• Austrálie

• Kanada

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2018, 105 min

Melissa McCarthy je jedna z mála hereček, kterou mám rád kvůli tomu jak hraje nikoli kvůli tomu jak vypadá. Její humor mi sedí a zde jsem se párkrát slušně zasmál ( Prezentace, tanec). Má to i celkem originální námět, je to z prostředí školy, což mě nikdy neomrzí, takže fajn jednohubka za lepší 3. 65%(26.6.2018)

No jasně, není to žádná Oscarovka, ale víte co? Já se bavila od začátku do konce. Film mě nesčetněkrát upřímně rozesmál, bylo to svižné, vtipné a mělo to grády. Postavy byly milé a sympatické a celá atmosféra filmu mi prostě dodala dobrou náladu. Jedna z nejlepších feel good komedií, co jsem za poslední dobu viděla a vůbec bych se nebránila tomu, to vidět znovu. 5*(10.5.2018)

"Life Of The Party" je vo svojom jadre podľa mňa veľmi schopnou komédiou. Má srdce na správnom mieste, sústredí sa na správne momentky, vie podať svoj príbeh a napriek tomu, že naznačí aj nejaké tie klasické klišé a stereotypy tak sa na ne nesústredí a nie je vôbec deprimujúci. Napríklad si povedzme, že Deana je frustrovaná z toho, že sa jej manžel s ňou rozvádza. Ale súčasne sa na to nesústredí moc. Takisto tu máme nejaké tie školské krásúňky, ktoré budú protivné, ale tiež sa na ne film moc nesústredí. Film zbytočne nerieši klišé ani nejaké zbytočnosti. Namiesto toho sa posúva tam, kde by sa sústrediť mal. A to je skutočnosť, že Deana je na škole so svojom dcérou. Snaží sa učiť, byť so svojou dcérou a jej kamoškami, ktoré ju prijmú ako rovnocennú a musím povedať, že všetky mi boli veľmi sympatické. Melissa McCarthy je tu skvelá ťahúňka, jej dcéra je zlatá, jej kamošky sú zlaté, jej spolubývajúca na izbe je perfektná. Akurát si myslím, že ju mohli trošku viac vypracovať. A čo by som ešte filmu osobne ubral by boli niektoré monológy. Občas ich tam bolo moc. A aj keď to trošku ukazovalo charakter Deany, tak nemám pocit, že by sme tam občas potrebovali toľko monológov. A potom čo filmu ešte neodpustím je jedna otravná a stupídna montáž, kde počas hrania modernej muziky, potrebujú zdemolovať miestnosť pre svadobnú hostinu v spomalených záberoch. Toto fakt nemusím v komédiách a tu to funguje rovnako mizerne. Ale musím sa priznať, že som rád, že som film videl, čo sa o mnohých iných komédiach nedalo povedať. Malo to srdce, bolo to milé, sústredilo sa to na správne veci a výsledne to v mojich očiach funguje. Hodnotenie: B(14.7.2018)