Pomsta bratra

Pomsta brata

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2003, 102 min

• Arius

Zlakal ma najma fakt ze tu hra Clive Owen a prva polovica filmu i nasvedcovala tomu ze jedinym pozitivom bol len Clive. Situacia sa zlepsila ked sa zvysilo tempo a do filmu viac zasahoval Will Graham resp.Clive Owen, film vsak negradoval, to je ako keby ste boli na bezeckej drahe no neutekali ste do ciela, jednoducho v tomto britskom thrilleri boli stavy kedi bezal a kedy len bezmocne stal na mieste. Z biedy film nejak specialne nevytiahne ani uz spominany herec, dve hviezdy.(26.3.2007)

• Bajda

Moje dvě hvězdičky jsou v podstatě jenom za herecké výkony Cliva Owena, Jonathana R. Meyerse a Malcolma McDowella. Ostatní kolísali mezi hodně šedým průměrem a nudou. Příběh a scénař nestál skoro za nic a nějaký zajímavý záběr by člověk ve filmu hledal jenom těžko. Nejstylovějším momentem je změna Owena z někoho kdo vypadá jako bezdomovec ve stylového anglického, hladce oholeného zabijáka. Kdyby tahle změna nepřišla 10 minut před koncem, možná by to bylo zajímavější.(21.3.2008)

• Phobia

Uáááá! První půlka filmu celkem těžká nuda s párkem nepříjemných scén, a když už se tam objevil Clive, vypadal jako olezlý vágus, fujtajbl, vousy úspěšně zakryly veškeré jeho charisma. Ovšem existovaly náznaky, že v druhé polovině Klajv nakope Malkolmovi koule a podle zdejšího plakátu si snad dokonce i oholí ty hnusné štětiny z ksichtu! Chtěla jsem to vidět, bojovala, strkala si sirky mezi víčka, jenže ten šmejd Hypnos byl zase silnější. Za první půlku 2* - s trochou štěstí se časem dočkám reprízy prochrněné třičtvrtě hodiny a jsem si jistá, že to "Pomsta bratra" vytáhne i na 3*, když si dá Klajv záležet a rozjede svůj smrtící šarm na plné pecky :-).(16.9.2010)

Nenápadná a komorní gangsterka, která nesedne každému svým pomalým tempem a zdánlivě se v ní nic moc neděje. To ovšem není pravda ani náhodou. Také ten kdo by čekal přestřelky bude zklamám ovšem o to tu rozhodně nejde. Já si "I'll Sleep When I'm Dead" užíval. Jedná se spíše o psychologické drama člověka znechuceného životem, který vede gangsterský život a uteče ode všeho a ode všech do přírody, kde žije v dodávce a živí se jako lesní dělník. Celé dny i měsíce s nikým nepromluví jediné slovo a ten se vrací zpátky do "svého" města, kde patřil mezi nejdrsnější týpky a ... to stačí na zbytek se každý musí podívat sám. Výrazně nedoporučuji sledovat v dabingu, nehledě na to, že britská angličtina je nádherná, ale český dabing zabíjí mluvu i emoce jednotlivých postav.(11.8.2008)

Opäť o pomste. Opäť "zlý chlapec", čo musí znovu zabŕdnuť do vôd starého "zlého remesla". Z opäť veľmi osobného dôvodu. Akcie minimum čo do výskytu i jej rozmerov, a napriek tomu celkom pôsobivá strava. Chladná hudba, chladný obsah. Do toho ľahostajná charizma Clivea Owena, ktorej sa darí vštepiť tomuto patričnú naliehavosť. Nič tvorivé, ale strašne, strašne fajn. Clive by bol ohromný brat, nie je o čom, no ja by som brala celkom inú alternatívu celkom iného puta.....:)(18.9.2008)

• - Originálny titul I´ll sleep when I´m dead je odvodený od názvu piesne Warrena Zevona. (astaroth27)