Čistič

Holič

Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller

Kanada / Velká Británie, 2002, 94 min

• EvilPhoEniX

To byl Zase Výplach ! Malcolme Malcolme Zklamal jsi .. Horor v žádném případě, ale bohužél zas a Opět DRAMA! Malcolm je Místní Holič, ke kterému se chodí stříhat celé město, zejména šerifové, jenomže všechny jeho oběti vidíme už Mrtvé, nevídíme tedy žádný průběh vraždy NIC! Pouze vyšetřování a Kecy a kupodivu i Nuda!(23.1.2013)

Zaujímavý, atmosférický krimi horor o miestnom holičovi v malom Aljašskom meste, ktorý chladnokrvne zabíja svojich spoluobčanov. Na stope mu je trochu neohrabaný miestny šerif, ktorému príde na pomoc aj agent FBI. Obetí pribúda, situácia sa zamotáva a vo vianočnom období sa celé mesto stáva ešte nervóznejším než zvyčajne. Úlohu masového vraha si zahral Malcolm McDowell a sadla mu perfektne. Vraždy sa síce dejú väčšinou mimo obraz, no nijak to nevadí, keďže sa stavia hlavne na mrazivej atmosfére, ktorú umocňuje všadeprítomná polárna tma a postava chladného, manipulujúceho, sociopatického vraha. Filmu tiež pomáha rozumne využitý čierny humor, ktorý v tomto prípade neprekáža a vylepšuje neobyčajné vyznenie filmu.(5.2.2012)

Pro mě osobně docela příjemné překvapení... Vcelku neznámý snímek o masovém vrahovi, který sice není příliš napínavý nebo krvavý (vraždy nejdou víceméně vidět), ale protože se odehrává na Alijašce za období noci, má paradně temnou atmosféru... Ale co snímek vyzdvihuje jasně z nadrůměru je McDowell, který se pro podobné role snad narodil a který s černým hmorem sobě vlastním docela vtipně komentuje vše okolo...(15.11.2011)

Barber(Česky ne moc smysluplně pojmenovaný Čistič) je hodně zajímavej film o chlápkovy(hrajícího geniální McDowell) který se živý jako holič a taky vrah. Film má pěknou zimní atmosféru, parádní herce ten McDowell je prostě parádní herec. Jen jako horor od toho moc nečekejte jedná se spíše o psychologické drama. Je tu sice pár slabých scén a policajti tu jsou vyloženě idioti. Ale i tak se jedné o svěží film který mě potěšil.(17.3.2014)

Malcolm McDowell vesele vraždí za dlouhé aljašské noci a zároveň vtipně glosuje nejen své počínání, ale i prostředí zapadlého městečka na severu Ameriky. Byla to označení horor a mysteriózní, co mě zaujalo, ale po shlédnutí jsem musel konstatovat, že se nejedná ani o jedno. Přesto je Barber solidní thrillerovou jednohubkou se slušnou atmosférou a výborným Malcolmem. 60%(15.4.2012)

• cariada

Zajímavý počin, kdy vlastně celý film sledujeme z pohledu vraha, který se baví vyšetřováním svých činů. Celý to místy působí až komicky což je škoda, neboť to kazí atmosféru. Postavy jsou jak z jiného světa, je vidět, že osamělost si vybírá svůj díl. Ps-město s 250 obyvateli? u nás pouhá vesnice. Konec byl až příliš okatý a taky podle toho dopadl, proto hodnotím méňě.(6.5.2012)

• Martin741

Michael Bafaro je podla mna reziserska lama! Nenatocil zatial nic schopne, a tento film sa rozhodne nebude radit ani do priemeru. Nudny pribeh, sceny len umelo na seba nadvazuju, Malcolm McDowell bol len lakadlom na divakov, aby mal divak pocit, ze pozera film s nejakym slavnym menom, Nic nesuvisi s nicim, nuda a sed. 25 %(7.3.2015)

Dalsi film z edicie masovi vrazi mezi nami. Podobne ako Gacy, Ted Bundy, Ed Gein,Evilenko, Manson ci Dahmer sa jedna o velmi priemerny film ktory si pravdepodobne vychutnaju len fajnsmekri nachadzajuci sa v pozicii kedy si nemozu dovolit nechat si ujst ziadny film podobneho zanru :D. V ramci spominanej skupiny Masovi Vrazi sa ale aj tak jedna o jeden z tych lepsich filmov, ktore osobne radim do jednej mnoziny spolu s Evilenkou a Ted Bundym. Ostatne z tejto ,,brutalnej,, edicie su minimalne o triedu mozno o dve horsie. Ale aj tak vy ostatni ktori ste sa mu doposial vyhybali vedzte ze nepridete o nic prevratne ak sa mu budete vyhybat aj nadalej.(3.3.2010)

Nijak nápadité, ale napínavé dostatečně. Ty vole, to byli dementi - v tom městě. SPOILER: Oni ho nechytili. To filmu dost přidalo. Žádný happy end. A McDowell správná volba. Takový dědeček - kdo by si pomyslel, že ...(14.1.2015)

Jeden z tych lepsich hororov o vrahov ktoremu pomohlo hlavne to, ze takmer nic neukazal a ze bol obcas vtipny. V porovnani s ostatnymi podobnymi zanrami jasny nadpriemer(28.6.2007)

• Pitryx

Hodně nudný snímek, v podstatě naprosto banální příběh je umocněn dokonalou absencí akce, nebo alespoň náznaku vzruchu. Hloupý způsob podání sráží film na nejnižší příčku. Pro mne osobně škoda ztraceného času a škoda, že jsem nevěděl, do čeho to lezu. 9100/9402s.u.(23.4.2014)

• Dexies

Někdy nechápu české překlady názvu filmů, ale budiž ... film se mi nelíbil, nezaujal mne a nudil mě ... jedna * za Malcolma ...(1.1.2014)

Jeremy Ratchford v roli šerifa se mi moc líbil, ačkoli ta postava byla trochu ujetá. Zápletka není až tak originální, ale detektivka na všední večer je to dobrá. Oceňuji výrazné postavy ve městě, u kterých se divák rychle zorientoval.(4.2.2015)

Mne sa táto verzia dokonca páčila viac ako Burtonova s Johnym Deppom a Helenou Bonham Carter. Bola komernejšia, menej šialená. Zvrátenosť ako dôsledok ľudského odcudzenia a bolesti. Výborné spracovanie a skvelý Malcolm McDowell.(6.6.2016)