Lidská vlna (festivalový název)

• Argentina

El auge del humano

The Human Surge

Dokumentární / Drama

Argentina / Brazílie / Portugalsko, 2016, 100 min

Eduardo Williams

Krásne pripomenutie že filmy môžu byť čímkoľvek.(11.1.2019)

Jeden z najlepších filmov poslednej doby ktorý sa hýbe na hranici dokumentu a fikcie. Debut, ktorý dáva veľký prísľub do budúcnosti. Ak sa režisér uvedie takýmto snímkom, vždy zbystrím pozornosť a zapamätám si jeho meno.(18.10.2017)

Dokumentárnější Slacker na svobodné pouti z Argentiny přes Mosambik až na Filipíny, cestující jednou skrze webcam sex, podruhé skrze obří mraveniště. Volné asociace nebo potřeba lidského kontaktu a s ní související sháňka internetu na konci světa („…it seemed like online chatting was my only means of communication” řekl v jednom rozhovoru Williams) jdou ruku v ruce s nudnou prací v marketech, nezaměstnaností i dlouhou koupačkou uprostřed jungle a spolu s geniální kamerou rámují jeden z nejzázračnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. O tomhle režisérovi bych rád slyšel brzy znovu.(22.6.2018)