poster

Texaský masakr motorovou pilou

 • anglický

  The Texas Chain Saw Massacre

 • anglický

  The Texas Chainsaw Massacre

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1974, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Javert
  *****

  Zcela poprávu kult jak mezi slashery, tak mezi horory vůbec. A ač tento žánr dvakrát nemusím, Texas Chain Saw Massacre mě uchvátil svojí propracovaností do nejmenších detailů. Napětí je nepřetržité od setkání se stopařem až po závěrečné titulky. Nebojím se říct, že se jedná o jeden z nejlepších hororů vůbec. Dědeček rules.(27.6.2009)

 • liborek_
  ****

  Název je trochu zavádějící. Motorová pila tu hlavně vrčí, než řeže do živého, ale i přesto je to masakr pořádný a vskutku stylotvorný. Tato hororová lahůdka z poloviny sedmdesátých let - z časů, kdy se klasiky žánru nekopírovaly, ale naopak vznikaly - nabízí pořádnou porci všech přísad, které hororový gurmán vyžaduje. Je děsivá, krvavá, s hutnou atmosférou, která však i přes takřka dokumentární formu leckdy dostává až surrealistickou příchuť. Soukromou "kostnici" v čemsi jako "obýváku" oné vyvedené rodinky doplňuje bizarní přítomnost slepice v mrňavé klícce zavěšené ke stropu, retardovaný Leatherface se z fanatického zabijáka mění pod rákoskou člena své vypečené famílie v neškodného beránka s pisklavým hláskem... Pomyslným vrcholem je pak závěrečná večeře, jejíž absolutní zvrácenost nemá příliš obdob. Film spíš než na vyvražďovačkách sází na psychický nátlak, který v kombinaci s děsivou atmosférou vytváří napětí, které by se dalo měřit neé v giga-, ani tera-, ale minimálně petapascalech... :-) Je to prostě úchylné a obtížně napodobitelné...(20.5.2009)

 • SNCIS
  ****

  Když jsem byl ještě špunt, tak byl tento film - mezi T O P horory! Doba vzniku na tom, už jde jde znát (Už to bude 50 let staré). Kladní herci nevýrazní, ale to moc nevadí. Kamera zabírá herečkám věčně zadečky to také nevadí. Prvních 35 minut je vyloženě nuda! Potom Hooperovi nemám co vyčítat. Má to děsivou atmosféru, hororový soundtrack a zkrátka je to T O P horor i dnes. Hooper stvořil originální a kultovní záležitost, která díky dalším a dalším pokračování žije dodnes. - 70%.(14.1.2018)

 • Aluska88
  ****

  Tato originální verze se mi do rukou dostala o hodně let později od doby, kdy jsem zhlédla remake. Již od začátku jsem s ním proto začala neúmyslně srovnávat, ale pak jsem si řekla, že to nemá smysl a postupně jsem od myšlenek na masakr z roku 2003 upouštěla. Úvod filmu je poměrně poklidným a bezstarostným, chvílemi možná až lehce nezáživným. To vše však diváky připravuje na to, co přijde potom. V jednu chvíli se vše zvrtne a místo horkého texaského slunce a vířícího písku nás čeká to pravé texaské šílenství. Film má pár opravdu vydařených lekaček, drsných momentů a odporných zjevů a vjemů. Obdivuji hlavní blonďatou hrdinku a její hlasivky. Právě možná díky nim dosáhl tento masakr na nejvyšší možnou úroveň šílenství. Společně ještě s ostatními prvky, jakými jsou Leatherface a jeho šílená rodina, živý - mrtvý dědeček a jejich vkusné bytové dekorace:) Také mne potěšilo vkusné množství černého humoru, který trochu odlehčil jinak krvavou podívanou. Neustále jsem přemítala nad tím, jaký poprask asi muselo toto dílo v roce ´74 vzbudit. A mám dojem, že Ed Gein by byl tímto filmem potěšen, protože inspirace v jeho osobnosti je zde zřejmá. "Neměj strach, dědeček je z nás nejlepší..."(27.2.2010)

 • klerik
  ****

  No, začiatok je nudný ako hrom. PIATOK 13 je oveľa hlúpejší, ale dokázal baviť od začiatku. Keď sa však TCM rozbehne, je jasné, prečo sa stal klasikou. Nekompromisnosť mordov, neprestávajúci vresk, zábery na očné buľvy... Trochu mi vadilo malé zainteresovanie vedľajších (zlých) postáv, ale nakladačka je to poriadna... síce značne nedotiahnutá, ale vie presvedčiť...(18.4.2008)

 • - Herečku pověšenou na háku ve skutečnosti držely nylonové lanka vedoucí mezi nohama, které působily značnou bolest. (HellFire)

 • - Film byl původně zakázán ve Finsku. V nesestříhané verzi byl povolen až po 25 letech. (henrycruel)

 • - Dodávka z filmu patřila zvukaři, Tedu Nicolaouovi. (HellFire)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace