Hra s ohněm

Hra s ohňom

Drama / Thriller / Akční / Romantický

USA, 1990, 95 min

• pursuer

Nejprve perfektní začátek přitažlivého thrilleru, následně v polovině divák dostane prdu do hlavy hliníkovou baseballovou pálkou, aby se před závěrečnými titulky řádně poblil na obal filmu. Co mohlo být strhující a napínavé psycho inteligentní herečky, začalo rozkvétat v růžové kvítky voňavých růží, které nakonec shořely v žáru lásky. Nabízí se tedy jediná otázka: "Co se sakra stalo?!" To studio uprostřed produkce vyměnilo režiséra? Nebo to byl umělecký záměr, jehož účelem bylo šokovat? Dávám dvě hvězdy za první půlku, ve které vše nasvědčovalo dobrému filmu, ve kterém herci hráli, kameraman točil a režisér dával pokyny.(19.12.2010)

Do momentu, keď je hlavná hrdinka prenasledovaná, je príbeh celkom fajn. Po totálnom obrate, keď sa z prenasledovej a prenasledujúceho stávajú milenci, ide film od 10-tich k 5-tim. Ešte aj ten skok - v jednej minúte ho nenávidí a chce mu ujsť, v druhej už mu skáče do postele a je z toho láska na "druhý pohlad"...totál nevierohodné. Po režisérskej stránke sa asi niet čomu diviť, veď to kočíroval Hooper. Judie sa tu na moment objaví nahá, ale za pozornosť to veľmi nestojí - síce pekná tvárička, ale postavu má divnú.(26.4.2020)

• RomanHyde

Neměl jsem až tak přehnané očekávání, těšil jsem se na odlehčenou krimi "devadesátku", kde mě patrně dějově vůbec nic nepřekvapí, prostě na klasický "poobědový" nedělní filmeček u kterého můžete vypnout i mozek a předem bude jasné jak to dopadne. Zárukou alespoň průměrné zábavy bylo pro mne nadprůrměrné obsazení.. Ve finále však bohužel jediným pozitivem celého toho "utrpení" byla snad nejvíce "sexy" role Jodie Foster její kariéry. Fanoušci této herečky by tento snímek rozhodně neměli vynechat, protože patrně v žádném jiném se neproducíruje před kamerou během hodiny a půl v krátkých šatičkách, noční košilce, podvazcích či úplně nahá ve sprše. Za to jednu hvězdu navic. Dennis Hopper je co by nájemný vrah a padouch naprosto impotentní a ne-uvěřitelný. Zejména scény, kdy se skrývá v noci za stromem neustále se slunečními brýlemi na očích působí až legračně, stejně jako dialogy postav, kterou jsou až infantilní. Dějové "náhody" typu - na konci slepé cesty stojí opuštěný a připravený vrtulník se kterým padouch samozřejmě umí brilantně létat, bijí do očí tak, že se člověk obtěžkán nedělním obědem ze siesty rázem probouzí, mne si oči, kterým nechce věřit. Nelogičnost jednání postav a scénáristů tohoto snímku nezná mezí. Já osobně byl překvapen tím, jak s tímhle obsazením mohl vzniknout tak slabý film, který bych snad nehodnotil ani jako B film. Vždyť podobných odlehčených krimi, ovšem kvalitních (průměrných), bylo v daných letech natočeno nespočet. I zde to mohlo dopadnout lépe - alespoň stravitelně, kdyby si tvůrci dali trošku záležet a nenechali jednat postavy jako v telenovele.Ve finále se vlastně těmto hercům (a Hopperovi navíc co by i režisérovi) divím, že se k tomudle propůjčili.(20.2.2011)

Průnik mnohokrát zpracovaných témat krásné mladé ženy na útěku před všechoschopnými zabijáky a postupného sbližování zločince se svou obětí. Na pomezí mezi A a B filmem - spíše lepší béčko. Hlavním devizou je pochopitelně především výborné herecké obsazení, od hlavní, celkem věrohodné hrdinky - Jodie Foster v jedné ze svých nejsvůdnějších rolí - , přes stárnoucího, duchem občas dětinského zabijáka, Dennise Hoppera užívajícího si svého třetího hereckého dechu, až po drobnější roličky - hororová ikona Vincent Price, klasicky cholerický Joe Pesci i mihnuvší se Charlie Sheen. Akční okamžiky pak působí velmi odlehčeným dojmem a nehledě na to, jedná-li se o záměr, filmu to prospívá.(2.2.2006)

prostě mě asi chytilo téma filmu, i ten párek, co to hraje :-)))) Já vlastně nevím, co se mi na tom líbilo:-) ale tahle lovestory mě nějak chytla. Zločinec totálně změní svůj život pro lásku. Riskuje pro ni. Ještě jsem úplně nepřišla na to, co vlastně přesně byla motivace té holky, že dělala pro něj, i co vlastně nemusela (nechci spoilovat, tak to píšu obecně). Samozřejmě, původně si jenom zachraňovala holý život, ale co potom?(15.8.2009)

• - Natáčení filmu probíhalo v Albuquerque. (Terva)

• - Ve filmu si lze několikrát všimnout stínu kameramana, například při úvodní scéně na silnici či dále na zdech a chodníku. (Terva)

• - Existuje i tříhodinová verze filmu, ale nikdy nebyla veřejně vydána. (Terva)