poster

Tanečník

 • Velká Británie

  Dancer

 • Rusko

  Танцовщик

 • Španělsko

  Dancer

Dokumentární / Taneční / Životopisný

Velká Británie / USA / Rusko / Ukrajina, 2016, 85 min

Režie:

Steven Cantor

Hudba:

Ilan Eshkeri

Producenti:

Gabrielle Tana
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Black-star
  ****

  Talentovaný tanečník Sergei Polunin - očividné na první pohled. Bohužel je vidět že lidská sláva polní tráva. Snímek popisuje prázdnotu lidské duše přesto zme je člověk obdivován a vyzdvihován - tak prázdnota nelze zaplnit. Snímek o tom jak obětování rodiny za sen nepřináší tížený výsledek. Tanečník super - osudovost a pravda že úspěch a sláva nerovná se štěstí a spokojenost... - závěrečné "Take me to the churche" jednoduše famózní... ale nechtěla bych být v jeho botách a upřímně doufám že ho v životě ještě čeká radost z naplnění a štěstí.(23.4.2017)

 • mandlova
  *****

  L'enfant terrible současného baletu, talent od Boha, oddaný dříč, novodobý Nurejev nebo Baryšnikov (podle toho, kdo z těch dvou je váš oblíbenec). Taková reputace stojí za Sergejem, ono stát se v 19ti letech sólistou Královského baletu totiž mluví za vše. Ovšem také to ze dne na den z něj odejít a zkusit štěstí v televizní reality show - konkurzu do Bolšoj v Moskvě a stát se sólistou i tam. Take me to church mělo být původně jeho rozloučení s tancem, baletem jako takovým, proto to natáčení tak niterně prožíval. Ale definitivní vale dát nedokázal. Díky bohu. Dnes, 1.5.2017, zatančí Praze, obě vystoupení byly vyprodány během 4minut. Proto si pusťte aspoň "jeho" klip k Hozierově hitu nebo rovnou tenhle skvělý dokument.(1.5.2017)

 • sehe
  *****

  Výnimočný tanečník,aky sa narodí raz za dlhy cas.Nurejew,Baryshnikov.Sergej Polunin dostal skvelý dokument o svojom nelahkom živote mimoriadne talentovaného chlapca z Ukrajiny,ktorý aj vdaka celej rodine rozprchnujucej sa po zárobkoch na štúdium baletu malého Sergeja neustál celkom odlúčenie od rodiny a v mimoriadne mladom veku odchádza zo scény(12.1.2017)

 • poz3n
  ****

  Velmi kontrastní zážitek. Zatímco příběh emocionálně graduje a nabízí celkem silnou podívanou, řemeslná stránka samotného dokumentu je na velmi průměrné, občas i podprůměrné úrovni. Životní příběh a především ultimátní konflikt mezi nadáním a vnitřní svobodou, skrývá v dokumentu o Poluninovi obrovský potenciál. Ten je však právě kvůli neschopnosti dokumentaristů z velké části nevyužit. První polovinu je tak film až takřka skandálně podbízivý, působí jako levný bulvární kolotoč bez jakékoliv dramaturgické stavby. Druhá část je po obsahové stránce díky bohu zajímavější a navzdory umu tvůrců i emočně poutavá. Pocit z filmu je ale veskrze protichůdný a nemůžu se ubránit zhrzené pachuti, která mi říká, že si Poluninův příběh zaslouží o mnoho lepší zpracování. 7/10(5.6.2017)

 • theSaint
  ***

  Polunin je bezpochyby úžasná postava tanečního světa. Jeho osobnost je charismatická a přitažlivá díky kombinaci talentu, odhodlání, vnitřním rozporům a rebélii. Bezpochyby by si zasloužil lepší zpracování. Dokument je v mnoha směrech zcela průměrný, kvalitativně neodpovídá velikosti portrétovaného. Nejde do hloubky, klouže po povrchu, což je věčná škoda. Váš zájem tak drží pouze osobnost Polunina a netradiční prostředí baletu, což stále stačí, ale ve finále je to proklatě málo. Dokument se v podstatě veze na charismatu a slávě vyjímečného tanečníka. Nepřidává svůj díl, tak jak by měl a jak by se očekávalo. Polunin, tak jako v baletu, vítězí opět na plné čáře. Bez něj by takto zpracovaný dokument neměl šanci.(2.10.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace