Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Napětí v ulicích chudé čtvrti Los Angeles stoupá! Lze ještě vůbec zjednat spravedlnost? Slavný film Dennise Hoppera je věrně a bez příkras zachyceným obrazem života ghetta Los Angeles a postavení policistů zvláštní jednotky, pověřené bojem s organizovaným zločinem, pouličními gangy a drogovými dealery. Jejich úkolem je dohlížet na téměř 600 pouličních gangů, jejichž desítky tisíc členů mají své „barvy“ podle příslušnosti. Jakýkoliv incident vyvolává další násilí, dnes a denně je prolévána krev, policejní statistiky čítají stovky obětí permanentní války gangů ročně a napětí stoupá. Je zastřelen příslušník významného gangu a zákon ulice je neúprosný. Do toho všeho přichází mladý a sebevědomý Danny, který si příliš hlavu neláme, do všeho skočí rovnýma nohama a používá stejné zbraně jako ostří hoši z ulice. Je přidělen ke staršímu Bobovi, zkušenému bardovi s lehce skeptickým názorem na život u policie. Oba parťáci jsou jako oheň a voda, ale přesto je spojuje nikdy nekončící boj. V citlivě vykreslených postavách dvou policistů podali výborné výkony Robert Duvall a Sean Penn. Kriminální snímek, přesahující svými prostředky množství filmů na podobné téma, nesází na vnější atraktivnost a pyrotechnické efekty. Zaujme mj. i vynikající kamerou slavného Haskella Wexlera a svižnou hudbou Herbieho Hancocka. (Česká televize)

(více)

Recenze (43)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Kterýkoli díl seriálu The Wire - Špína Baltimoru toho dokáže o světě pouličních gangů a jejich protivníků z řad policie vypovědět mnohem víc, přesvědčivěji a bohužel i zábavněji. Problém je především v režii, protože Dennis Hopper byl mnohem pevnější v kramflecích v rolích psychopatických tvrdých mužů než jako dirigent filmového štábu. Jeho režie je mdlá a hanebně selhává při (absenci) střihu. Film, který si jako jeden z žánrů vybral akční polohu, by měl být při ztvárnění akčních scén svižnější, originálnější a působivější. Charaktery se nedokážou pořádně rozvinout, Sean Penn na sebe zaslouženě strhává pozornost pro svoji živočišnost, ale není to snímek, kde by vás charaktery přitahovaly a záleželo vám na nich. A to na obou stranách barikády. Mohl bych dát alibistické 3 hvězdičky, ale nebavil jsem se vlastně ani průměrně. Celkový dojem: 45 %. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Okrově béžový beton, šedý asfalt, zelené palmy a azurové nebe města andělů. No pan Ice-T asi nemyslel tyhle barvičky.. Akční krimi, ve kterém příliš nefunguje akce, veterán Duvall upřednostňující edukaci lehce zastiňuje vznětlivého seladona Penna a jejich osobní příběhy ustoupí pouliční válce, než se stačí vůbec rozvinout. Dolů to sráží Hopperova režie s neortodoxním přístupem ke střihu a členové gangů, kteří vypadají, že zrovna přitančili z West Side Story.. ()

Reklama

movie 

všechny recenze uživatele

Přiměřená krimi jednohubka, která by mohla leckoho namlstat solidním obsazením, ovšem selhává na Hopperově roztěkané a nekoncentrované režii, která nikam moc nesměřuje, sotva se drží základní dějové linie a jako komentář doby taky moc nefunguje. Z podobné škatulky doporučuji END OF WATCH (Patrola) od Davida Ayera. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $6miliónovTržby USA $46,616,067Tržby Celosvetovo $47,600,000║ Taký štandardný film o policajnej dvojici, kde mentor odovzdáva skúsenosti bažantovi. Súhra Duvall a mladý Sean Penn dosť dobrá, dejovo sa to dá pozrieť, fajn, aj keď len priemer. /60%/ ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Ani tip-top obsadenie nepomohlo tejto kriminálke. Herci sú slušní, no na dve hodiny je tu veľký pomer hluchých a nudných miest. Občas chlapi v aute husto rozstrieľajú niekoho dom, jedna naháňačka, dve razie s pár sekundovým napätím, ale slušným spracovaním. Mentalita a správanie gangov, ich život a dialógy však nemali nárok na sfilmovanie. Iným filmom by to bohate stačilo. Tu, s absenciou zaujímavého príbehu nie. Ale to podobenstvo s býkmi ma dostalo. :) 60%. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (4)

  • Označené policejní vozy, které používá LAPD, jsou Chevrolet Impala 1981. (ArthasKarfa)
  • Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 157krát, což je 1,30krát za 1 minutu. (Dixxx)

Reklama

Reklama