Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Britský povídkový film, který by si neměl nechat ujít alespoň jednou za život žádný příznivec této kinematografie. 9 příběhů, které spojuje jediné - metro. Některé příběhy jsou vtipné, jiné smutné. (PX)

Recenze (17)

k212 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý projektík, a tak trochu zastrčený. Nevím, zda byly "Historky z metra " natočeny přímo pro televizní vysílání, ale neškodily by ani v kině. Povídky jsou vůbec zajímavým vyjádřením jejich tvůrců - na velmi omezeném časovém prostoru pobavit nebo pozlobit diváka je docela fuška. A konstatuji, že tady jsem se opravdu bavila. Sice se jedná spíše o humor ostrovního ražení, takže frenetické salvy smíchu se neozývaly a asi ani nebudou, no a jistě jsou zde zastoupeny i příběhy smutnější (Můj táta lhář, Ptáček v hrsti...). Už první kratičká povídka a musím podotknou, že opravdu povedená, jasně vystihuje následující charakter vyprávění... Krátká stopáž je jeden z faktorů, které udrží diváka v bdělé pozornosti po celou dobu, kdy vám jakoby náhle propluje před zrakem soubor devíti odlišných příběhů, které spojuje jediné - metro. No a nakonec to nejlepší - zvučná jména v titulcích, jak na herecké i režisérské listině - opět každý pes jiná ves, a právě v tom tkví krása tohoto filmíku různorodé filmařské vyjádření. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Poviedkový film, ktorý tvoria niekoľkominútové mikropoviedky odohrávajúce sa v metre. Je dosť ťažké vystavať niečo zmysluplné na ploche pár minút, ale zopár vydarených vtipných etúd sa tu nájde. Samostatné hodnotenie epizódiek: 1. Pán dokonalý - hviezdne obsadená nuda. 3/10. 2. Nadržanec - jednoduchý nápad, dynamické tempo, vtipný priebeh. Až mi bolo toho chudáka aj ľúto. Ale zasmial som sa na ňom. Jednoznačne najlepšia poviedka. 8/10. 3. Lúčny koník - naťahovaná poviedka so slabou pointou. 5/10. 4. Môj otec klamár - Ďalšia priemerná poviedka na konci ktorej som si povedal: to bolo všetko? 5/10. 5. Kosť - Príliš poetické a pre mňa WTF. 2/10, 6. Ústa - Hnus. 1/10. , 7. Vrabec v hrsti - Divné ale celkom milé. 5/10. 8. Púčik - Ďalšia nenápaditá nuda. 4/10. 9. Krádež - Dobrá poviedka, ale pointu som odhadol hneď, takže ma to zase až tak nedostalo. 6/10. Celkovo som z toho sklamaný. Z deviatich poviedok stoja za zhliadnutie len dve. Zvyšok napriek krátkej stopáži nudí. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Historky z metra jsou obecně dost ujetý. Na druhou stranu jsou dost i poplatný době a prostředí, ve kterém se natáčely a svoje místo na scéně určitě mají. Pro mě ale průměr. A ten sotva. V podobném stylu se dá natočit třeba Trainspotting, ale to musíte být borec v podobě Dannyho Boyla. Tady na to ani jeden nedosáhl. ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Malé originální etudy, ve zlomcích zachycující rozmanitostost lidských projevů v obřím mraveništi, zvaném metro, s širokým spektrem pozérů, provokatérů, otrapů, sebevrahů, dobrodruhů, ztracených dětí, hledačů nových lásek i naoko nezaujatých pozorovatelů s jejich zaujatými představami. Vtipné, vážnější, nechutné i lehce mrazivé povídky Mr Cool, Horny, Mouth, A Bird in the Hand, Rosebud a Steal Away, si pro svou převahu nad zbytkem neoslovujících "Historek z metra" ode mě vysluhují mírně nadprůměrné hodnocení. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Tak tohle šlo nějak mimo mě, bez ohledu na to, jací herci stáli před kamerou a jací herci-režiséři stáli za ní. Za pozornost stála tak jedna povídka, maximálně dvě, zbytek buď nuda nebo trapnost, případně obojí. Navíc jsem se těšil na Simona Pegga, jeho role tu však měla prostor po celých pět(!) vteřin :-) ()

Galerie (1)

Zajímavosti (5)

  • V treťom príbehu sa jedna z postáv predstaví ako Tony Montana, politický utečenec. Vo filme Scarface (1983) hrá postavu s týmto menom a osudom herec Al Pacino. (BlackTom)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. listopadu 1999 na Mezinárodním filmovém festivalu ve Stockholmu. (BMW12)
  • Režiséři museli pracovat ve zběsilém tempu - každý z režisérů měl jen pár dní na to, aby natočil krátký povídkový příběh, jejž si sám vybral a upravil. (Lynette)

Reklama

Reklama