Pred vznikom antológií ABCs of Death posielajú tvorcovia hororov svoje krátkometrážne snímky, z ktorých jedna poviedka bude vybraná pre celovečerný projekt. V ABCs of Death 2.5 je zobrazených 26 poviedok, ktorých tvorcovia sa dostali medzi finalistov, ale šťastie nebolo na ich strane. - Myslím si, že keby si každý divák mohol vybrať z tých desiatok poviedok, ktoré sa prihlásia, tie, ktoré sa mu osobne páčia najviac a spojiť ich, bola by každá časť ABCs of Death v červených číslach. A preto chválim tento nápad tvorcov, v ktorom dávajú možnosť vidieť to, čo sa nedostalo do hlavného hororu. Prekvapilo ma, že väčšina poviedok je bez nejakého ambicióznejšieho nápadu. Technické spracovanie je kolísavé, keďže každý pristupoval k tvorbe svojou vlastnou cestou. Mne osobne sa najviac páčili segmenty s tehotnou ženou z plastelíny (podobné spracovanie ma dostalo aj v ABCs of Death 2), zamilované deti s parádnymi maskami, poviedka s pavúkmi, v ktorej je použitý soundtrack z The Ring a za zmienku stoja ešte časti so zvláštnou večerou a s nepríjemnou prostitútkou. Inak ide o viacmenej nezaujímavé počiny, ale určite si tu každý nájde aspoň pár príbehov, ktoré ho zaujmú. + herečka z Attack of the Lederhosen Zombies(2.1.2017)

Blbo sa to hodnotí ako vždy. Dve, alebo tri, tak dajme tomu že tri, pretože niektoré poviedky, ktoré sa ani do "slávneho" filmu nedostali (keďže tam mohla byť iba jedna a aj to vybrali tú najhoršiu) sa mi páčili viac ako tie v mizernom ABCs 2. Väčšinu z nich som už poznal, všetky tu analyzovať nebudem, ale aspoň spomeniem tie najlepšie. Mailbox (kvalitná upírina), Malnutrition (masky), Manure (nápad, masky), Mariachi a Matador (splatter, tie môžem), Messiah a Mind Melt (gore), Mobile (vtipná pointa), Mom (masky), Muff (rozosmialo ako už dlho nič) a Munging (nekrofilná nechutnosť). Ostatné sú väčšinou podpriemerné. Nemám jasného favorita, keby som si musel vybrať len jednu z týchto, asi by som zvažoval medzi Mom, Mailbox a Manure.(7.8.2016)

• kaylin

„ABCs of Death 2.5“ je především další ukázkou toho, že v hororu jsou filmaři, kteří zvládnou natočit krátký hororový film. Nezdá se však, že by do výboru bylo vybráno skutečně to nejlepší, respektive ani to, co se zde objevuje, není ve větší míře skutečně skvělé. Každý si zde něco najde, ale kvalita je celkově spíše nižší, protože je zde velký podíl snímků, které nezaujmou, nic neřeknou a nebudete si je pamatovat.(10.12.2016)

• Martin29

Z 26 povídek jich je kvalitních tak 7. Zaujalo mě jen Martyr o chlápkovi, kterého každý den mučí Mother o ženské co se bojí pavouků zabije jednoho a jeho matka si pak pro ni přijde Marauder taková crazy verze Mad Maxe na motokárách Mailbox o návštěvě upírky v domě Van Helsinga Matador o magorovi co vězní ženské obléká je do kostýmů býků a zabíjí je jako matador Mesiáš o ženské, kterou unese sekta chce jich zabít, ale ona zabije vůdce sekty Mormoni o sektě mormonů co se dostane do domu ženské co má schizofrenii Zbytek je absolutně příšerný hned ta první povídka (Magnetic Tape) například vypadá něco jak od Tromy nebo všechny ty animované o té fekální ani nemluvím i když koprofilové si možná udělají dobře Ještě z těch lepších je Mobile o únosci co unese nějakého chlápka a dostává pokyn z mobilu co mu má udělat akorát ty pokyny mu dává děcko Mořská Víla o rybáři co chytí mořskou vílu a má s ní vlastní plány a Mutant, ale tam chybí vyloženě pointa i děj 40 procent(3.4.2017)

• MiniRecenze

Musím se přiznat,že jsem tento díl shlédl pod zmínkou,že se jedná o druhé pokračování,což není.Čeká Vás 26 krátkých povídek a každá stojí za starou bačkoru...až teda na jednu,která trochu vzbudila zájem.Nejedná se o žádnou projekci u které by měli kladně pokyvovat hlavou hororoví znalci.Jedná se o ztrátu času,která i přes nenáročný promítací čas děla snímek nedokoukatelným.ZTRÁTA ČASU!!!(12.4.2017)

• - V krátkom filme M is for Mother je použitý soundtrack z hororu The Ring (2002). (Marceloo)