Žhavé místo

Cary White

Kostýmy:

Mary Kay Stolz
  • dobytek

Jeden z řady filmů, kterym se zaplácává divácky neatraktivní vysílací čas na kanálu MGM. Už jsem tam na ukázky z filmu několikrát narazil, ale obvykle film běžel někdy v 6 ráno nebo až po půlnoci. Podle ukázek jsem si myslel, že by to nemuselo bejt špatný, ale zároveň zase nic tak extra, abych si to třeba nahrával. Včera šel film konečně v rozumnou hodinu, takže jsem se na to podíval a byl jsem dost zklamanej. Z těch 130 minut se ve filmu něco zajímavýho odehrává možná tak 30 minut, zbytek je zaplněnej šukánim a nudnejma rozhovorama. V podstatě se to dá shrnout asi takhle - blábláblá, šukačka, blábláblá, šukačka, vyloupení banky, šukačka, šukačka, šukačka, blábláblá, šukačka, krátká epizodka s vyděračem, blábláblá, the end. Sice nejsem žádnej puritán, kterýmu by snad vadil sex ve filmu, ale kdybych se chtěl koukat na film, kde je hlavní náplní to, že hlavní hrdina pořád šuká nebo olizuje vagíny, asi bych sáhnul po nějakym pornu. Filmu se nedá upřít slušná atmosféra a celkem zajímavý herecký obsazení, ale celkově to bylo dost o ničem. Když jsem zjistil, že to režíroval Dennis Hopper, uvědomil jsem si, že z filmu mam dost podobný pocity jako z Bezstarostný jízdy. Hopper jako režisér mě moc nebere.(23.7.2011)

Letní, ohnivé i erotické dusno. Kdyby mi bylo dvanáct, upustil bych z toho posledního i skateboard.. Třetí do party k U-Turn a Red Rock West (čili nit zápletky: muž cizinec - žhavý zapadákov - krev proudící do penisu - průser - krev proudící z lidí) a po Catchfire zároveň ujištění, že Hopper na režisérské židli rád nechával zahálet hochy ze střižny.. Když bude v záběru nahá Jennifer Connelly, garantuji vám, že stěží odtrhnete oči od jejího...obočí..(21.12.2014)

Tak to se povedlo nejdřív celej den pobíhám venku ve vedru jak kráva a pak si zapnu film ze kterýho šlo takový vedro a dusno, že jsem si radši nasadil slunečný brejla a namazal pytlíka krémem na opalování. Hledal jsem v programu jestli někde nedávaj dokument o výrobě zmrzliny, ale bohužel a tak jsem zůstal u týhle vskutku žhavý záležitosti. A nelituju ! Don je tady správňácky drsnej, navíc nepodceňuje ani otázku šukání, ale když máte k ruce nadrženou Virginii s Jennifer, tak to jde prakticky samo. V tomhle směru musím ocenit hlavně návaznost dvou scén. Don došuká Virginii, je střih a najednou už Don chmatá u jezírka na Jennifer. Druhá scéna taky dobrá, Don opět došuká Virginii a je zase střih a najednou kouká na Jennifer jak proti němu roztahuje nohy. Miluju tyhle dějový zvraty, škoda že s nabídkou na hlavní roli oslovili tenkrát Dona a ne mě, já bych se po přečtení scénáře vzdal honoráře a ještě bych klidně něco doplatil ze svýho.(30.5.2011)

Moderní devadesátkový a hodně hardboiled neo-noir se všemi klasickými prvky, co k tomuto žánru patří - hrdina samotář - správný chlap, co si chce přijít k penězům a nebojí se překročit zákon, vychcaná femme fatale, co se snaží zbavit bohatého manžela, vyděrač, který nutí naivní devatenáctiletou holku krást pro něj peníze atd. Skvělá dusná atmosféra a napětí až do konce.(21.5.2016)

• numi

Psal se rok 1990 a Dennis Hopper natočil film o zapadákově, ve kterém se nic neděje. Teda jen do chvíle, než přijede Harry Madox a obrátí tenhle zapadákov vzhůru nohama. Jenže není všechno tak jednoduché, že? Pokud se najde někdo, kdo jen na chvilku skočil filmu na špek a v závěru nevěděl, která bije, tak ať mi napíše mejla a já mu koupím ještě větší brýle než ve filmu měla Jennifer Connelly, která mi snad poprvé neučarovala svým výkonem. A to už jsem s ní prošel lecjakou patálií. Neslané i nemastné herecké výkony, přílišné množství nic neříkajících scén a s nimi spojená příliš dlouhá stopáž, dělají z tohoto filmu znuděně coolovej spektákl, ktereý se mervomocí snaží nebýt sám sebou. Ne že by to byla až taková hrůza, Don Johnson je sympatický chlap, Jennifer Connelly roztomilá mladá dáma a Virginia Madsen má krásné tělo, které divákovi nabízí na obdiv, jen je z toho nakonec prostě lehce podprůměrné drama, které vás ubije svou nadstavovanou stopáží. Dva a půl. [březen 2006](20.3.2006)