Zúfalá situácia si vyžaduje zúfalé riešenie, tak trochu temná cesta otca za pomstou a vykúpením... Čo sa týka obsahovej stránky síce nie so všetkým čo robil otec aby pomohol dcére som súhlasil, no všetkému aj tak kraľuje precízna, typická réžia B. Kormákura, doplnená o nádherné prírodné scenérie. No ale uznajte, mať tak takú dcéru, tak ju už asi pošlem kadeľahšie. Mal predsa ešte jednu, podstatne mladšiu, a práve ju bolo predovšetkým treba chrániť, a nie riskovať celú rodinu len preto, aby pomohol tej staršej, ktorá o pomoc aj tak nestála. Herecké výkony a technická stránka ale aj napriek tým pár zmieneným nelogickým okolnostiam okolo otca a jeho hlúpym počínaním držia tento snímok na nadpriemere. 70/100(11.7.2017)

Hippokratova přísaha říká nehrát si na Boha. Jak jinak ale přemoci ďábla..? Thriller postavený na otcovsko-morálním dilematu hlavního hrdiny (mimochodem dobrá castingová volba pana režiséra), přiměřeně civilním pojetí, souznění islandských scenérií s chmurným cellem madam Guđnadóttir a sympaticky otevřeném konci, který maže tenkou hranici mezi momentální prohrou a výhrou. Těžko si jej představit, jak se svou postavou vyhazovače z belfastského baru jezdí na silničním kole a jak se svými prsty o tloušťce ostravské klobásy provádí kardiovaskulární operace, nicméně něco mi říká, že se slovutný daughterguard Neeson již pomalu chystá na americkou předělávku..(3.1.2020)

Nijak mě to neuchvátilo.V kontextu celýho filmu to vyšumí do zbytečna.Fetka s nim už stejně v životě nepromluví,a kvůli jednomu dementovi,a dcérence krávě ohrozil svou rodinu,hlavně malou dceru,kariéru,prostě nesmysl.navíc příliš evropský,houslovej koncert celej film,málo akce.Tohle mě nevzalo.Natočit to za louží,trochu hloupě americky ,mohla to bejt jízda.Třeba je to napadne.50%.(18.11.2017)

Klasika s tatíkem, který chce svou dcerku vyrvat ze spárů drogového dealera. Nejdřív to zkouší po dobrém, pak přitvrdí a nakonec zvolí to nejzoufalejší řešení. Kormákur se tady ani nesnaží nějak inovovat a drží se přesně v daných mantinelech. Přidanou hodnotu by mělo tvořit prostředí Islandu a typický severský rukopis, ale Island sám tu hraje jen minimální roli a to, co je charakteristické pro skandinávské thrillery, mi tu také chybělo. Navíc na to, že film disponoval jednoduchou zápletkou, byl z mého pohledu neúměrně dlouhý. Na průměr to tahají herci, kteří byli bez výjimky výborní, ale ani oni mě nezachránili od částečného zklamání. 50%(19.3.2018)

Je libo mrazivý Thriller z Islandu od režiséra Baltasara Kormákura, který má na svědomí ( Everest,2 Guns, Kontraband), The Oath je správná volba. Příběh vypráví o úspěšném Kardiochirurgovi, jehož dcera začne randit s drogovým dealerem a je schopný udělat cokoliv, aby jejich vztah překazil, to ho však bude stát spousta problémů, které mu změní život vzhůru nohama. Atmosféra Islandu je správně chladná, herecké výkony především hlavního představitele jsou vynikající, policie dotíravá a poměrně chytrá a finální rozuzlení rozhodně zaujme. Zamrzí, že absentuje násilí, vše však vynahradí hutná dávka napětí. Bavil jsem se. 70%(8.10.2017)

• - Ide o film s najväčšími zárobkami roku 2016 na Islande. (Astonko)