Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Je mnoho způsobů jak stoupat do oblak!  Donna Jensenová si odmalička přála dostat se z rodného města Silver Springs v Nevadě a nepodobat se vlastní matce, která měla smůlu na muže. První zdrcující milostné zklamání s místním fotbalistou Tommym přesvědčilo pohlednou blondýnku, že je nejvyšší čas opustit rodné hnízdo. V televizi právě běžel pořad bývalé letušky Sally Westonové, ve kterém propagovala svou knihu "Život v oblacích". Ta nabádala mladé dívky k odvaze jít za svým snem a dodávala mnoho praktických rad. Donna nadšeně nastoupí u malé letecké společnosti Sierra Airlines. Vyděšená dívka v sexy kostýmku letušky sice dostává při prvním letu panický záchvat a vyděsí i zbytek cestujících, ale brzy si na nové zaměstnání zvykne. Získá i nové kamarádky Sherry a Christine. Všechny sní o kariéře letušek u velkých společností a spolu se zúčastní konkurzu do Královských aerolinií. Christine a Donna jsou přijaty do výcvikového kurzu. Přednáší zde i slavná autorka knihy Sally Westonová. Ta stanoví Donně, která jí připomene vlastní mládí a dychtivost, jediný a jasný cíl - stát se letuškou 1. třídy. Pro Donnu to znamená najít své vysněné štěstí a podřídí tomu vše. Přes veškeré nadání a znalosti však u závěrečných zkoušek propadne. Zdá se, že sen o štěstí se hroutí. V jejím životě se navíc objeví další nečekaná překážka v kariéře, sympatický student práv Ted. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (241)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Gwyneth Palthrow priznáva, že Letuška prvej triedy je najväčším omylom v jej kariére. Takže za nedostatky tohto filmu nebudem haniť ju, ale ostatných protagonistov a tvorcov od scenára po réžiu. Tí úplne zlyhali. Prečo sa to preboha dostalo aj do našich kín? A prečo v tom hrá okrem Gwyneth aj Mark Ruffalo? No a komediálny talent Mike Myersa je veľmi diskutabilný. Posolstvo filmu je podané tak naivne, že tomu nemohol veriť ani scenárista. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

VHS/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// +obsazení slušné -ale ani jeden z herců mě moc nepřesvědčil, hudba až na pár skladeb slabá/// Tak na tento film jsem se těšil už od dob uvedení do kina, naštěstí jsem v jednom krámě uviděl kazetu a tak jsem neváhal. Výsledek ale poněkud zaostává za očekáváním. Děj mě sice občas tak dokázal vtáhnout, že jsem měl problém od TV odejít, jenže mnohem častěji jsem nadávál na filmaře. Podle mě tohle téma šlo natočit mnohem svižněji. Občas jsem vážně nechápal co se to s postavou děje a co vlastně chce. Navíc vůbec nebylo využito lákavé prostředí letiště (letadla). Film v podstatě až na úvod nenabídne žádné zajímavé scény a vtip jsem tu taky nějak nenašel. Takže po dlouhé době podprůměrná romantika, škoda./// Celkem 39%/// PS: George Kennedy potěší, Mike Myers naštve. ()

Reklama

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Uznávám, že jsem to sledoval jen jedním okem, ale to především proto, že mě to moc nezaujalo. Gwyneth je nádherná, to je bez debat, navíc tenhle film její kráse dává velmi volný průchod a ještě jí výrazně podporuje, ale na to, aby utáhla nevtipnou komedii to prostě nestačí. A Myers poslední dobou zklouzává ke dnu stejně jako Steve Martin, to znamená, že místo vtipného oživení se jedná o nejtrapnější postavičku kdy extrémně přehrávajíci komik vaří z vody. ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Neznáme to odněkud? Pravou blondýnku opustí přítel, ona se natruc provdá za kariéru, objeví se nový chlap, starší moudrá mentorka, (ne)přítelkyně a neodmyslitelná volba mezi hodnotami. Gwyneth ale bohužel nemá diblíkovskou roztomilost Reese, její postavě schází nadhled i sebeironie, a divák má brzy neodolatelnou touhu poslat ji na střemhlavý let po trase nouzový východ-oceán. Letuška 1. třídy by mohla udělat kariéru jen jako motivační video pro štamgasty pracovního úřadu, protože než poslouchat donekonečna hecující kecy typu „můžeš mít všechno, co chceš, můžeš být vším, čím chceš“ na sto a jeden způsob, to jde člověk radši makat. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

"Nepřestávej, dokud nedosáhneš vrcholu." Tak zní motto na plakátu. A já bláhový se domníval, že půjde o porno s mou milou Gwyneth... Když si navlékla sexistický latexový obleček, dala mi naději, ale pak se to celé zvrtlo do nějaké komedie nebo co to vlastně mělo být. Vrcholu jsem nedosáhl, a to jsem film prosím pěkně poctivě dokoukal až do konce. Takže doufám, že až příště poletím první třídou, složí mi Gwyneth reparát. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (8)

  • Na konci titulkov sa nachádza pár vystrihnutých záberov. (Mihail123)
  • Napriek tomu, že film bol natočený v roku 2001, 5-eurovú bankovku môžete zbadať keď Donna píše v Paríži pohľadnice. (Mihail123)
  • Gwyneth Paltrow nazvala film "hrozným", svoju rolu zobrala len kvôli peniazom. (Mihail123)

Reklama

Reklama