Tanečník

Steven Cantor

Tom Hurwitz

Ilan Eshkeri

Gabrielle Tana

Jeho elegance, vášeň pro tanec a graciéznost pohybu mě chytla a už nepustila. Možná bych ocenila, kdyby to šlo víc do hloubky a Sergej toho řekl více, zas na druhou stranu se mi líbí, že si to nechává pro sebe, že do toho spíš nikomu nic není. Líbilo a moc.(25.5.2017)

Sergeje Polunina jsem předtím neznal, balet nesleduji, ale nic proti němu nemám. Dokument jako takový je zajímavý i pro baletem nepolíbeného diváka a i když nepoznám o kolik byl Sergej lepší než jeho konkurenti, jedno z dokumentu doslova sršelo. Toho utrápeného a nešt'astného mladíka, o tolik jiného než v dětství veselého kluka, z něj udělaly velké ambice jeho rodičů, převážně mámy. Bohužel tenhle tlak rodičů dokonce i na malé špunty, vidí člověk kolem sebe dnes a denně.(8.5.2017)

88%(2.6.2018)

Baletní, dokumentární, záživné, vypovídající, legendární, poučné. Baletem jsem nepolíbená, proto mi dosud unikal životní příběh tohoto mladíka. Film je udělaný hodně poutavě a záživně. Jako absolutní negramot musím říct, že tančí opravdu nádherně a věřím tomu, že je něčím naprosto unikátní. Navíc je docela sympatický a hezoučký. Myslím si ale, že každý umělec to má těžké, a buď se s tím srovná nebo ne. Jediné co mi asi vadilo bylo to, že všechno co má a čeho dosáhl, vyčítá své matce, která ho k tomu údajně donutila. Mohl kamarád klidně kopat krumpáčem. Přesto opravdu skvěle natočeno, doporučuji. ..no ty jeho nožičky a zadek, tomu se říká slušná práce. A ta bolest těla během představení, nedokážu si to představit..a že tu bolest znám.. (29.4.2018)

L'enfant terrible současného baletu, talent od Boha, oddaný dříč, novodobý Nurejev nebo Baryšnikov (podle toho, kdo z těch dvou je váš oblíbenec). Taková reputace stojí za Sergejem, ono stát se v 19ti letech sólistou Královského baletu totiž mluví za vše. Ovšem také to ze dne na den z něj odejít a zkusit štěstí v televizní reality show - konkurzu do Bolšoj v Moskvě a stát se sólistou i tam. Take me to church mělo být původně jeho rozloučení s tancem, baletem jako takovým, proto to natáčení tak niterně prožíval. Ale definitivní vale dát nedokázal. Díky bohu. Dnes, 1.5.2017, zatančí Praze, obě vystoupení byly vyprodány během 4minut. Proto si pusťte aspoň "jeho" klip k Hozierově hitu nebo rovnou tenhle skvělý dokument.(1.5.2017)

• Belatris

V dokumentu mě nejvíce bavily ukázky Polunina při tanci. Zbytek je naprostý průměr (možná i méně), který se objevuje ve většině životopisných dokumentů. Dramaturgické uchopení mluvených pasáží mi přijde hodně slabé. Naštěstí je ve filmu tanečních či pohybových pasáží dost na to, abych nebyla vyloženě zklamaná.(2.6.2017)

Zajímavý dokument, možná vysvětlující často nevyzpytatelné chování jednoho z nejlepších tanečníků na světě. Mám z něj ale dojem, že úporná snaha Sergejových rodičů, předevšímm matky, měla za následek nejen mimořádný úspěch, samozřejmě podmíněný jeho výjimečným talentem, ale taky to, že je z něj dneska vyhořelý tanečník, zcela odcizený své rodině, která se mezi tím stejně rozpadla. V sedmadvaceti letech už je téměř na konci své umělecké cesty, teď je důležité, aby se v klidu rozmyslel, jak dál, aby byl jeho další život radostnější.(8.5.2017)

Přestože jsem měl z klasického baletu strach (stálý stav), a před dosahováním vrcholů lidských možností (co nejvýš vyskočit a co nejvíckrát přitom zatřepetat nohama) bych raději přednost nějakému modernějšímu pojetí (třeba Merce Cunninghamovi, kterého jsem viděl naživo nebo Píně ve filmu Wima Wenderse), a téměř celý film sdílel se Sergejem Poluninem jeho pochybnosti o tomto métier (především co do pevného uspořádání prvků a jejich opakování), se mi dokument (spíš než životopisný film) Stevena Cantora líbil a závěrečná kreace na protináboženskou písničku Ira Holziera "Take Me to Chruch" (já se vyzpovídám ze svých hříchů a ty si nabrousíš nůž) mě dokonce uchvátila. Tak nějak jsem to možná i považoval za labutí píseň (kdo chce, tak jezero) tancování sholým zadkem a nápytelníkem.(27.3.2019)

Vynikajici dokument o jedne nezlomne dusi.(15.5.2017)

Devadesátiminutový šílenství. Emoční a dokonalý psychický rozložení v hodině a půl dlouhym filmu, u kterýho se vám střídají emoce podobně jak ženské v klimakteriu. Bravurní pohled do života Sergeje a celé jeho rodiny. Ukázka neskutečně obětavých činů, které ve výsledku proměnili Sergeje v něco, čím a kým je dnes. Ukázka neskutečně obětavých činů, které poukazují na to, proč se věci staly tak, jak se staly, které vysvětlují a zobecňují asertivitu a chování tanečníka, jenž se dostane na vrchol své kariéry ve dvaadvaceti letech. Na vrchol, ze kterého není kam dál stoupat. Který dosáhl toho, čeho chtěl. Nebo chtěli ostatní? Depresí, slzami, pílí a samotou prolezlý snímek, rozhodně jeden z nejlepších biografických filmů, které jsem doposud viděla.(8.10.2017)

Ten chlapec je Bůh. Dosud jsem baleťáky vnímal spíše jako držáky na baletky, ale jeho um mi málem vyrazil dech a zcela změnil názor. Díky za super počin.(13.1.2017)

Kedy si uvedomíme, že o výnimočné sa máme starať a nie z toho ťažiť. Spoločnosť sa svojou hlúposťou oberá o skvelé talenty, ako je Sergey. Nie on mal depresie, nie on bol extravagantný a problémový. On bol sám sebou a okolie ho dotlačilo k depresiám a problémom. Silný dokument, do ktorého z nejakého infantilne debilného dôvodu, vložili youtube videá s tancujúcimi batoľatami.4*(20.10.2018)

Výnimočný tanečník,aky sa narodí raz za dlhy cas.Nurejew,Baryshnikov.Sergej Polunin dostal skvelý dokument o svojom nelahkom živote mimoriadne talentovaného chlapca z Ukrajiny,ktorý aj vdaka celej rodine rozprchnujucej sa po zárobkoch na štúdium baletu malého Sergeja neustál celkom odlúčenie od rodiny a v mimoriadne mladom veku odchádza zo scény(12.1.2017)

Je pozoruhodné, že někdo dokáže tančit balet tak dokonale, že to už víc ani nejde. Všechny překoná o hrozně velký rozdíl. Sice na to doplácí ostatní aspekty života, ale tohle je neskutečný. Jsem ráda, že jsem díky tomuto dokumentu mohla nakouknout do těžkého světa baletu.(24.9.2017)

Polunin je bezpochyby úžasná postava tanečního světa. Jeho osobnost je charismatická a přitažlivá díky kombinaci talentu, odhodlání, vnitřním rozporům a rebélii. Bezpochyby by zasloužil lepší zpracování. Dokument je v mnoha směrech zcela průměrný, kvalitativně neodpovídá velikosti portrétovaného. Nejde do hloubky, klouže po povrchu, což je věčná škoda. Váš zájem tak drží pouze osobnost Polunina a netradiční prostředí baletu, což stále stačí, ale ve finále je to proklatě málo. Dokument se v podstatě veze na charismatu a slávě vyjímečného tanečníka. Nepřidává svůj díl, tak jak by měl a jak by se očekávalo. Polunin, tak jako v baletu, vítězí opět na plné čáře. Bez něj by takto zpracovaný dokument neměl šanci.(2.10.2017)

Talentovaný tanečník Sergei Polunin - očividné na první pohled. Bohužel je vidět že lidská sláva polní tráva. Snímek popisuje prázdnotu lidské duše přesto zme je člověk obdivován a vyzdvihován - tak prázdnota nelze zaplnit. Snímek o tom jak obětování rodiny za sen nepřináší tížený výsledek. Tanečník super - osudovost a pravda že úspěch a sláva nerovná se štěstí a spokojenost... - závěrečné "Take me to the churche" jednoduše famózní... ale nechtěla bych být v jeho botách a upřímně doufám že ho v životě ještě čeká radost z naplnění a štěstí.(23.4.2017)

Geniální lidi mívají často složitý život. Sergej Polunin je jedním z nich. Tento dokument jeho život velice hezky dokumentuje. To, jaký je geniální tanečník, jak vyrůstal téměř bez rodiny a jak se to něm podepsalo. Proložené je to sestřihy z jeho vystoupení. Ač nebaleťák, některá jeho vystoupení mně opravdu brala dech.(6.6.2017)

Naprosto dokonalé!(25.10.2017)

Krása a osobitost se rodí jen z hnusu a bolesti.(2.6.2019)

Balet není vůbec můj šálek kávy, ale SAKRA! Sergej Polunin je talentovaný tanečník!!! A ten život, to člověk zírá!(30.8.2019)

O baletu nic nevím, podle jmen znám jen Harapese a Baryšnikova. Teď se k nim přida další jméno - Sergej Polunin. Parádně zpracovány dokument plny autentických záběru mě přikoval k obrazovce a nenechal vydechnout, vyždímal emoce a následně nasadil brouky do hlavy. Nebudu se víc rozepisovat, podívejte se sami. Každopadně si jdu vygooglit, co ten neobyčejně talentovaný člověk dělá nyní. Jak už jsem psala, baletu nerozumím, ale nikdy jsem neviděla nikoho tak krásně tančit. Posuďte sami... https://www.youtube.com/watch?v=c-tW0CkvdDI(19.2.2017)