Blbo sa to hodnotí ako vždy. Dve, alebo tri, tak dajme tomu že tri, pretože niektoré poviedky, ktoré sa ani do "slávneho" filmu nedostali (keďže tam mohla byť iba jedna a aj to vybrali tú najhoršiu) sa mi páčili viac ako tie v mizernom ABCs 2. Väčšinu z nich som už poznal, všetky tu analyzovať nebudem, ale aspoň spomeniem tie najlepšie. Mailbox (kvalitná upírina), Malnutrition (masky), Manure (nápad, masky), Mariachi a Matador (splatter, tie môžem), Messiah a Mind Melt (gore), Mobile (vtipná pointa), Mom (masky), Muff (rozosmialo ako už dlho nič) a Munging (nekrofilná nechutnosť). Ostatné sú väčšinou podpriemerné. Nemám jasného favorita, keby som si musel vybrať len jednu z týchto, asi by som zvažoval medzi Mom, Mailbox a Manure.(7.8.2016)

• kaylin

„ABCs of Death 2.5“ je především další ukázkou toho, že v hororu jsou filmaři, kteří zvládnou natočit krátký hororový film. Nezdá se však, že by do výboru bylo vybráno skutečně to nejlepší, respektive ani to, co se zde objevuje, není ve větší míře skutečně skvělé. Každý si zde něco najde, ale kvalita je celkově spíše nižší, protože je zde velký podíl snímků, které nezaujmou, nic neřeknou a nebudete si je pamatovat.(10.12.2016)

Pred vznikom antológií ABCs of Death posielajú tvorcovia hororov svoje krátkometrážne snímky, z ktorých jedna poviedka bude vybraná pre celovečerný projekt. V ABCs of Death 2.5 je zobrazených 26 poviedok, ktorých tvorcovia sa dostali medzi finalistov, ale šťastie nebolo na ich strane. - Myslím si, že keby si každý divák mohol vybrať z tých desiatok poviedok, ktoré sa prihlásia, tie, ktoré sa mu osobne páčia najviac a spojiť ich, bola by každá časť ABCs of Death v červených číslach. A preto chválim tento nápad tvorcov, v ktorom dávajú možnosť vidieť to, čo sa nedostalo do hlavného hororu. Prekvapilo ma, že väčšina poviedok je bez nejakého ambicióznejšieho nápadu. Technické spracovanie je kolísavé, keďže každý pristupoval k tvorbe svojou vlastnou cestou. Mne osobne sa najviac páčili segmenty s tehotnou ženou z plastelíny (podobné spracovanie ma dostalo aj v ABCs of Death 2), zamilované deti s parádnymi maskami, poviedka s pavúkmi, v ktorej je použitý soundtrack z The Ring a za zmienku stoja ešte časti so zvláštnou večerou a s nepríjemnou prostitútkou. Inak ide o viacmenej nezaujímavé počiny, ale určite si tu každý nájde aspoň pár príbehov, ktoré ho zaujmú. + herečka z Attack of the Lederhosen Zombies(2.1.2017)

Tohle jsem jako abecedový přívrženec prostě musela vidět i přes očekávané zklamání a všudypřítomné odpadové záležitosti. Když to budu počítat samostatně, mám tady těch odpadů celkem devět. To není zas tak málo z dvaceti šesti povídek. Proto tady vyzdvihnu jen ty, co stojí za zmínku. Samozřejmě nám již známý počin slovenského Czikraie Malnutrition o boji se zombie patří do první řady těch nejlepších epizod. Dále Manure o příšeře "udělej si sám", který jsem už také kdysi zahlédla na youtube. Pak tu bylo Mother o pavoučí matce, Muff o nešťastné smrti chlapa v bordelu. Zlé nebylo ani Moonstruck se snaživou grafickou papírovou formou; Mom o jedné statečné mámě v postapo světě. A k těm průměrným bych zařadila Martyr, mučedník pro všechny; Maieusiophobia o strachu z porodu a v poslední řadě ještě Mailbox o upírech. Nebyla to tedy ztráta času, ale nějak objevné dílo taky ne. Opět se ti, co vybíraji povídky ukázali jako absolutně nevkusný hovada, ale sem tam se něco povedlo no. Nejvíc mě štvě, že ty úplně nejhorší díly byly zrovna na začátku i na konci, takže ten dojem to ve vás prostě moc nezanechá.(24.8.2016)

1. Magnetic Tape 2. Maieusiophobia 3. Mailbox 4. Make Believe 5. Malnutritiion 6. Manure 7. Marauder 8. Mariachi 9. Marriage 10. Martyr 11. Matador 12. Meat 13. Mermaids 14. Merry Christmas 15. Mess 16. Messiah 17. Mind Meld 18. Miracle 19. Mobile 20. Mom 21. Moonstruck 22. Mormon Missionaries 23. Munging 24. Mutant(10.10.2016)

• - V krátkom filme M is for Mother je použitý soundtrack z hororu The Ring (2002). (Marceloo)