poster

Historky z metra (TV film)

 • Velká Británie

  Tube Tales

Drama / Povídkový / Komedie

Velká Británie, 1999, 84 min

 • topi
  *****

  Málo známý povídkový film, kde je cítit anglický rukopis, ten se zkrátka nezapře. Jednotlivé povídky jsou skvěle udělané, každá začíná titulkama, které jsou různě graficky ztvárněné na různých místech a to nemá absolutně chybu, to se musí vidět! A povídky jsou super, hlavně ty veselejšího charakteru (Nadrženec, Ústa, Kost), nebo i ty vážnější (Můj otec lhář, Vrabec v hrsti, Krádež). Film jsem kdysi viděl na ČT2 a po dlouhé době až teď znovu a zážitek byl opět dokonalý! Perfektní film, kde jednotlivé povídky režírují různí režiséři, včetně známých herců (Jude Law, Ewan McGregor).(8.4.2012)

 • Ramirez85
  **

  Tak tohle šlo nějak mimo mě, bez ohledu na to, jací herci stáli před kamerou a jací herci-režiséři stáli za ní. Za pozornost stála tak jedna povídka, maximálně dvě, zbytek buď nuda nebo trapnost, případně obojí. Navíc jsem se těšil na Simona Pegga, jeho role tu však měla prostor po celých pět(!) vteřin :-)(6.10.2013)

 • k212
  *****

  Docela zajímavý projektík, a tak trochu zastrčený. Nevím, zda byly "Historky z metra " natočeny přímo pro televizní vysílání, ale neškodily by ani v kině. Povídky jsou vůbec zajímavým vyjádřením jejich tvůrců - na velmi omezeném časovém prostoru pobavit nebo pozlobit diváka je docela fuška. A konstatuji, že tady jsem se opravdu bavila. Sice se jedná spíše o humor ostrovního ražení, takže frenetické salvy smíchu se neozývaly a asi ani nebudou, no a jistě jsou zde zastoupeny i příběhy smutnější (Můj táta lhář, Ptáček v hrsti...). Už první kratičká povídka a musím podotknou, že opravdu povedená, jasně vystihuje následující charakter vyprávění... Krátká stopáž je jeden z faktorů, které udrží diváka v bdělé pozornosti po celou dobu, kdy vám jakoby náhle propluje před zrakem soubor devíti odlišných příběhů, které spojuje jediné - metro. No a nakonec to nejlepší - zvučná jména v titulcích, jak na herecké i režisérské listině - opět každý pes jiná ves, a právě v tom tkví krása tohoto filmíku různorodé filmařské vyjádření.(15.2.2003)

 • mat.ilda
  ***

  Malé originální etudy, ve zlomcích zachycující rozmanitostost lidských projevů v obřím mraveništi, zvaném metro, s širokým spektrem pozérů, provokatérů, otrapů, sebevrahů, dobrodruhů, ztracených dětí, hledačů nových lásek i naoko nezaujatých pozorovatelů s jejich zaujatými představami. Vtipné, vážnější, nechutné i lehce mrazivé povídky Mr Cool, Horny, Mouth, A Bird in the Hand, Rosebud a Steal Away, si pro svou převahu nad zbytkem neoslovujících "Historek z metra" ode mě vysluhují mírně nadprůměrné hodnocení.(15.7.2013)

 • Leoric
  *****

  Maximálně originální příběhy z nenáviděných dopravních prostředků. Každá povídka má svoji vlastní poetiku, vtip a nenudí až do poslední vteřiny. Třešní pak jest poslední povídka, která místo otřepaných filozofických teorií, co nás čeká po životě, přináší krásný audiovizuální proud melancholické energie. A pocity mají větší sílu, nežli věhlasné myšlenky, protože když cítíme něco opravdového, nepoužíváme zkázu prokletého lidstva, mozek.(9.6.2008)

 • - Tento povídkový film se natáčel v londýnském metru. (Lynette)

 • - Film vznikl na základě soutěže vypsané londýnským magazínem Time Out. Ten shromáždil více než 3000 námětů, ze kterých bylo vybráno 9 vítězných příběhů, jež si pak podle svého upravilo devět režisérů. (Lynette)

 • - Režiséři museli pracovat ve zběsilém tempu - každý z režisérů měl jen pár dní na to, aby natočil krátký povídkový příběh, jejž si sám vybral a upravil. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace