Bezstarostná jízda

(pracovní název)

Bezstarostná jazda

Drama / Road movie

USA, 1969, 95 min

Svérázná psychedelická kultovka, která možná dobře vystihuje atmosféru své doby, ale pro mě se jedná o absolutně přežitý film. Takhle dlouhých devadesát minut bych nezažil snad ani v zubní ordinaci. Oceňuji skvělou muziku, božího Nicholsona a náročnější interpretační charakter, ale fakt je na tom občas znát, že celý štáb nonstop hulil jak Petty a Selma. Nic pro mě..(2.8.2018)

Vďaka ČT2 som sa k filmu konečne po dlhých rokoch dočkal. Ak filmu niečo treba uznať, tak jednoznačne úžasná atmosféra 70.-tych rokov. Príbeh je jednoduchý, ale účinný, podporovaný dnes už legendárnymi songami z tej doby. Drsný osud, ktorý stretol Nicholsona som trochu rozdýchaval, pretože som to nečakal. Záver taktiež drsný a nečakaný, ale ja to mám takto rád. Slušný počin od D. Hoppera. 80%.(14.6.2015)

Hlavni problem tohohle filmu je ten, ze je to cely takovy dost o nicem a skoro nic se tu nedeje, i kdyz na druhou stranu, takovou tu atmosferu svobody se prave diky tomu povedlo nastolit dobre. Sceny na motorkach jsou paradni, do toho super hudba, skoda, ze kdyz zrovna hlavni postavy nekde zaparkujou a s nekym kecaj, tak to je lehce nudny. Jinak Hopper a Fonda jsou fakt paradni dvojka pohodaru, ale Nicholson je tu chvily, co se objevi na platne, oba naprosto zastinuje, i kdyz je fakt, ze bych si ho spis predstavil jako motorkare nez jako pravnika. Ale zase je to takovej silenec a ozrala, takze to je pohoda. No a co se tyka konec, prislo mi, jakoby tvurci nevedeli, jak film zakoncit, pac tohle byla fakt strasna debilita.(8.11.2008)

Tak toto je TRIP ako sa patrí:) Fantastická road-movie so skvelou hudbou..Mal som pocit akoby to Fonda a Hopper ani nehrali ale akoby to naozaj žili a film bol len akýsi dokument danej doby, krásne zobrazujúci pocit slobody,so všetkými krásami ale aj strasťami čo k nej patria. K tomu PÁN HEREC Jack Nicholson...Viem si predstaviť, čo asi spôsobil tento film u generácie kvetín a tiež plne chápem ak niekto považuje tento film za kultový...(9.2.2006)

• Morien

(1001) Mně ten film nic neříká. A přemýšlím proč, když vyprázdněná narace je mému srdci velmi blízká. Rozdíl je asi v tom, že ve filmech s vyprázdněnou narací (kterým moje srdce holduje) se nic neděje a to něco znamená. Tady se neděje nic a v mých očích to ani nic neznamená. Možná by někteří moji oblíbení tvůrci nenatočili moje oblíbené filmy, kdyby neviděli tento film, ale já u Bezstarostné jízdy necítím nic. Celý ten výtvor je tak nesmírně náhodný, že si říkám, že by jedinou hodnotu měl mít pro ty, kteří ho vyráběli, a to jenom proto, že si tím sami prošli. Jak jedna nejmenovaná fiktivní postava prohlásila o pornu: "Když to nedělám sám, tak mě to nebaví."(4.6.2017)

• - Peter Fonda si zkoušel jezdit týden po LA na motorce, na které pak jezdil ve filmu. Měl u toho na sobě i stejnou bundu, kterou má pak ve filmu. Během toho týdne byl nespočetněkrát kontrolován policií jako podezřelá osoba. (don corleone)

• - Postava Captain America je pouze jednou oslovena jménem Wyatt a to na samotném konci filmu. (don corleone)

• - Film se původně jmenoval "The Loners" a po natočení měl 3 hodiny. (don corleone)