Klasika s tatíkem, který chce svou dcerku vyrvat ze spárů drogového dealera. Nejdřív to zkouší po dobrém, pak přitvrdí a nakonec zvolí to nejzoufalejší řešení. Kormákur se tady ani nesnaží nějak inovovat a drží se přesně v daných mantinelech. Přidanou hodnotu by mělo tvořit prostředí Islandu a typický severský rukopis, ale Island sám tu hraje jen minimální roli a to, co je charakteristické pro skandinávské thrillery, mi tu také chybělo. Navíc na to, že film disponoval jednoduchou zápletkou, byl z mého pohledu neúměrně dlouhý. Na průměr to tahají herci, kteří byli bez výjimky výborní, ale ani oni mě nezachránili od částečného zklamání. 50%(19.3.2018)

"Dostanem sa k hocijakým liekom. Môžem ťa zapnúť a vypnúť kedy sa mi zachce" ... tak? kde sa stala chyba, že sa veci vymkli spod kontroly. Postreliť - zašiť, skoro prizabiť - oživovať ... narobil si ten Finnur zbytočne roboty. Príbeh mohol byť aj lepší, herecky nemám výtky a Baltasar to natočil po svojom, po islandsky, a to ma bavilo, takže celkom spokojnosť. 3,5* Videné v rámci 30 dní so svetovou kinematografiou (marec 2018)(30.3.2018)

Velmi dobrý psychologický thriller o bezútěšné vizi otce za záchranu své dcery. Kormákur si v téhle islandské verzi "Taken" sám střihl hlavní roli respektovaného kardiochirurga, který se s brokovnicí, jízdním kolem a pevném alibi, vydal na bolestivou cestu pomsty. Chybělo mi více emocí, ale jinak to bylo stylově povedené drama s využitím islandské přírody.(8.7.2017)

Zúfalá situácia si vyžaduje zúfalé riešenie, tak trochu temná cesta otca za pomstou a vykúpením... Čo sa týka obsahovej stránky síce nie so všetkým čo robil otec aby pomohol dcére som súhlasil, no všetkému aj tak kraľuje precízna, typická réžia B. Kormákura, doplnená o nádherné prírodné scenérie. No ale uznajte, mať tak takú dcéru, tak ju už asi pošlem kadeľahšie. Mal predsa ešte jednu, podstatne mladšiu, a práve ju bolo predovšetkým treba chrániť, a nie riskovať celú rodinu len preto, aby pomohol tej staršej, ktorá o pomoc aj tak nestála. Herecké výkony a technická stránka ale aj napriek tým pár zmieneným nelogickým okolnostiam okolo otca a jeho hlúpym počínaním držia tento snímok na nadpriemere. 70/100(11.7.2017)

• Marze

Oddaný otec manžel, který žije obyčejný život na tichém předměstí Reykjavíku se snaží zachránit svoji dceru od jejího přítele, drogového dealera. Vymyslí plán na dokonalý zločin. Styl snímku je syrový a studený. Převládají tmavé barvy. Jde o filosofické drama, které se ptá, jestli otec jedná správně. Do práce jezdí na kole, což ho přibližuje divákovi. Akce snímek moc nenabízí, jde spíše o emocionální konflikt.(4.10.2017)