Texaský masakr motorovou pilou 2 (festivalový název)

The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre Part 2

Horor / Komedie

USA, 1986, 89 min (Director's cut: 101 min)

Tobe Hooper

Richard Kooris

Scénografie:

Cary White

Masky:

Tom Savini

Kostýmy:

Carin Hooper

Ani jsem nečekal, že se mi bude tohle pokračování TCM až tak líbít. Chápu, že od originálu se tenhle druhý díl svým pojetím hodně liší, ale mně to na rozdíl od některých až tak nevadilo. Leatherface je tady sice vyobrazenej jako jeblej permoník, ale zas má namakaný sparing partnery, a já už vím, kde se Rob Zombie inspiroval pro svůj geniální Dům. Celkově jde o úlet s lookem béčka, který si však svoji dávku pohoršitelnosti drží velmi slušně. Spokojenost. 80%(9.5.2013)

The Texas Chainsaw Massacre 2 - The Horror Show. A vedľa kolónky horor prosím zapísať komédia. Tobe Hooper sa rozhodol, že dvojka TCM už nebude čistokrvný horor ale hororová komédia. Ako vidím kopu ľudí to sklamalo, ja som sa bavil. Dennis Hopper vyzbrojený troma motorovkami si ide vyrovnať účty so šialenou rodinou Sawyerových. A ja že kde si takí klasici ako Raimi a Coscarelli brali inšpiráciu? No predsa od Hoopera.(12.8.2006)

• schizmo

Tenhle díl TCHM by se dal jednoduše charakterizovat jako obskurní. Je totiž na hony vzdálený svému předchůdci, který byl ukázkovou prací čiré a surové hrůzy ve své ryzí podstatě, kdy uměl sedmdesátkový horor nastolit takovou autentickou atmosféru a vizuální podmínky, s jakými se později můžeme setkat jen sotva. Proto mi jakožto fanouškovi žánru, tématu i režiséra uniká smysl směru, jakým se to zvrhává v následujících dvou dílech s jakýmsi ustálením až u čtverky (a i tam je celkem hodně humoru) a v podobě remaku, který který sic moderním způsobem, ale s věškerou úctou vzdává hold původní jedničce. TCHM 2 je pak opravdovým teatrálním pokusem navázat na díl předchozí, ale všechny atributy, které si fanoušci oblíbili jsou tu pošlapány v podstatě vlastním tvůrcem. Myslím, že z toho nemůže být nadšenej žádnej hororovej fanda, možná tak milovníci trashe. Tohle zkrátka není tématika pro komediální prvky, takže jediným světlým bodem celého filmu jsou nohy tehdy ještě mladé Caroline Williams :D.(3.5.2014)

Po vynikající jedničce přichází skvělá dvojka která o moc nezaostává za svým předchůdcem. 14 let po té co šílená rodina kanibalů vyvraždila skupinku mladých lidí přichází zástupce šerifa. Strýc dvou obětí. Aby se pomstil za svého synovce a neteř. Rozjíždí se tak kolotoč hrůzy a krve ze kterého může vzejít pouze jeden vítěz. Motorovka bude mít opět hody a Leatherface si hledá svůj nový obličej.(13.1.2013)

Texaský masakr motorovou pilou a černá komedie? Prosím, dobrou chuť! Po dusivé jedničce nám Hooper ukazuje, že i z rozřezané hlavy může stříkat funny blood a že i retardovaní psychopati se můžou zamilovat. Vážně míněné scény jsou o to působivější, čím méně vážně tenhle film berete. Tou nej je jistě ta, kdy se jedna z "polostažených" obětí probudí z bezvědomí a uvědomí si, že její nejlepší přítelkyně má na obličeji její tvář. Rozhodně zde ale nehledejte intenzivní pojetí prvního dílu. Jen se pohodlně usaďte v křesle a příjemně se bavte. Šerif Hopper se jistě postará o své... Teď už záleží jen na vás, jak se rozmyslíte. Sex or the chainsaw? But the saw is family...(17.8.2005)

• - Dennis Hopper (Enright) prohlásil, že jde o nejhorší film, který za celou svou kariéru natočil. (jenik71)

• - Film byl zakázán v Německu a Singapuru. (Chatterer)

• - V původním scénáři byla Stretch Levákova (Caroline Williams) nemanželská dcera. (siky25_25)