Žhavé místo

Scénografie:

Cary White

Kostýmy:

Mary Kay Stolz

Hot Spot mezi blond mrchou a tmavovlasou světicí. Muži občas musí nenávidět své mužství, které si vybírá podle dostupnosti, nikoliv podle srdce. Každý má, co si zaslouží. V ideálu ano, v reálu - ne. ___ Jennifer Connelly podle mne je nejkrásnější herečka všech dob. Krása je bezpohlavní, ale harmonická a etická. Jakmile někdo někoho žere, to již není krása, ale nucený hédonismus. ___ Zvlášť na tomto filmu oceňuji vizuální vkus a práci režiséra a kameramana.(16.12.2011)

Moderní devadesátkový a hodně hardboiled neo-noir se všemi klasickými prvky, co k tomuto žánru patří - hrdina samotář - správný chlap, co si chce přijít k penězům a nebojí se překročit zákon, vychcaná femme fatale, co se snaží zbavit bohatého manžela, vyděrač, který nutí naivní devatenáctiletou holku krást pro něj peníze atd. Skvělá dusná atmosféra a napětí až do konce.(21.5.2016)

Chlap, borec jak cyp, je samotář a přijede do města. Ve městě je neuvěřitelně žhavo. Každej na něj čumí jak na zjevení a v tu ránu se k němu přimotají dvě, už od pohledu, čubky. Jedna skutečná se vším všudy a druhá taková něžná, od který by člověk nikdy nic nečekal. Jenže ten co zná ženský, moc dobře ví, že kde je ženská, tam smrdí průser a stejně to ví i tenhle frajer z tajemna. Ten i přes řeči, že si se žádnou ženskou nesmí začít, vošuká jednu a během střihu už to štráduje za další. Od randíčka si skočí ještě jednou za čubkou a letí spát. Chvíle, která si koleduje o průser se následně blíží a žhavá atmosféra nenechá diváka vychladnout. Film na letní filmový večer, při kterém je potřeba pít velké množství osvěžujícího alkoholu, tedy piva, jinak s Vámi film neuvěřitelně zatočí.(14.6.2011)

Z tohoto filmu plyne několik poučení: 1) Když chceš spáchat nějaký zločin, většinou budeš mít svědka, 2) Nezaplétej se se ženou svého šéfa, 3) Nevěř ženě, i kdyby vypadala jako andílek. Působivý film z amerického maloměsta, kteréžto prostředí pro realizaci filmů mne velice přitahuje. Bez přeháněk s kamerou - prostě klasická stará škola. Mohlo by to být i jen jednoduše o nudném životě domorodců, i tak vás to, hlavně díky prostředí, uchvátí. Velmi nedoceněný film s kvalitními hereckými výkony. Ať už přitažlivého Dona Johnsona, hlavně v plavkách vybízející Jennifer Connelly a laškující paničkou Virginií Madsen, tak i vedlejších rolí. Z těch se mi líbila postava druhého prodavače aut. PS: Kvalitní film pro diváky mého typu a pro ty, kteří se nenechají odradit pomalejším úvodem.(21.5.2010)

• dobytek

Jeden z řady filmů, kterym se zaplácává divácky neatraktivní vysílací čas na kanálu MGM. Už jsem tam na ukázky z filmu několikrát narazil, ale obvykle film běžel někdy v 6 ráno nebo až po půlnoci. Podle ukázek jsem si myslel, že by to nemuselo bejt špatný, ale zároveň zase nic tak extra, abych si to třeba nahrával. Včera šel film konečně v rozumnou hodinu, takže jsem se na to podíval a byl jsem dost zklamanej. Z těch 130 minut se ve filmu něco zajímavýho odehrává možná tak 30 minut, zbytek je zaplněnej šukánim a nudnejma rozhovorama. V podstatě se to dá shrnout asi takhle - blábláblá, šukačka, blábláblá, šukačka, vyloupení banky, šukačka, šukačka, šukačka, blábláblá, šukačka, krátká epizodka s vyděračem, blábláblá, the end. Sice nejsem žádnej puritán, kterýmu by snad vadil sex ve filmu, ale kdybych se chtěl koukat na film, kde je hlavní náplní to, že hlavní hrdina pořád šuká nebo olizuje vagíny, asi bych sáhnul po nějakym pornu. Filmu se nedá upřít slušná atmosféra a celkem zajímavý herecký obsazení, ale celkově to bylo dost o ničem. Když jsem zjistil, že to režíroval Dennis Hopper, uvědomil jsem si, že z filmu mam dost podobný pocity jako z Bezstarostný jízdy. Hopper jako režisér mě moc nebere.(23.7.2011)