Lidská vlna

(festivalový název)
Argentina / Brazílie / Portugalsko, 2016, 100 min

Hledání a nalézání, nekonečná pouť a snažení lidstva ve formálně i obsahově originálním debutu režiséra Eduarda Williamse. Williams ve svém celovečerním debutu pokračuje v metodě volných asociací a propojování kontextů na hranici mezi hraným a dokumentárním filmem. Dílo, které dokáže zprostředkovat kvality intimity a spontánnosti reálného života, nás zavede od Argentiny přes Mosambik až na Filipíny. (Febiofest)

WillBlake

Dokumentárnější Slacker, cestující jednou přes webcam sex, podruhé skrze obří mraveniště. Jeden z nejzázračnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. O tomhle režisérovi bych rád slyšel brzy znovu. ()

boogieman

Jeden z najlepších filmov poslednej doby ktorý sa hýbe na hranici dokumentu a fikcie. Debut, ktorý dáva veľký prísľub do budúcnosti. Ak sa režisér uvedie takýmto snímkom, vždy zbystrím pozornosť a zapamätám si jeho meno. ()

rivah

Metascore 56, Variety a NYT 50, Slant+Roger Ebert 25! "Film může být snadno zaměněn za obyčejné video na youtube, kde nudící se chlapci amatérsky zaznamenávají, co se jim namane" (z recenze Slant Magazine). ()

Letos v Marienbadu

Letos v Marienbadu