Tajný život mazlíčků 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 86 min

V poslední době tu mám samá příjemná překvapení. Ve středu mě překvapila dvojka LEGO Příběhu a dneska mě velmi příjemně překvapilo pokračování Tajného života mazlíčků. Zase, nečekal jsem, že bude druhý díl lepší a už vůbec jsem nečekal, že se mi bude líbit. První díl mě totiž nudil, nebavil a u ničeho jsem se tam nezasmál, tady to ale dopadlo překvapivě dobře. Sice se to nevyhne tomu otravnému fekálnímu humoru, který mě v animácích dost vytáčí, avšak ten zbytek buď neurazil nebo jsem se u něj i zasmál (top je scéna s jehnětem na větvi). Co se příběhu, je dost jednoduchý a je dělený vlastně na tři příběhy, které se - naštěstí - na konci nějak propojí dohromady. Ono to dlouhou dobu působí s dělením na tři příběhy jako kdyby se člověk díval na nějaký protáhnutý díl nějakého seriálu, jako film to vypadá až v tom akčním finále. Zdá se mi to takové odfláknuté, ale z jisté větší části odpustím, jelikož je tu perfektně vedená posloupnost času a děje. Na to jsem si dával pozor a nezaznamenal jsem ani jednou, že by se v nějakém dni nebo noci vynechalo pro děj něco důležitého. Hlavně z tohohle důvodu dávám nakonec slabé 4*, místo mých původních lepších 3*. Sice mi tu ještě vadí, že jediná zlá postava ve filmu je Rus (jako by neexistovaly jiné "zlé" země - ona vlastně nemůže existovat zlá země, existují jen zlí lidé a ti můžou být jak z Ruska, tak i z USA, Číny, Česka, Německa nebo klidně i odněkud z Belize, je to jedno), ale jinak se mi Tajný život mazlíčků 2 celkem líbil a konečně jsem si našel nějaký (většinou pozitivní) vztah k více postavám z jedničky, třeba Snížka mám o něco radši než v jedničce, kde jsem si nebyl jistý, co si o něm myslet, stejně jako u Maxe a Koule (i když ta tu mohla mít větší roli než měla), ale hlavně jsem o něco víc oblíbil Brigitte, kvůli její roztomilosti. 4*(29.6.2019)

Čistě průměrnej animák vyloženě pro nejmenší publikum... Je to trochu rozjetější jednička, která slepuje tři příběhy do jedné závěrečné koncovky. Tam si myslím, že si lidi zodpovědný za Maxe a Barona s tou story vyhráli daleko víc jak u předešlýho dílu. Hvězdu musím přihodit za to, že kino zážitek otce se svojí tříletou dceruškou je pocit k nezaplacení! Jo a taky Kohout s krocanem jsou lehce frajeři! Blllllll Blllll Blllllll 70%(4.7.2019)

Klasické pokračovanie, ktoré prináša nové postavy, snaží sa byť veľkolepejšie, zábavnejšie a akčnejšie. Či sa mu to podarilo nechám na každom divákovi. Mne sa páčilo, že bol príbeh rozdelený do 3 rôznych dobrodrúžstiev, ktoré sa nejako prepojili ku koncu. Snowball asi zožal po prvom dieli pozitívne ohlasy, preto dostal v tomto filme viac priestoru. Aj tomu sa teším. Niektoré postavy toho priestoru nedostali až toľko, ale to nevadí. Tie najzaujímavejšie tam boli. 6,7/10.(15.8.2019)

Slabší než jednička, ale to se dalo čekat. Původně jsem doufal, že se bude pohádka zaměřovat na Evil veterináře, který bude postrach všech zvířátek a v téhle rovině by to mohlo fungovat parádně, ale vydává se to poměrně nezajímavou cestou byť pro děti dostačující. Humor výrazně ubyl a zajímavých detailů jako v prvním díle jsem postřehl také méně. Celkem zklamání, ale na zabití odpoledne to jde. 60%(26.8.2019)

Bohužel kouzlo prvního dílu vyprchalo a přijde mě, že to uspěchaly navíc tomu uškodily i trailery kde je 90 procent scén . Koule nemá ani jednu vtipnou scénu oproti jedničce ten jestřáb tam pro změnu není vůbec a ostatní postavy jsou upozaděny na úkor nových. Rooster je tam úplně zbytečný a Daisy též moc nepředvede. Humor oproti jedničce klesl z kvalitního na dětinský (malé děti budou potěšeni dospělí budou trpět) a i příběh je spíše takový slepenec scén. Celé to zachraňuje Chloe + kočky krocan a kráva co si hraje na psa (ti dva by si zasloužily sólovky případně ten krocan hrát záporáka v třetím dílu ). 60 procent pokud to vydělá a bude třetí díl sem ochoten na to klidně jít. P.s. nechápu proč český překladatel počeštil Rooster na kohout zní to divně radši to měly nechat pod názvem Rooster. P.s.2 tu hip hopovou scénu na konci si mohly odpustit(22.6.2019)

• - V čase 1:14:45 přejede stařičká chovatelka koček zloducha z cirkusu. Stáhne od vozidla okénko a vzápětí začne hrát píseň „Ante Up“ od M.O.P. (Yoshimitsu)

• - Auto Katie a Chucka má stejnou RZ jako cirkusová dodávka. (vojacekr)

• - Hned v úvodu filmu začne hrát píseň „Empire State of Mind“ od Jay-Z feat. Alicia Keys. (Yoshimitsu)