Masakr na střední škole

Detention

Masaker na strednej škole

Akční / Drama / Thriller

USA / Kanada, 2003, 94 min

At this school today's lesson is survival. Další ucházející Lundgrenovka nového milénia. Není to nic extra, ale pořád jsem rád, že se takové 'blbé' akční filmy ještě dělají. Tenhle je o tom, jak banda kriminálníků vtrhne do na víkend zavřené školy, aby odsud za asistence jednoho zrádce mohli zbavit policii velkého množství zabavených drog. Jenže v budově, která měla být až na strážníka přes víkend prázdná, je ještě pár žáků po škole spolu s tělocvikářem/dějepisářem - kým jiným než Lundgrenem. Takže je jasný, že ten se jen tak zabít nedá. Banda kriminálníků je ale banda pořádných amatérů co snad nikdy nestříleli protože netrefí ani hovno, takže to Dolph a děti nebudou mít zase tak těžký... Je to blbost se spoustou chyb v logice a trapných momentů, ale na druhou stranu docela zábavný film. Rozhodně to není TAK špatný.(29.1.2008)

• McLushi

Hodně slabší lundgrenovka, která se mi dřív líbila, ale shlédnutí asi po třech letech nedopadlo dobře. Asi polovinu celé stopáže filmu jsem pronudil. Studenti mi teda připadají o něco víc akční než samotný učitel, který toho ani moc nepozabíjel. Záporáci byli všichni čtyři nehorázní kreténi. Bukvařskej hlavní záporák zářící hláškami jako "JESTLI TO PODĚLÁŠ, NARVU VÁM TU ZBRAŇ OBĚMA DO PRDELE, BUDE SE VÁM TO LÍBIT.", nehezká záporačka s debilní parukou a dva maďarský degeni. Jináč študáci taky nebyli žádní borci, jen namachrovaný týpci (až na vozíčkáře a tu mařku). Z nostalgie teda dávám slabší dvě hvězdičky. 25%(4.4.2008)

• jefff

Doufal jsem, že to nízké hodnocení bude jen kvůli Lundgrenovu příšernému hraní a béčkovému scénaři. Bohužel je to daaaaleko horší. Lundgren hraje-nehraje (jako obvykle, na to nic až tak zvláštního není), ale pořádné béčkové podívané jsem se nedočkal. Spíš bych řekl, že to je nejmíń "déčko". OPravdu je to slabí, i když zezačátku jsem si říkal, že by to nemuselo být tak zlé, nakonec však bylo. Nedokázal jsem to ani dokoukat, zhruba v půli jsme to přetočil na konec a nakonec i ten jsem přeskočil:-)(27.1.2009)

Fajn kaslete na Bosnu ja ho ted vyridim!!! neskutecne parodicka ale az navykova zalezitost z mym oblibencem coby ucitelem masakratorem pusobi to tak neskutecne smesne az se mi to i libilo a ti z vas co by za tim hledali neco seriozniho je treba opakovat ze v tomto filmu to nenajdou tak ovatosa kurva!!(17.2.2012)

• anitae

Pěkná parodie...aha, ona to parodie nebyla, ale mě to celkem pobavilo. Úplně normální střední škola - jeden učitel - úplnou náhodou je to bývalý voják, a po škole zůstane pár týpku s jednou těhotnou slečnou, po chodbě se řítí student na vozíčku - prostě nudné všední odpoledne.... a pak to už konečně vypukne - střílí tu úplně všichni a taky všichni mají velký problém s mířením, ale to nevadí, protože zabijáci vypadají a chovají jako chovanci ústavu pro choromyslné..zase jeden z béčkových filmů, který byl tak zoufale blbý, že mě nenechal ani usnout.(9.12.2013)

• - Scenár bol napísaný už v roku 1993. (m.a.t.o.)

• - Snímek byl nominován na cenu Directors Guild of Canada v kategorii nejlepší zvuk (Mark Beck, Jonas Kuhnemann a Wayne Swingle). (Terva)

• - Natáčalo sa od 15. júla do 12. augusta 2002 na strednej škole Sira Johna A. MacDonalda v meste Hamilton, Kanada. (m.a.t.o.)