Ssawooja gwishinah (TV seriál)

• Jižní Korea

싸우자 귀신아

Bring It On, Ghost

Let’s Fight Ghost

Komedie / Fantasy / Romantický

Jižní Korea, 2016, 16x60 min

Po devátém dílu se to vyvíjí lépe, než jsem po prvních několika epizodách předpokládal. Možná se časem podívám na první díly, ve kterých jsem děj hojně urychloval. V tuto chvíli bych dal 3* bez problémů. ■ Po dvanáctém dílu dávám 4*. Nenudím se, hlavní hrdinka je krásně prožraná a oceňuji že děj v "natahovacím klišé" nezůstává dlouho. Taky mě pobavil westernový hudební podmaz :). ■ Čtrnáctý díl určitými x-krát viděnými prvky zrovna nenadchl, jsem zvědavý, co udělá závěr. ■ Poslední dva díly byly fajn. Příjemný konec. Nelituju času a zůstávám na 4*. ■ P.S. Nápad s rande naslepo v poslední epizodě pobavil :).(9.8.2016)

Byla to sranda, bylo to napínavé a sem tam i děsivé. Děj byl přehledný, ale zábavný. Duchové byli povedení a hlavní postavy byli i přes svůj věkový rozdíl sehraní a hodili se k sobě. Vyhánění duchů bylo zábavné, ale později se změnilo na dojemné, což mě bavilo méně, ale dějové lince to prospělo. Jsem ráda, že i když na sebe byli naštvaní, tak to nevydrželo dlouho a stejně hned byli zase spolu. Pronásledování Kim Hyun Ji mi trochu připomnělo Playfull Kiss. Možná proto jsem ze seriálu, tak nadšená. Celkový děj byl sice předvídatelný, ale zábavně podaný. Velice oceňuji, že poslední díl byl klidný a nenastal žádný nečekaný zvrat.(6.3.2017)

Mmm, v prvních dílech mi nejvíce vadily scény se psem, po dlouhé době co se zase nějaké to zvíře objevilo v JK seriálu a vůbec nedošlo ke zlepšení... ještě že těchto scén zde bylo poskromnu. Víc se bouřit nebudu, přece jen to je na celém díle vedlejší. Díly ubíhaly rychle, dokazaly pobavit ale smíchy jsem nevyprskla. Takový průměr, téma s duchy se jim prostě daří. Díl pátý byl krásný po všem stránkách, nutkání si to zapsat ačkoli nevím proč, protože se tam nic extra neudálo. :) Taky si začínám uvědomovat, že mi konečně začíná pasovat hlavní dvojka, trošku jim to trvalo... absolutně nechápu všechen ten dívčí rozruch kolem veterináře/profesora, odpočátku velmi nesympatická postava, navíc zde působí staře a celkově - i vzhledově to není vončo. Zde se hodí, role mu padla, ale prostě se mi na něm vždy něco nezdá... Co se mi tady moc moc moc líbilo, tak jídlo které připravoval, to jsem se olizovala až za ušima a vaječnou rolku, tak tu jsem šla udělat vzápětí co jsem to viděla! A byla báječná.(11.2.2018)

Je to docela průměrný duchařsko-zamilovaný drama. Poztiva - Herci jsou fajn, když pominu ty dva debily z univerzity, ale ty naštěstí bylo možné přetáčet.. Duchové byli krásně udělaní a někteří i docela strašidelní. Negativa - v podstatě od začátku víme, na co celou dobu čekáme. Všechno by to v pohodě šlo nacpat do 10 epizod. Nic moc se neděje, a pak je to najednou ric-pic a na konci 15.dílu vyřízeno. Následuje NAPROSTO zbytečný 16. díl. Dost věcí ohledně duchů/duší mi přišlo nedomyšlených, ale to asi nehraje roli. Na zaplácání volnýho času sympatickou hlavní dvojicí je to ok, možná kdyby mi bylo 12, byla bych nadšenější. Takhle to vidím tak na 50%.(3.10.2016)

Z výborného námětu na příběh o pohodářském vysoškolákovi, který si přivydělává jako exorcista, vznikl peckový seriál plný akce, napětí, romance, vtipu a slzičkových okamžiků. Příběh je do detailu propracovaný a i když to občas vypadalo všelijak, k žádné postavě jsem si nakonec nevypěstovala nenávist. Nikdo tam vlastně není úplný záporák. Naopak se mi všechny postavy (hlavně Taecyeon v podání Bong Pala) moc líbily, velmi krásní a sympatičtí lidé. Každá z nich v životě zažila něco dobrého či špatného a jejich činy se dají chápat. Opět tu objevujeme, zase z trochu jiného úhlu, pohled na soužití lidí a duchů (nebo bloudících duší) - což, jak už název seriálu napovídá, zní dost lákavě k tomu, abychom to zhlédli. Soundtrack je zde přímo skvostný. Pohyby kamery zde podle mého názoru značně válcují leckteré seriálové protějšky ze západního světa.(5.3.2018)