚ ROZPŮLÍM TY ZMRDE NA 2 A PŮL!!! ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Tohle se nepovedlo. O třídu horší než předchozí díly. Nevím kde se stala chyba :D Ušly tyhle: Mother, Mailbox, Martyr, Mom. ()

Mamlas odpad!

Řada kratičkých amatérských filmečků, vydržel jsem to sledovat asi 15 minut, déle to nešlo, jedna cypovina blbější než druhá. (2%) ()