Ďáblíci

Tiny Tiptoes

Diablici

Komedie / Drama / Romantický

USA / Francie, 2003, 86 min

Tenhle snímek jsem viděla před pár lety,a musím říct, že si na něj vzpomenu, kdykoliv v nějakém filmu vidím trpaslíka nebo trpaslici.A pokaždé si vzpomenu, jakou fyzickou, ale i psychickou bolest prožívají, jak je u nich v životě všechno jinak, ale nejen v jejich, ale i životech jejich blízkých.Skvělý Gary Oldman i Matthew McConaughey....stojí za podívání.(1.7.2013)

Hm, opět nechápu hodnocení ostatních..Ďáblíci jsou pro mě roztomilým filmečkem se spoustou hezkých scén..mísí se tu přesně to, co mám ráda: jistá "lehkost" filmu díky úsměvným scénkám a zároveń zamyšlení se - ať už nad životem liliputánů nebo problematikou vztahu, vyzrálostí chlapa na otcovksou roli...a Gary Oldman je tu perfektní:-) Chápu, že lidem, kterým se příčí jakékoli postižení, tenhle film asi není moc po chuti, ale krásně ukazuje, že jakkoli nemocný člověk má cítění jako my všichni ostatní a když se na to někdo dívá jinak nebo se tomu posmívá, ukazuje jenom svojí omezenost..(10.12.2008)

• blackJag

Podle popisu děje na zadní straně dvd si člověk řekne, že půjde o průměrnou romantickou komedii (jakých je kvanta a v jakých McConaughey i Beckinsaleová nejedenkrát exhibovali) a přední strana obalu ho v tom skutečně utvrdí. Ale chyba lávky, film je totiž dramatem o liliputech, malých lidech s vývojovou vadou, kteří musí fungovat mezi lidmi normálního vzrůstu a přitom vycházet i s "těmi" ze své komunity. Jednoho z nich, Rolfa, hraje překvapivě Gary Oldman (vůbec ne špatný výkon) a ve snímku je bratrem McConaugheyho postavy, která jako jediná z rodiny narostla normálně a teď s obavami sleduje, jak se snoubenka v podání Kate Beckinsaleové těší z čerstvého těhotenství, protože ví, že genetika je neúprosná... Když člověk odhlédne od toho, že distributor tohoto filmu u nás (společnost Intersonic) velice podle (přitom z hlediska marketingu chytře) vytvořila kolem děje matoucí auru, aby mu zajistila alespoň nějaký ohlas, dá se na toto dílo nahlížet jako na něco s velmi zajímavým námětem. Něčím, s čím se člověk normálně nesetká a ani to nevyhledává. Aby z takového neobvyklého námětu vzešel také dobrý film, musel by být postaven na pevných základech dobrého scénáře a to není. Všechno tady působí vykonstruovaně, značným způsobem nepravděpodobně (film vyvolává dojem, že lidé malého vzrůstu mají sice zdravotní komplikace, jinak jsou ale hrozně neodolatelní) a za vším tím ještě vykukuje neupřímný kalkul. Je sice hezké, že tvůrci orodují za všeobjímající snášenlivost bez předsudků, jak toho ale chtěli dosáhnou klouzáním po povrchu, to je mi vážně záhada. II Scénář: Bill Weiner. 40%(30.11.2009)

Málokdy se mi stane, abych se dost diametrálně rozcházela se zdejším počtem hvězdiček.... Ale tenhle film (rozhodně ne komedie!) mne opravdu zaujal hlavně pro to dilema, které má hlavní hrdinka (a které by v její kůži těžce řešila každá žena - a těsně před porodem se něčeho podobného vskrytu duše a přes všechny ultrazvuky apod. každá obává). Herecké výkony se mi zdály uměřené a hlavně klobouk dolů před Gary Oldmanem.(28.4.2014)

Na tento film som sa veľmi tešil, aj keď som od neho nečakal žiaden zázrak. Možno aj to prispelo k tomu, že namiesto štyroch, nevidíme tri hviezdičky. Aj keď sa film tvári ako komédia, v skutočnosti skrýva hlboký príbeh, ktorý je viac smutný ako vtipný a zanechal vo mne nezmazateľnú stopu. Gary Oldman je úžasný ako vždy a potvrdil, že zahrá hocikoho a hocičo. Prekvapila ma aj Kate Beckinsale, ktorú väčšina kritikov opisuje ako chladnú a neosobnú. Aj keď nie sú ďaleko od pravdy, v tomto filme je iná. Je tu hrdinka v inom slova zmysle ako sme na ňu zvyknutý z ostatných filmov. Stáva sa obeťou a hrá ju statočne. S odstupom času mám pocit že bola Garymu vyrovanou konkurentkou a McConaugheyho úplne „prehrala“.(15.1.2006)

• - Režisér Matthew Bright byl za svůj finální sestřih filmu vyhozen, protože se nelíbil studiu. Herec Peter Dinklage naopak prohlásil, že režisérský sestřih byl skvělý a studio jej svým zásahem zničilo. (Gary)