• Bobik9

Koncept ABCs of death mám opravdu rád. Je to svěží zábavná podívaná. Něco je vtipné, něco úchylné a něco fakt brutální. U tohoto dílu to bohužel už moc neplatí. Vytratilo se kouzlo "abecedy", a když všechno začíná na M, tak to není tak zábavné. Je velká škoda, že celý projekt takhle ujel a dost možná díky tomu zanikl. Vypisuje se to tady složitěji, ale dělal jsme to u všech dílů. Tentokrát se nenašla jediná věc, které bych dal 5*, proto mohu označit jen těch pár 4*, které si udrželi nadstandard. Jedná se o filmy číslo 4, 10, 15 a 22. A potom musím vypsat dlouhou škálu filmů, které nestojí ani za ho*no. To jsou kousky 1, 6, 7, 8, 14, 16, 25, 26. Možná i ty 2* jsou moc na tuhle věc, ale kvůli respektu k této sérii jsem se asi nechal unést. Vyměňte výchoďácké shity za asijské šílenosti, a hned by se kvalita zvedla alespoň o 50%. Přesto doufám v další pokračování.(24.4.2019)

1. Magnetic Tape 2. Maieusiophobia 3. Mailbox 4. Make Believe 5. Malnutritiion 6. Manure 7. Marauder 8. Mariachi 9. Marriage 10. Martyr 11. Matador 12. Meat 13. Mermaids 14. Merry Christmas 15. Mess 16. Messiah 17. Mind Meld 18. Miracle 19. Mobile 20. Mom 21. Moonstruck 22. Mormon Missionaries 23. Munging 24. Mutant(10.10.2016)

Povedených kousků je i v trojce (ve dvaapůlce) docela dost. Podle pořadí ve filmu: Mailbox, Make Believe ("Přišli mu na pomoc broučci!", sladké...), Malnutrition, Manure, Matador, Mom, Mormon Missionaries, Mother. V úchylnosti a hnusu tentokrát jasně vítězí Mess o defekaci pupíkem, kam se hrabe nekrofilní Munging. Ale vůbec se mi nelíbily titulky, asi měly působit moderně, ale na mě působily hlavně odfláknutě a divácky nevstřícně. A taky mě víc bavil předchozí 'celoabecední' systém, než tenhle jednopísmenný.(11.4.2017)

Blbo sa to hodnotí ako vždy. Dve, alebo tri, tak dajme tomu že tri, pretože niektoré poviedky, ktoré sa ani do "slávneho" filmu nedostali (keďže tam mohla byť iba jedna a aj to vybrali tú najhoršiu) sa mi páčili viac ako tie v mizernom ABCs 2. Väčšinu z nich som už poznal, všetky tu analyzovať nebudem, ale aspoň spomeniem tie najlepšie. Mailbox (kvalitná upírina), Malnutrition (masky), Manure (nápad, masky), Mariachi a Matador (splatter, tie môžem), Messiah a Mind Melt (gore), Mobile (vtipná pointa), Mom (masky), Muff (rozosmialo ako už dlho nič) a Munging (nekrofilná nechutnosť). Ostatné sú väčšinou podpriemerné. Nemám jasného favorita, keby som si musel vybrať len jednu z týchto, asi by som zvažoval medzi Mom, Mailbox a Manure.(7.8.2016)

Když sečtu všechna hodnocení jednotlivých povídek, tak to s přimhouřenýma očima na průměr bude. S tím, že ty lepší povídky jsou u mě ,,Mailbox - luxusní zvrat s upíry, Matador - torture (tohle slovo mi stačí ke spokojenosti), Mother - i když jsem arachnofobik, tak mě láká všechno o pavoucích, Mom - kvůli výborné masce a Manure - za dobrou myšlenku a masku." Pro odvážné labužníky doporučuju ,,Munging" - dost nechutná nekrofílie. A odpady se mi tu urodily tři. ,,Meat - nepochopená kravina, Mess - obtloustlý gay, co vykonává potřebu pupíkem, really?, a poslední Maieusiophobia - protože mě tyhle modelínové postavičky, nebo co to vlastně je, neskutečně štvaly i v ABCs od Death 2!(1.6.2017)

• - V krátkom filme M is for Mother je použitý soundtrack z hororu The Ring (2002). (Marceloo)