poster

Ďáblíci

 • Česko

  Po špičkách

 • USA

  Tiptoes

 • Francie

  Tiny Tiptoes

 • Slovensko

  Diablici

Komedie / Drama / Romantický

USA / Francie, 2003, 86 min

 • DEXTER099
  ****

  Film který ač se to nezdá tak vám nabízí k zamyšlení jaké to je žít jako liliput a k tomu vemte dobře hrajícího Matthewa McConaugheyho a především v roli liliputa Gary Oldmana,který mě zde zcela překvapil jak zahrál věrohodně svojí roli liliputa a máte film ze kterého si mužete odnést více než jen zkrácení odpoledne či večera.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.(1.2.2015)

 • LadyDevil
  ****

  Hm, opět nechápu hodnocení ostatních..Ďáblíci jsou pro mě roztomilým filmečkem se spoustou hezkých scén..mísí se tu přesně to, co mám ráda: jistá "lehkost" filmu díky úsměvným scénkám a zároveń zamyšlení se - ať už nad životem liliputánů nebo problematikou vztahu, vyzrálostí chlapa na otcovksou roli...a Gary Oldman je tu perfektní:-) Chápu, že lidem, kterým se příčí jakékoli postižení, tenhle film asi není moc po chuti, ale krásně ukazuje, že jakkoli nemocný člověk má cítění jako my všichni ostatní a když se na to někdo dívá jinak nebo se tomu posmívá, ukazuje jenom svojí omezenost..(10.12.2008)

 • italka63
  ***

  Tenhle snímek jsem viděla před pár lety,a musím říct, že si na něj vzpomenu, kdykoliv v nějakém filmu vidím trpaslíka nebo trpaslici.A pokaždé si vzpomenu, jakou fyzickou, ale i psychickou bolest prožívají, jak je u nich v životě všechno jinak, ale nejen v jejich, ale i životech jejich blízkých.Skvělý Gary Oldman i Matthew McConaughey....stojí za podívání.(1.7.2013)

 • blackJag
  **

  Podle popisu děje na zadní straně dvd si člověk řekne, že půjde o průměrnou romantickou komedii (jakých je kvanta a v jakých McConaughey i Beckinsaleová nejedenkrát exhibovali) a přední strana obalu ho v tom skutečně utvrdí. Ale chyba lávky, film je totiž dramatem o liliputech, malých lidech s vývojovou vadou, kteří musí fungovat mezi lidmi normálního vzrůstu a přitom vycházet i s "těmi" ze své komunity. Jednoho z nich, Rolfa, hraje překvapivě Gary Oldman (vůbec ne špatný výkon) a ve snímku je bratrem McConaugheyho postavy, která jako jediná z rodiny narostla normálně a teď s obavami sleduje, jak se snoubenka v podání Kate Beckinsaleové těší z čerstvého těhotenství, protože ví, že genetika je neúprosná... Když člověk odhlédne od toho, že distributor tohoto filmu u nás (společnost Intersonic) velice podle (přitom z hlediska marketingu chytře) vytvořila kolem děje matoucí auru, aby mu zajistila alespoň nějaký ohlas, dá se na toto dílo nahlížet jako na něco s velmi zajímavým námětem. Něčím, s čím se člověk normálně nesetká a ani to nevyhledává. Aby z takového neobvyklého námětu vzešel také dobrý film, musel by být postaven na pevných základech dobrého scénáře a to není. Všechno tady působí vykonstruovaně, značným způsobem nepravděpodobně (film vyvolává dojem, že lidé malého vzrůstu mají sice zdravotní komplikace, jinak jsou ale hrozně neodolatelní) a za vším tím ještě vykukuje neupřímný kalkul. Je sice hezké, že tvůrci orodují za všeobjímající snášenlivost bez předsudků, jak toho ale chtěli dosáhnou klouzáním po povrchu, to je mi vážně záhada. II Scénář: Bill Weiner. Hudba: Curt Sobel. 40%(30.11.2009)

 • Siegmund
  **

  Opravdu netradiční námět. Ovšem to zpracování mě teda vůbec nenadchlo a vůbec se mi nelíbilo. Český dabing je sice kvalitní, ale obsahy mnoha dialogů jsou natolik ubohé, že mi výrazně kazily dojem z filmu. Celý děj je vlastně složený z potkávání se někoho s někým. A právě tato setkání jsou prošpikována plytkými dialogy. Tento film už rozhodně vidět nemusím a jeho zhlédnutí bych doporučoval jen v případě potřeby zabít čas.(29.5.2015)

 • - Režisér Matthew Bright byl za svůj finální sestřih filmu vyhozen, protože se nelíbil studiu. Herec Peter Dinklage naopak prohlásil, že režisérský sestřih byl skvělý a studio jej svým zásahem zničilo. (Gary)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace