poster

Tell Me How I Die

 • Austrálie

  Tell Me How I Die

 • Velká Británie

  Tell Me How I Die

Horor / Thriller

USA, 2016, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kudly4
  ***

  Do 3/4 to bylo hodně slušné, perfektní prostředí, fajn příběh, super herecké obsazení v čele s krásnou Virginia Gardner, kterou jsem měl možnost vidět v letošních hororech Monster Party či Halloween a toto byl její čistě první horor, který je z těch tří nejslabší, ale nebylo to úplně zlé. Dojde na pár krvavých scén, ale kromě hlavy v medvědí pasti, toho zde moc není a většinou jsou vraždy hodně obyčejné. I tak mě to ale drželo celou dobu v napětí, díky super mrazivé atmosféře. Na jedno či dvě zkouknutí je to ok a k Final Destination bych to moc nepřirovnával. (397. hodnocení)(26.12.2018)

 • misterz
  **

  Veľmi slabé a hororovo mdlé. Škoda, pretože námet, kde sú ľudia niekde zavretí a niečo ich naháňa mám celkom rád. Samozrejme lepšie ak je tam nejaká pridaná hodnota, nejaký zaujímavý scifi alebo mysteriózny prvok. Tak ako aj v tomto prípade, no žiaľ ponúknutý potenciál v tomto smere sa nepodarilo ani zďaleka využiť. Pritom tu bolo všetko potrebné - ponuré prostredie samoty výskumného centra, zima, tajomný zabijak... Úvod a počiatočné budovanie atmosféry ešte ušlo, ale veľmi rýchlo sa mi prestalo páčiť kam sa scenár začal uberať. Nakoniec to všetko skĺzlo len do nezaujímavej banality a slabého slasheru. Nestačí to ani na priemer. 40/100(5.11.2016)

 • *CARNIFEX*
  **

  Tak veľmi rád by som tejto variácií na "Zvratný osud" udelil lepšie hodnotenie ako je priemer, avšak bohužiaľ nemám na výber, len ju napriek snahe o spackanie niečoho originálnejšieho, ukotviť na úrovni slabšieho priemeru. Pekne natočené, dokonca sa objaví pár (2) zaujímavých mordovačiek, no je toho málo, pričom celkovo to na mňa miestami vďaka neustálemu kláboseniu pôsobilo akosi nudne. Škoda, vďaka myšlienke neustále opakujúcej sa "budúcnosti" sa z tohto počinu dalo vymlátiť viac - 45%(18.9.2016)

 • darkrobyk
  ***

  Průměrná variace na Nezvratný osud i přes zbytečně dlouhou stopáž docela uteče. Tematicky nic nového - zatímco Anna vidí jen to, jak všichni okolo zemřou, tak Pascal, jeden z dřívějších pokusných pacientů, vidí ještě dál. Čas se vrací, oběti prchají, ale smrt je vždy krok před nimi. Velká škoda byla najednou vykydlit celé osazenstvo pokoje, jelikož tvůrci se tak zbytečně připravili o řadu netradičních úmrtí. A zde je třeba říci, že série s osudem je daleko nápaditější. Přitom nejen potenciál ostnatého drátu nebyl plně využit.. Na jedno podívání, 2,5*(7.4.2018)

 • Psychor
  ***

  Jakožto zdejší hororový expert jsem s nadšením přivítal existenci hororu, který nějakým způsobem operuje s iluzorností času. Podobné horory se příliš netočí, jelikož vyžadují zručnou režii a opravdu důmyslný scénář, kde i nepatrné pokulhání může okamžitě vyústit ve zhroucení celé koncepce. Tell Me How I Die jsem měl vyhlédnutý již dlouho dopředu, přestože scénáristické kvality režiséra D.J. Violy zůstávaly velkou neznámou. Bota nakonec tlačila snímek úplně jinde. Průlet úvodní scénou je velmi zdařilý a diváka dostatečně navnadí, jenže následujících 30 minut se z hororového hlediska vůbec nic neděje. Divák se tedy může blíže zaměřit na jednotlivé postavy, jenže ani ty nemají co nabídnout. Až na Annu v podání Virginie Gardner jsou všechny spíše nesympatické a mnohdy i se zcela neadekvátní motivací k danému jednání. I skript je poměrně špatný a několikrát donutí všímavého diváka k zamračení. Osvěžujícím dojmem naopak působí přítomnost jednotlivých vizí a bezprostřední reakce na ně, což jsou všechno úseky, kdy Tell Me How I Die dosahuje velmi vysoké atmosferické úrovně. Ze své pozice hororového odborníka tak sice tento horor doporučuji ke zhlédnutí, avšak zároveň vyjadřuji mírné zklamání nad výslednou realizací, jelikož o poznání kvalitnější režie by zde s pomocí síly daného námětu dokázala vytvořit vskutku prvotřídní horor.(16.9.2016)