• tron

„Dokáže vás niečo vydesiť?“ – „Myslíte to vaše škuľavé oko?“ Mike Myers je originálny talentovaný komik a nepochybujem o tom, že v civile inteligentný, zakríknutý, sčítaný a sympatický človek. Bohužiaľ, vo filmoch hrá len o čosi častejšie, ako Chris Tucker (ktorý v rokoch 1998 - 2007 hral v troch filmoch, všetko KRIŽOVATKÁCH SMRTI). Myers, známy brutálnou sériou o Austinovi Powersovi, však v roku 2003 neodolal a upísal sa komédii LETUŠKA 1. TRIEDY. Nanešťastie, ak je na vašej snímke najlepší chlapík, mihnúci sa v desaťminútovej roličke, je zle. Gwyneth Paltrowová má svetlé chvíľky len občas (ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE, DOKONALÁ VRAŽDA) a tento film medzi ne nepatrí. Scenár nepobaví, dialógy nie sú také vtipné, ako byť mohli, réžia mohla byť horšia ale aj lepšia a takto je to s celým filmom – lepší podpriemer alebo slabý priemer. Ani obsadenie ďalších „vedľajších“ postavičiek nepomáha (Bergenová, Lowe, Ruffalo).(5.10.2008)

• Pajky3

Co vám budu povídat, dlouhé sobotní odpoledne, nuda v práci a puštěná televize. Z té na mě koukala sympatické Gwyneth a její snaha stát se letuškou. S čistým svědomím bych to doporučil leda fanouškům téhle blonďaté herečky. Ostatní to bavit nebude, leda je potěší to, že se tam objeví Mark Ruffalo. Nic nového pod sluncem a tím pádem i lehký podprůměr, hlavně kvůli scénám s pidlovokým Myersem.(7.9.2013)

Letuška prvej triedy je jednoznačne hrozne naivná romantická slaďáreň a i napriek tomu, že hoci podobný žáner sledujem, rozhodne sa v ňom nevyžívam natoľko, aby som mohol film označiť za tú najlepšiu romantickú komédiu. Príbeh o snoch, to už sme tu mali veľakrát, nemám proti tomu vôbec nič, človek by mal mať sny a ísť za nimi, to je fajn myšlienka, ale kam sa príbeh tohto filmu uberal, pôsobí neskutočne naivne až vtipne a miestami aj dosť trápne. Aspoň že hlavú úlohu dostala Gwyneth Paltrow, na ktorú sa dívalo pekne.(6.1.2015)

• Merkin

Snímek stojí za zlámanou grešli vzhledem k tomu, jak stupidně si hraje na ,,vážnou" věc, jak kýčovitý příběh proklamuje a jak prázdný a okoukaný scénář nabízí (jako bych všechno už někde slyšela). Nicméně přesto musím uznat, že mě hlavní hrdinka neiritovala, ba dokonce byla docela fajn, takže jsem se nakonec uchýlila ke 2 *, byť 1* či odpad by zde byly zatraceně úměrnější.(13.1.2012)

• castor

Vysoká nadmořská výška, vysoká kráska Gwyneth Paltrow, vysoká dávka stupidity.. Naivní příběh (určený možná pro desetileté budoucí „princezny“) stojí někde mezi komedií a romancí, k ničemu však ani zdaleka nedoklopýtá. Dychtivá dlouhonohá Donna nechce prožít stereotypní život a její sen stát se letuškou se pomalu naplňuje. Ale jsme v žánru romantické komedie, takže ani s láskou to nebude mít snadné. Gwyneth očividně potřebovala přisypat nějaký ten milion do rodinného rozpočtu, její účast v projektu si jinak nevysvětlíte. Příběh nic neosvěží, ani její pobíhání v negližé, ani dekolt Christiny Applegate. No, a divák? Ten jej doslova protrpí.(25.8.2006)

• - Na konci titulkov sa nachádza pár vystrihnutých záberov. (Mihail123)

• - Gwyneth Paltrow nazvala film "hrozným", svoju rolu zobrala len kvôli peniazom. (Mihail123)

• - Donna Jensen (Gwyneth Paltrow) nosí hodinky značky Hamilton American Traveler. (dyfur)