Bezstarostná jízda

(pracovní název)

Bezstarostná jazda

Drama / Road movie

USA, 1969, 95 min

Herci sú skvelí, má to neoddiskutovateľnú myšlienkovú hĺbku a dokonca som to po prvý raz videl na strednej, kedy som sa s hlavnými postavami v mnohom stotožňoval :), ale i tak som po skončení filmu nebol nijak zvlášť rozvášnený a tých 90 minút mi ubehlo dosť pomaly.(25.5.2002)

Když se dívám na ER, říkám si, že tenhle film točil člověk, který měl buď hustě šňupnuto nebo byl tak trochu "crazy". V případě Dennise Hoppera a soudě podle jeho další tvorby (kde měl asi čistou hlavu a tak to byla vesměs nuda) to byly oba vlivy, ne-li ještě další, protože natočit film s minimem nákladů a s partou kámošů, který působí jako by byl filmován v rámci nezávazného tripu, u kterého se všichni velmi dobře baví, a který ač o ničem , je vlastně o všem, to už chce být trochu "crazy".(14.12.2004)

NFR 1998, Oscar 2 nominace: Herec VR - Jack Nicholson, Scénář . . . . . . Zlatá Palma - výběr(3.3.2004)

Koupit choppera – hodně peněz, sjíždět lajny koksu – hodně peněz, míjet na motorce lajny na amerických silnicích - k nezaplacení. Na všechno ostatní je tu MasterCard.(20.4.2008)

Co vznikne, když se dají dohromady dva postmoderní kovbojové – zhulený Peter Fonda (Wyatt Earp) a opilý Denis Hopper (Billy the Kid) – dvě motorky a Amerika? Film, který si nehraje na to, že je „free“, film, který JE „free“. Scény, kdy ústřední dvojka jede, úplně prostě a jednoduše jede a k tomu hraje Steppenwolf nebo Jimi Hendrix, znají jediné slovo – svoboda. A nebojí se jej zařvat pěkně nahlas. Natáčení bez pevného scénáře (natožpak zázemí) bylo kvůli povaze zúčastněných pochopitelně o život (oblíbený Hopperův triplet? Víno, tráva, speed), ale věřil jsem jim, až do brutálně krutého vystřízlivění v závěru jsem věřil, že natáčejí o sobě, o svých životech, pocitech a cílech. Na rozdíl od mnohých si nemyslím, že tahle generace byla naivní, jenom jako jedna z mála dokázala jít naplno za tím, čemu věřila. Dnes, kdy kolem sebe dobrovolně stavíme zdi, není vůbec příjemné pohlédnout svobodě, reprezentované třeba právě Bezstarostnou jízdou, do tváře. Ale je to nesmírně osvobozující. 85% Zajímavé komentáře: Pacco, Jordan, de_FACTO, JohnFarst(5.2.2009)

Tento film se stal zakladatelem nového žánru - road-movie. Dennis Hopper, Peter Fonda a Jack Nicholson jsou ve svých rolích skvěle přesvědčiví, čemuž možná dopomohl i fakt, že se herci během natáčení doopravdy mnohokrát zhulili.(3.8.2002)

Tahle jízda rozhodně není pro každého...a je těžký pochopit její smysl stejně tak jako smysl života. Dva motorkáři Peter Fonda a Dennis Hopper se prohánějí americkou přírodou na čoprech a užívají života za pochodu neméně skvělé muzice, které velí téměř slavná skladba od Steppenwolf - Born to be Wild Objeví se zde i mladý Jack Nicholson, ale abych pravdu řekl na první pohled bych si ho opravdu nevšiml...Ve filmu se takřka nic neděje ale příjemně to ubíhá až příjde konec a ten musím uznat mi zarazil úsměv na rtech.(12.9.2006)

Kultovní záležitost , od tohoto filmu jsme chtěl taky svou cestu míti! Tomu se říká když cesta je cíl. o Hudbě mluvit nemá cenu tu má cenu pouze poslouchat.(6.6.2006)

Rozpočet $360,000Tržby USA $41,728,598Tržby Celosvetovo $60,000,000/videl v kine: 40%/(3.7.2006)

Klasicky film, ktery dak slovu Road Movie ten spravny vyznam.(7.8.2002)

Abyste si to užili, musíte se aspoň trochu naladit na hippie vlnu. Potom už si můžete jen užívat ujetých hereckých výkonů, atmosféry zaprášených silnic a skalních útesů zpražených neustálým sluncem. Vše je podpořeno výborným soundtrackem, ze kterého 60. léta přímo čiší.(18.7.2006)

:::::::::::::::::::::::: Svobodááááááááá !!!! ::::::::::::::::::::::::::::::::(7.1.2009)

,,Nebojej se vás. Oni se bojej toho, co pro ně znamenáte. To co reprezentujete..... je svoboda. O to tady jde. Mluvit o ní a mít ji...to jsou dvě různý věci. JE TĚŽKÝ BEJT SVOBODNEJ!“..... Notoricky známé hudební ,,fláky“, neskutečně pohodovej P.Fonda, choppery, ubíhající silnice, příroda, prachy v nádrži, fet a žádný starosti. Hlavně nikoho nezabít. Nikoho bílýho! Je neuvěřitelný, že i po 40ti letech film dokáže vyvolat onu bezstarostnou atmosféru. Jak moc musíte být naladěni na podobný životní styl (chtít nebo mít motorku (a nemyslím japonský sráče :-)) ), jen tak sednout do sedla, vyrazit a nekoukat zpátky, hulit a sjíždět se), aby vaše hodnocení i po tolika letech dalo 4* nedokážu střízlivě posoudit. Ale pokud už jste zaslechli třeba Steppenwolf, Smith, nebo The Byrds, či Jimi Hendrixe, tak je to film i pro Vás! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nechápu, co všichni na těch motorkářích viděj. 2.) O týpcích ze 60tých let jsem slyšel jen vyprávět. 3.) Zdá se mi nemožné, aby 40 let starej film nesl nějaké poselství. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(26.11.2010)

„Keby že si môžeš vybrať, kým by si chcel byť?“ – „Tlstým prasiatkom.“ Režisér a herec Dennis Hopper a producent a herec Peter Fonda – a ich spanilá jazda naprieč 60. rokmi. Ak aj vy milujete 60. a 70. americké roky (ABSOLVENT, STRAW DOGS, VYSLOBODENIE, BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID), nič neriešte a sadnite na harleja. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/180881/Bezstarostna-jazda-100.html(23.12.2007)

Hlavni problem tohohle filmu je ten, ze je to cely takovy dost o nicem a skoro nic se tu nedeje, i kdyz na druhou stranu, takovou tu atmosferu svobody se prave diky tomu povedlo nastolit dobre. Sceny na motorkach jsou paradni, do toho super hudba, skoda, ze kdyz zrovna hlavni postavy nekde zaparkujou a s nekym kecaj, tak to je lehce nudny. Jinak Hopper a Fonda jsou fakt paradni dvojka pohodaru, ale Nicholson je tu chvily, co se objevi na platne, oba naprosto zastinuje, i kdyz je fakt, ze bych si ho spis predstavil jako motorkare nez jako pravnika. Ale zase je to takovej silenec a ozrala, takze to je pohoda. No a co se tyka konec, prislo mi, jakoby tvurci nevedeli, jak film zakoncit, pac tohle byla fakt strasna debilita.(8.11.2008)

Klasika a takový tatíček všech road movie, které známe z pozdější doby. Příběh je čitelný a jeho záměr jasný od začátku, přesto vás na 90 minut připoutá k obrazovce. Za pochvalu rozhodně stojí záběry krajiny, kterou naši hrdinové projíždí a pěkně vybraná muzika. Herecké výkony jsou perfektní, duo Fonda - Hopper se skvěle doplňují. Pro Jacka Nicholsona to byla první významná role, za kterou byl nominován na Oscara a odstartovala jeho hvězdnou kariéru. Navíc mě dostalo, když jsem zjistil, že herci byli skutečně zhulení :). Snímek stál pouhých 400 000 dolarů a vydělal několik milionů. Mohu každému jen a jen doporučit......(1.5.2008)

Zhulenecká, svobodomyslná road story. Dva výstřední odproštění chopperáci jedou na Mardi Gras do New Orleans, po cestě se stavují u farmáře opravit si motorku, navštěvují hippie doupě, přespávají ve vězení atd... Zápletka je vyloženě jednoduchá a nějakého všeobjímajícího pocitu jsem si bohužel neužil. Fonda je nijaký, mlčenlivý, Hopper zase iritujícně se smějící pošuk. Ti dva mě nevzali. Ale parádní byl Jack Nicholson. Závěr filmu - hřbitovní trip a vidláčí útok - byl prostě CTK (co to kurva) ve špatném slova smyslu. Někomu to sedne, mně moc ne. Na pohodovou projížďku šukézní americkou polopouští preferuji VANISHING POINT, a tady z toho beru soundtrack. "I mean, it's real hard to be free when you are bought and sold in the marketplace."(8.8.2010)

Roadmovie z konce 60. let, takže je jasné, že pojednává o oné generaci květinových dětí - hippísáků, kteří než aby pracovali, raději se jen tak potulovali, experimentovali s drogama a láskou. Všimněme si Jacka Nicholsona, který zde má sice menší roli, ale zase z ní vyždíme co jde. Takže doporučuji zejména všem volnomyšlenkářům, anarchistům a podobné havěti.(7.10.2009)

Tomu filmu chybí jedna podstatná věc - lepší scénář. Asi všichni byli během natáčení natolik bezstarostný, že si se scénářem prostě nelámal nikdo hlavu. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Celý by se to dalo odvyprávět několika větama. Zbytek je tam jenom na efekt. Takže konečně si můžu odškrtnout, že jsem viděl tento "kultovní" film a tim to pro mě hasne. Bezstarostná jízda mě poněkud minula. Asi by to chtělo se víc zaměřit na obsah a míň si hrát na umění. Ty hvězdičky jsou hlavně za perfektní atmosféru. Ale k čemu je atmosféra, když ten film je jinak o ničem?(25.8.2007)

I like smoke and lightning / Heavy metal thunder / Racin' with the wind / And the feelin' that I'm under / Yeah darlin' go make it happen / Take the world in a love embrace / Fire all of your guns at once / And explode into space / Like a true nature's child / We were born, born to be wild / We can climb so high / I never wanna die / Born to be wild.(23.12.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24