Zúfalá situácia si vyžaduje zúfalé riešenie, tak trochu temná cesta otca za pomstou a vykúpením... Čo sa týka obsahovej stránky síce nie so všetkým čo robil otec aby pomohol dcére som súhlasil, no všetkému aj tak kraľuje precízna, typická réžia B. Kormákura, doplnená o nádherné prírodné scenérie. No ale uznajte, mať tak takú dcéru, tak ju už asi pošlem kadeľahšie. Mal predsa ešte jednu, podstatne mladšiu, a práve ju bolo predovšetkým treba chrániť, a nie riskovať celú rodinu len preto, aby pomohol tej staršej, ktorá o pomoc aj tak nestála. Herecké výkony a technická stránka ale aj napriek tým pár zmieneným nelogickým okolnostiam okolo otca a jeho hlúpym počínaním držia tento snímok na nadpriemere. 70/100(11.7.2017)

Klasika s tatíkem, který chce svou dcerku vyrvat ze spárů drogového dealera. Nejdřív to zkouší po dobrém, pak přitvrdí a nakonec zvolí to nejzoufalejší řešení. Kormákur se tady ani nesnaží nějak inovovat a drží se přesně v daných mantinelech. Přidanou hodnotu by mělo tvořit prostředí Islandu a typický severský rukopis, ale Island sám tu hraje jen minimální roli a to, co je charakteristické pro skandinávské thrillery, mi tu také chybělo. Navíc na to, že film disponoval jednoduchou zápletkou, byl z mého pohledu neúměrně dlouhý. Na průměr to tahají herci, kteří byli bez výjimky výborní, ale ani oni mě nezachránili od částečného zklamání. 50%(19.3.2018)

Velmi dobrý psychologický thriller o bezútěšné vizi otce za záchranu své dcery. Kormákur si v téhle islandské verzi "Taken" sám střihl hlavní roli respektovaného kardiochirurga, který se s brokovnicí, jízdním kolem a pevném alibi, vydal na bolestivou cestu pomsty. Chybělo mi více emocí, ale jinak to bylo stylově povedené drama s využitím islandské přírody.(8.7.2017)

Nijak mě to neuchvátilo.V kontextu celýho filmu to vyšumí do zbytečna.Fetka s nim už stejně v životě nepromluví,a kvůli jednomu dementovi,a dcérence krávě ohrozil svou rodinu,hlavně malou dceru,kariéru,prostě nesmysl.navíc příliš evropský,houslovej koncert celej film,málo akce.Tohle mě nevzalo.Natočit to za louží,trochu hloupě americky ,mohla to bejt jízda.Třeba je to napadne.50%.(18.11.2017)

Tak tohle nějak neberu. Zoufalí lidé sice často dělají zoufalé činy, ale až takhle? To se mi fakt nechce věřit. Působí to celé dost chatrně a to hlavně scénář, který že začátku vaří z vody a na konci připomíná spíš hodně nepovedenou část z nějakého dílu velmi akčního seriálu. Včetně tupých policajtů. Tři mínus.(18.7.2017)