Agent z vesmíru

Agent z vesmíru

Akční / Sci-Fi / Drama / Krimi

Kanada / Velká Británie, 2007, 95 min

• Tommassi3

"Tak nás teleportuj, poldo !! Aha, vy neznáte Star Trek !!" ;) Poslední béčkový počin režiséra Jesse V. Johnsona Rváči se mi opravdu moc líbil, a tak jsem doufal, že jsem zase jednou narazil na jedno silně podhodnocené béčko, čemuž by odpovídalo také velmi slušné, ač zcela odpovídající danému žánru, herecké obsazení v čele s Kimem Caotesem, Billym Zanem či Markem Dacascosem !! Nakonec se Vám však, přátelé, musím omluvit, protože těch výsledných cca 35% se velmi blíží realitě, Agent z vesmíru totiž po stránce trikové, ano, mluvím hlavně o těch, jak říkala Julie v podání sexy Emmy Lahana, jiskřičkách, sice vyznívá hodně směšně, podobně laciné CGI jsem dlouho neviděl, navíc je z něj cítit silná inspirace Černou hodinou Chrise Goraka či seriálem Stargate, nicméně většinu stopáže jsem se opravdu dost bavil !! Naopak bych rád vyzdvihl už samotný netypický pohled na mimozemskou invazi a tím i snahu scénáristy Vladyho Pildyshe o jakousi originalitu, některé hlášky se také neskutečně povedly, na druhou stranu snímek se celou dobu tváří jako laciné scifi, a tak Pildyshovi prostě neodpustím tu spoustu naprosto zhovadilých dialogů, do očí bijících nejen logických lapsů a nesmyslů, spolu s faktem, že hlavní hrdina Rykker s tváří Dacascose vlastně po celou dobu dostává dost přes držku a ze všech nebezpečí se dostává vlastně spíš shodou příznivých okolností, což korunuje to bolestně slabé finále, kdy se vše vyřeší tak nějak samo a Zemi, respektive její lidské obyvatele, zachrání obyčejná náhoda !! Na ženské osazenstvo hereckého ansámblu počínaje Emmou Lahana a Lindsay Maxwell konče se opravdu moc hezky kouká, mužům tu zachraňuje prdel a hereckou čest snad jen fantastický Kim Coates jako již tradičně v roli podivína, ani kamera C. Kima Milese, který se naposled podílel na sérii Arrow, není vůbec špatná, byť hodně televizní, stejně jako většina bojových scén, režisér Johnson si prostě s akcí rozumí, což však v konečném zúčtování stejně nedokáže z Alien Agent udělat nic víc než jen podprůměrnou céčkovou záležitost, po níž neštěkne pes !! Mimochodem podobně nulový soundtrack jsem dlouho neslyšel, až jsem se opravdu divil, že se pod něj podepsal jinak velmi talentovaný Michael Richard Plowman..(26.6.2013)

Všichni tu hejtujou no a mně se to líbilo. Dakyho mám rád už dlouho a u tohoto snímku jsem dostal absolutní oddechárnu kde mohl mozek vypnout a jen spokojeně sledovat děj. Akce je docela dost Daky stále umí, herci sympatičtí, ženy hezké a stopáž akorát. Mimozemšťanů si teda moc neužijete - prostě lidi co když je střelíte jiskří jak když vezmete svářečku, ale to bylo to poslední co mi mohlo vadit. Prostě bezvadné béčko já jsem spokojený.(23.3.2014)

• drankeryth

Pomozte niekto, mimozemstania nas chceju znicit a docela im to ani neslo:) Mark Dacascos ako velky kladas je odhodlany znicit tychto okupantov raz a navzdy. Na pomoc jej prisla pubiska, ktora je extremna potetovana, ako nejaka drsnacka, ale od drsnej zenskej ma strasne daleko. Spolu im to ide a dopracovali sa az do samotneho finale, kde znicili hlavneho zaporaka, ktoreho si zahral Billy Zane, ceckovy herec nie moc oblubeny pre mna. Co sa tyka tych mimozemstanov tak vyzerali ako ludia, ved sa aj do nich prevtelili a vyzerali ako nejake prskavky na vianocnom stromceku:) Akcie boli nevyrazne a velmi ma ani nebavili pozerat, ale hlavna vec, ze znova bolo porazene zlo a na svete zavladol mier. To by aj asi bolo vsetko ohladom tohoto filmu, takze radsej vyskusam iny film ako tento slaby pokus o mimozemskej civilizacie.(8.10.2011)

• Zombi

Dacascose mám rád z dob 90tkových béček, ale tohle je trapárna a pokud na to chcete mrknout jen kvůli bitkám, tak ani tak se to nevyplatí. Pár kopanců tu je, ale fakt pár a choreografie a střih nic moc, víc se tady střílí. Většinou se skopne nějakej bezvýznamnej poskok, když už nastane situace kdy by si to mohli ve férovým a delším souboji rozdat dva maníci, tak se scénárista rozhodne, že je Dacascos jako slabší a bude dostávat jen na budku a pak protivníka odbouchne, nebo tak něco, nechápu. Děj téměř nulový, logika v záporu. Zane přibral a skoro sem ho nepoznal.(12.12.2010)

• xLOBOx

Jedna * za pěkné herečky. Mark Dacascos má vážně nejhorší dialogy, celý film se tváří jakože tam ani není. V paměti mi zůstala milostná scéna kde se s ním chce Lindsay milovat a on nic nedělá, potom na něj vyleze a on se dívá jinam a ona na něj:"ty mě nechceš? nelíbím se ti?" Mark:" nejsem z tvé rasy, nejde to." :D:D Zkopírovaný nápad s bránou(kterou celý film staví) ze stargate(kde btw hrála Lindsay Maxwell). Zasmál jsem se tomu spíše až další den, když jsem si uvědomil, jak moc to bylo stupidní, během sledování to je vážně nuda..(4.12.2010)

• - Natáčení probíhalo v kanadské provincii Britská Kolumbie v lokalitách a městech Coquitlam, Langley a Vancouver. (Terva)