Tajný život mazlíčků 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2019, 86 min

Bohužel kouzlo prvního dílu vyprchalo a přijde mě, že to uspěchaly navíc tomu uškodily i trailery kde je 90 procent scén . Koule nemá ani jednu vtipnou scénu oproti jedničce ten jestřáb tam pro změnu není vůbec a ostatní postavy jsou upozaděny na úkor nových. Rooster je tam úplně zbytečný a Daisy též moc nepředvede. Humor oproti jedničce klesl z kvalitního na dětinský (malé děti budou potěšeni dospělí budou trpět) a i příběh je spíše takový slepenec scén. Celé to zachraňuje Chloe + kočky krocan a kráva co si hraje na psa (ti dva by si zasloužily sólovky případně ten krocan hrát záporáka v třetím dílu ). 60 procent pokud to vydělá a bude třetí díl sem ochoten na to klidně jít. P.s. nechápu proč český překladatel počeštil Rooster na kohout zní to divně radši to měly nechat pod názvem Rooster. P.s.2 tu hip hopovou scénu na konci si mohly odpustit(22.6.2019)

O hodně slabší než první díl. Kazí ho zejména absolutně zbytečně vymyšlený příběh, který mě nikterak nezaujal, až na několik výjimek trochu nudné postavy a hlavně mi tam moc nesedělo to anticirkusové téma, které se asi poslední dobou zbytečně moc řeší nejen u nás. Film po celou dobu táhne místo ústřední dvojice hlavních postav (psů) kupodivu v prvním díle ne tak projevovaná kočka, která má fakt povedené scénky plus samozřejmě tak jak v prvním díle je hlavním tahounem celého filmu zabijácký zajda, který v tomto díle opravdu válí a nebýt jeho, tak celý film je pouhopouhý průměr. Plus bonus v čele s drsnou babičkou a rapujícím králíkem mě dokonale pobavil. Pár zbytečností typu cirkusy jsou zlo nebo nelogičností typu babička si vezme tygra domů a vše je cajk filmu dost ublížilo. Za mě celkem dobrá pohádka, která ovšem nemá ten drive a vtip prvního dílu. Viděno v kině 22.6.2019(22.6.2019)

Vše, co jste chtěli vědět o vašich mazlíčcích, ale báli jste se zeptat - část druhá. Druhý díl se v mnohém podobá svému předchůdci a v podstatě pro něj platí to, co jsem napsal u jedničky. Tento film si opět nejvíce užijou děti a majitelé zvířátek. Snímek nabízí řádnou dávku akce (viz linie s bílým tygrem) a místy mile pobaví (viz sjetě ukňouraná Koule, uřvaný krocan, akční bábrle za volantem), nicméně všechno je to poněkud prvoplánové a ploché. Po týdnu si člověk na druhé Mazlíčky možná ani nevzpomene, avšak jako jednorázová a nenáročná jednohubka na volné odpoledne jsou ideální volbou.(23.6.2019)

Jestli by mi někdo dal za úkol abych si vzpomněl na nějaký opravdu povedený animák z posledních let, který není ani od Disney Animation ani od Pixaru vzpomněl bych si pravděpodobně na první Tajný život mazlíčků.... Chytře a mile zpracovaný animák plný krásných barev a půvabné animace, roztomilých zvířat, zajímavých postav a dokáže fungovat i v dabingu. Jednička nastavila laťku příliš vysoko a jisté pokračování to tedy nemohlo mít jednoduché. Jak dvojka obstála? Jsem rád, že je vidět, že nápady tvůrcům očividně nedošli a tudíž se nedá označit zbytečným pokračováním. Dvojka se vydá trochu jiným směrem, trošku pohne charaktery postav a především přehodí několik skvělých vtipů. Stejně jako u jedničky jsem se často pousmál nebo zasmál. A nebylo to takové zasmál jsem se, protože mi bylo trapně. Zasmál jsem se, protože mi to přišlo vtipné. Musí se říct, že Tajný život mazlíčků 2 není nějak revoluční, průlomový a na originální svěží dech jedničky jednoduše ztrácí. Přesto zabaví od začátku do konce, pořád se tam něco děje, králík Snížek si opět krade většinu pro sebe a takový pes Max si projde zajímavým charakterním vývojem spojený především s výchovou malého dítěte. Celá tahle linka je jinak velmi zajímavá a zajímavě se s ní naštěstí pracuje. Max už není takový nafoukanec jako v jedničce a dokonce na konci doslova vyroste v psa, který se nebojí překonat překážky. Animace je opět podařená, zvířata jsou opět pestrobarevná a zajímavá a je tam opravdu vidět práce v detailech což se cení a není to v animované tvorbě samozřejmostí. Soundtrack jinak jako v případě jedničky obstaral Alexandre Desplat a opět se to neskutečně hezký poslouchá především při akčních scénách. Desplat je skladatel, který je výjimečný v dodávání hudby do akčních scén a tedy nezklamal. Ve výsledku důstojné pokračování jedničky a zdařilý animák sám o sobě, kterému láme vaz jenom fakt, že se člověk netratí pocitu, že to napoprvé bylo přece jen originálnější, ucelenější, zajímavější a především lepší. Ve výsledku ale povedený animák pro celou rodinu ve kterém si každý najde svoje... PS: Film je ve většině Republiky promítán v češtině, jen ve Slovanském domě a na Chodově v pobočkách Cinema City dávají film v originálním znění ovšem bez titulků. Pokud jste tedy doufali, že uslyšíte Harrisona Forda jako psa Kohouta v jeho první mluvené roli máte smůlu. Ladislav Županič ale na Fordův bručounský hlas sedí jak ulitý a jinak se v rámci dabingu vrací veškeré obsazení z jedničky- především Martin Dejdar dabuje králíka Snížka (v originále Kevin Hart) a Kryštof Hádek dabuje psa Maxe (v originále Patton Oswalt nahradil Louise C.K. z jedničky, která má po kauze MeToo jednoduše doslova po ptákách...)(20.6.2019)

• Laxik

Tohle bylo špatný. Jakože fakt fakt špatný. Ale musím uznat, že děti se řehnily celou dobu, takže chyba je možná na mé straně.(21.6.2019)

• - Film mal byť pôvodne uvedený do kín 13. júla 2018, ale nakoniec tomu tak bude až 3. júla 2019. (LuiCJ)

• - V novembri 2017 bolo potvrdené, že Louis C.K. sa nevráti ako Max po tom, čo bol obvinený zo sexuálneho zneužívania. (Astonko)