poster

Bezstarostná jízda

 • USA

  Easy Rider

 • USA

  The Loners

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Bezstarostná jazda

Dobrodružný / Drama / Road movie

USA, 1969, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  Southern, Hopper, Fonda. Prospektoři alternativního proudu vzpírajícího se soudobým filmovým konvencím. Sjetí mladí točí pro mladé a zachycují odraz éry hippie komunit, drog a boje proti establishmentu. Co na tom, že scénář je prostinký jak hillbilly v pickupu a Hopperova postava dodává významu slova „easy“ jiný rozměr než bezstarostnost. Finiš je krutý, ale přitom legitimní. Tam, kde začíná zvrácený výklad svobody jednoho, končí svoboda druhého.. P.S.: Nutno dodat, že bez epesního soundtracku by tato modla všech, co „wasn´t born to follow“, jen stěží byla tím, čím je..(16.5.2016)

 • sinp
  ****

  I dnes ohromně bezprostřední film s jasně definovaným postojem. Nikoli však nedotknutelný, klonit se na tu či onu stranu bez problému můžete. A je pravdou, že kritizovat se dá pěkná řádka věcí. Počínaje od chatrné dějové linky k poněkud sobeckému životnímu stylu založeném na naprostém odhození odpovědnosti konče. Prášit dálnice na motorkách je parádní věc, ale ve světě provázaných vztahů i luxus pouze pro vyvolené. Účastnit se toho znamená sám sebe považovat za běžný koncept nehodného. Je-li právě toto pozérství nechť uzná každý sám. V současné době bych s kladnou odpovědí asi neváhal, ale elektrizující konec šedesátých let se vším, co k tomu patří, zkrátka dělá svoje. Můžeme se bavit o hudbě či o režie Dennise Hoppera. Je to jedno, všechno je dokonale autentické a uvěřitelné. Nikdy jindy by to tak nefungovalo, je to film, který je do své doby zažrán jako jen málokterý.(16.3.2010)

 • D.Moore
  ***

  To je tak bezstarostná jízda, že její tvůrci ani nepokládali za nutné vymyslet pořádný scénář. Po dějové stránce nula, nicméně atmosféra se vcelku povedla obzvlášť díky soundtracku a záběrům na motorky svištící americkou krajinou. Jack Nicholson byl ze všech nejlepší a scény ve vězení a v bistru byly jediné ze zastávek, které mě nenudily. Ale prý je to kult.(25.10.2014)

 • Fr
  ****

  ,,Nebojej se vás. Oni se bojej toho, co pro ně znamenáte. To co reprezentujete..... je svoboda. O to tady jde. Mluvit o ní a mít ji...to jsou dvě různý věci. JE TĚŽKÝ BEJT SVOBODNEJ!“..... Notoricky známé hudební ,,fláky“, neskutečně pohodovej P.Fonda, choppery, ubíhající silnice, příroda, prachy v nádrži, fet a žádný starosti. Hlavně nikoho nezabít. Nikoho bílýho! Je neuvěřitelný, že i po 40ti letech film dokáže vyvolat onu bezstarostnou atmosféru. Jak moc musíte být naladěni na podobný životní styl (chtít nebo mít motorku (a nemyslím japonský sráče :-)) ), jen tak sednout do sedla, vyrazit a nekoukat zpátky, hulit a sjíždět se), aby vaše hodnocení i po tolika letech dalo 4* nedokážu střízlivě posoudit. Ale pokud už jste zaslechli třeba Steppenwolf, Smith, nebo The Byrds, či Jimi Hendrixe, tak je to film i pro Vás! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nechápu, co všichni na těch motorkářích viděj. 2.) O týpcích ze 60tých let jsem slyšel jen vyprávět. 3.) Zdá se mi nemožné, aby 40 let starej film nesl nějaké poselství. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(26.11.2010)

 • poz3n
  **

  Koukat se na Easy Rider v neupraveném stavu vědomí je celkem výzva. Vyjma základní myšlenky, která by se ale taky dala sdělit třeba v jedné větě na papíře, jsem celou dobu postrádal cokoliv, co by mě donutilo se u filmu bavit. Na malý okamžik se to zdál být Jack Nicholson, ale ten těžko vynahradí zhulený a především nudný děj, několik nepochopitelných a pitomých scén a dost podivné a prázdné dialogy. Jako zakonzervování let šedesátých zajímavé, jako film s dějem žalostné. 3/10(24.4.2016)

 • - Roli George Hansona, kterou hraje Jack Nicholson, měl původně slíbenou Rip Torn, kamarád scenáristy Terryho Southerna. Jenže když se pohádal s Dennisem Hopperem tak, že si dali málem pěstí, odmítl se na filmu podílet. (agass)

 • - První záběry Petera Fondy (Wyatt) s motorkou jsou zrcadlově otočeny. Fonda ma pruh na levé straně bundy místo na pravé jako ve zbytku filmu. (dawe82)

 • - Světelné efekty, které podkreslují LSD scény, vznikly tak, že plechovky s filmem byly omylem otevřené před jejich vyvoláním. Nešlo o záměr. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace