Fidel Castro: Život pro revoluci

(TV film)
  • Německo Fidel Castro - Ein Leben für die Revolution (více)
Dokumentární / Životopisný
Německo, 2004, 45 min

Životní příběh slavného revolucionáře, který ovládl Kubu a stal se na půlstoletí jejím neomezeným vládcem... Kubánský vůdce Fidel Castro přežil několik generací amerických prezidentů, sovětských nejvyšších tajemníků, ředitelů špionážní rozvědky CIA a neúspěšných rádoby atentátníků. Legendární revolucionář zůstal u moci celé dekády, déle než kterýkoli jiný vůdce nebo jakákoli jiná vláda. Všichni ho znají, obdivují i nenávidí. Muž pod maskou revolučního vůdce přesto zůstává prakticky neznámý. Kým skutečně je Fidel Castro? Jak je možné vysvětlit sílu jeho vůle? Na co je pyšný? Co přispívá k jeho sex-appealu? Jak se projevuje jeho rezervovanost nebo krutost? Castro na dlouhá léta uzavřel své skutečné já před zraky světa. Jen několik málo lidí ví, jaký doopravdy je. Z jeho života se stala obrovská záhada, kterou vám nyní rozkryjeme. (TV Prima)

Marze

Kam přišel socialismus, tam se dostavila chudoba. Poslední příklad zbankrotovaná Venezuela s ropným bohatstvím. Socialistické země s kapitalistickou ekonomikou prospívají. Na druhou stranu americký kapitál by Kubu převálcoval a vysál. Dokument je dobře odvyprávěn. ()