Docela dobrá romaňťárna,.. z příměsí žonglerního humoru. Nenadchne, ale ani neurazí. :) Ano.. byli podobných filmů natočených 100vky.. ale z tohoto prostředí ve stylu Academie. Ten konec je trochu vycucaný z prstu... ale než jsem stačil usnout tak byl konec. Takže asi dobrý. :D Nejspíš zatím žádný. :)) Crissy je Donna z Ženatý ze závazky. Pokud tápete kam jí zařadit... I když jí sice čas přidal nějakou tu vrásku, Ten její přežvýkaví okozlující sexepiel se nedá jen tak zapomenout. :D(17.11.2015)

• kOCOUR

Nebýt Mike Myerse a jeho Falkovsko-Sellerovské exhibice (to mi připomíná, že trojice fotek na poličce mě opravdu rozesmála :), měla by to Gwyneth tentokrát zapeklitě těžké - stokrát okoukaný Karate Kid, i když v hávu letušky, je látka vyžadující invenci, lásku, experiment, objevování! Rutinérské znechucení z převářky žánrů v jednom kotli a pachuť scénaristických rychlokvašek filmu příliš nepomohou na cestě za osvědčenou diváckou komunitou. To, co mohlo být romantickou komedií či romantickou tragedií nakonec skončilo někde na půl cesty mezi výletem po interaktviním altasu a n-tou variací na Popelku. A ta komedie...eh, moje bránice si téměř nevšimla. Dvě tři pokašlání, možná. Nebo jsem toho opravdu tolik prospal...?(14.9.2003)

Film se mi líbil. Co více dodat? Byl koukatelný, scénář dával celkem smysl, Gwyneth byla v hlavní roli perfektní, stejně jako Christina Applegate v roli záporačky a Mike Myers v roli zapšklého instruktora. Kromě toho nádherné kulisy vánoční Paříže. Prostě film, který má spád, není zbytečně dlouhý, je dostatečně obsažný a dává nahlédnout do života letušek. Taková typická nenáročná komedie, u které si odpočinete a třeba se i zasníte. Dávám tři hvězdičky, protože jsem byl jako filmový divák nadmíru spokojen. Na lepší hodnocení to není, protože existují i lepší filmy, ale i tři hvězdičky jsou, myslím si, sympatické hodnocení...(7.11.2007)

• vesper001

Neznáme to odněkud? Pravou blondýnku opustí přítel, ona se natruc provdá za kariéru, objeví se nový chlap, starší moudrá mentorka, (ne)přítelkyně a neodmyslitelná volba mezi hodnotami. Gwyneth ale bohužel nemá diblíkovskou roztomilost Reese, její postavě schází nadhled i sebeironie, a divák má brzy neodolatelnou touhu poslat ji na střemhlavý let po trase nouzový východ-oceán. Letuška 1. třídy by mohla udělat kariéru jen jako motivační video pro štamgasty pracovního úřadu, protože než poslouchat donekonečna hecující kecy typu „můžeš mít všechno, co chceš, můžeš být vším, čím chceš“ na sto a jeden způsob, to jde člověk radši makat.(29.10.2014)

• tron

„Dokáže vás niečo vydesiť?“ – „Myslíte to vaše škuľavé oko?“ Mike Myers je originálny talentovaný komik a nepochybujem o tom, že v civile inteligentný, zakríknutý, sčítaný a sympatický človek. Bohužiaľ, vo filmoch hrá len o čosi častejšie, ako Chris Tucker (ktorý v rokoch 1998 - 2007 hral v troch filmoch, všetko KRIŽOVATKÁCH SMRTI). Myers, známy brutálnou sériou o Austinovi Powersovi, však v roku 2003 neodolal a upísal sa komédii LETUŠKA 1. TRIEDY. Nanešťastie, ak je na vašej snímke najlepší chlapík, mihnúci sa v desaťminútovej roličke, je zle. Gwyneth Paltrowová má svetlé chvíľky len občas (ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE, DOKONALÁ VRAŽDA) a tento film medzi ne nepatrí. Scenár nepobaví, dialógy nie sú také vtipné, ako byť mohli, réžia mohla byť horšia ale aj lepšia a takto je to s celým filmom – lepší podpriemer alebo slabý priemer. Ani obsadenie ďalších „vedľajších“ postavičiek nepomáha (Bergenová, Lowe, Ruffalo).(5.10.2008)

• - DVD obsahuje špeciálny dokument o histórii letušiek. (Mihail123)

• - Fiktívna spoločnosť Royalty Airlines je voľne inšpirovaná leteckou spoločnosťou Continental Airlines. (Mihail123)

• - Tento film se natáčel v Los Angeles a u jezera Havasu v USA. (reich)