Pomsta bratra

I'll Sleep When I'm Dead

Pomsta brata

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie / USA, 2003, 102 min

Opäť o pomste. Opäť "zlý chlapec", čo musí znovu zabŕdnuť do vôd starého "zlého remesla". Z opäť veľmi osobného dôvodu. Akcie minimum čo do výskytu i jej rozmerov, a napriek tomu celkom pôsobivá strava. Chladná hudba, chladný obsah. Do toho ľahostajná charizma Clivea Owena, ktorej sa darí vštepiť tomuto patričnú naliehavosť. Nič tvorivé, ale strašne, strašne fajn. Clive by bol ohromný brat, nie je o čom, no ja by som brala celkom inú alternatívu celkom iného puta.....:)(18.9.2008)

• hanazu

Mělo to být psychologické, ale zvrhávalo se to v nechtěnou komedii. Místy podivné dialogy, Will každému na potkání vyprávěl o tom, že jeho bratr byl znásilněn, zná-sil-něn. Většina herců pod špatným vedením působila jak banda autistů, Jamie Foreman tady hrál obzvláště trapnou postavu, neustále otravně ječel, čímž chtěl vyjádřit údiv a nepřijetí nějakého faktu. A hudbička oscilovala někde mezi jazzem, mlácením do plechovek a šlapáním kočce na ocas. Docela náročné dílko.(29.11.2011)

Hodges po ultra pecke GET CARTER nakrútil na staré kolená tento malý, nenápadný neo-noir a vrátil sa k tým istým starým témam a motívom: pomsta brata, útek pred minulosťou, návrat do rodnej štvrte. Tentokrát minimalisticky, stroho až nezaujímavo, bez nápadu. Aj keď sa na to dobre pozeralo a atmosféra noci mi sedela, nemôžem si pomôcť: pre hercov i režiséra celkom zbytočný film.(27.10.2018)

• Phobia

Uáááá! První půlka filmu celkem těžká nuda s párkem nepříjemných scén, a když už se tam objevil Clive, vypadal jako olezlý vágus, fujtajbl, vousy úspěšně zakryly veškeré jeho charisma. Ovšem existovaly náznaky, že v druhé polovině Klajv nakope Malkolmovi koule a podle zdejšího plakátu si snad dokonce i oholí ty hnusné štětiny z ksichtu! Chtěla jsem to vidět, bojovala, strkala si sirky mezi víčka, jenže ten šmejd Hypnos byl zase silnější. Za první půlku 2* - s trochou štěstí se časem dočkám reprízy prochrněné třičtvrtě hodiny a jsem si jistá, že to "Pomsta bratra" vytáhne i na 3*, když si dá Klajv záležet a rozjede svůj smrtící šarm na plné pecky :-).(16.9.2010)

Will (Clive Owen) se už tři roky schovává před svojí minulostí gangstera, ale podivná sebevražda jeho bratra Daveye. Kluka, který jen trochu kšeftoval s kokainem ho přiměje opustit svoji novou identitu lesního dělníka. „Chci vědět proč seděl ve vaně plné studené vody víc než 12 hodin oblečený. A proč si potom podřízl krk. Chci vědět pravdu!“. Nevím, buď jsem byla utahaná já nebo film (taky mám občas pocit, že se vyspím až po smrti), ale víc než na slabé 3* to nevidím.(24.3.2006)

• - Originálny titul I´ll sleep when I´m dead je odvodený od názvu piesne Warrena Zevona. (astaroth27)