Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Britský povídkový film, který by si neměl nechat ujít alespoň jednou za život žádný příznivec této kinematografie. 9 příběhů, které spojuje jediné - metro. Některé příběhy jsou vtipné, jiné smutné. (PX)

Recenze (18)

easaque 

všechny recenze uživatele

+2* Do pazour se mi na doporučení dostal tento povídkový film a i když jsem od něj moc nečekal, tak mě stejně zklamal. Typický britský humor se objevuje jen ve dvou, třech povídkách a ostatní jsou plné takové zvláštní undergroundové poetiky, která mě spíš míjela. První nadrženou povídkou to mělo dobře nakročeno a možná i kvůli ní jsem to vydržel do konce, protože jsem čekal, že se ještě něco podobného objeví, ale bohužel. Nemůžu říct, že nestojí za pozornost, ale je to prostě typická silná dvojhvězdička (dle mých kategorií), která mi téměř nic nepřinesla. A hlavně nečekejte víc podle hvězdných jmen, protože ti nejznámější jsou tu jen jako režiséři a nebo mají v povídce nějaký ten štěk. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Historky z metra jsou obecně dost ujetý. Na druhou stranu jsou dost i poplatný době a prostředí, ve kterém se natáčely a svoje místo na scéně určitě mají. Pro mě ale průměr. A ten sotva. V podobném stylu se dá natočit třeba Trainspotting, ale to musíte být borec v podobě Dannyho Boyla. Tady na to ani jeden nedosáhl. ()

Reklama

Leoric 

všechny recenze uživatele

Maximálně originální příběhy z nenáviděných dopravních prostředků. Každá povídka má svoji vlastní poetiku, vtip a nenudí až do poslední vteřiny. Třešní pak jest poslední povídka, která místo otřepaných filozofických teorií, co nás čeká po životě, přináší krásný audiovizuální proud melancholické energie. A pocity mají větší sílu, nežli věhlasné myšlenky, protože když cítíme něco opravdového, nepoužíváme zkázu prokletého lidstva, mozek. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Tak tohle šlo nějak mimo mě, bez ohledu na to, jací herci stáli před kamerou a jací herci-režiséři stáli za ní. Za pozornost stála tak jedna povídka, maximálně dvě, zbytek buď nuda nebo trapnost, případně obojí. Navíc jsem se těšil na Simona Pegga, jeho role tu však měla prostor po celých pět(!) vteřin :-) ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Poviedkový film, ktorý tvoria niekoľkominútové mikropoviedky odohrávajúce sa v metre. Je dosť ťažké vystavať niečo zmysluplné na ploche pár minút, ale zopár vydarených vtipných etúd sa tu nájde. Samostatné hodnotenie epizódiek: 1. Pán dokonalý - hviezdne obsadená nuda. 3/10. 2. Nadržanec - jednoduchý nápad, dynamické tempo, vtipný priebeh. Až mi bolo toho chudáka aj ľúto. Ale zasmial som sa na ňom. Jednoznačne najlepšia poviedka. 8/10. 3. Lúčny koník - naťahovaná poviedka so slabou pointou. 5/10. 4. Môj otec klamár - Ďalšia priemerná poviedka na konci ktorej som si povedal: to bolo všetko? 5/10. 5. Kosť - Príliš poetické a pre mňa WTF. 2/10, 6. Ústa - Hnus. 1/10. , 7. Vrabec v hrsti - Divné ale celkom milé. 5/10. 8. Púčik - Ďalšia nenápaditá nuda. 4/10. 9. Krádež - Dobrá poviedka, ale pointu som odhadol hneď, takže ma to zase až tak nedostalo. 6/10. Celkovo som z toho sklamaný. Z deviatich poviedok stoja za zhliadnutie len dve. Zvyšok napriek krátkej stopáži nudí. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (5)

  • V treťom príbehu sa jedna z postáv predstaví ako Tony Montana, politický utečenec. Vo filme Scarface (1983) hrá postavu s týmto menom a osudom herec Al Pacino. (BlackTom)
  • Režiséři museli pracovat ve zběsilém tempu - každý z režisérů měl jen pár dní na to, aby natočil krátký povídkový příběh, jejž si sám vybral a upravil. (Lynette)
  • Celosvětová premiéra proběhla 12. listopadu 1999 na Mezinárodním filmovém festivalu ve Stockholmu. (BMW12)

Reklama

Reklama