SMS pro tebe

(festivalový název)

Komedie / Romantický

Německo, 2016, 107 min

• Vodnářka

Banální příběh, vykrádání emocí, jednoduchá zápletka a jinak hrozná nuda. Je to škoda, všechny čtyři hlavní postavy jsou sympatické a herecky jim to spolu funguje, bohužel nemůžu najít cokoliv jiného pozitivního. Přitom romantická komedie se dá natočit opravdu kvalitně, jen musí obsahovat něco víc než levnou zápletku, od které se nikam nepohneme. Výš než na úroveň zápletky fotorománu z Bravíčka se bohužel nedostaneme.(14.7.2018)

• Marze

Výrok hrdinky svému nápadníkovi "Musíš s někým chtít spát tak moc, až to bolí tam, kde se tě všude nedotkl" naznačuje pro jako polovinu lidstva je snímek určen, ale domnívám se, že i ta krásnější půlka se musí při sledování dost nudit. Pánská část publika má být zřejmě vtažena zmínkami o fotbalistech Guardiolovi (nyní trenér) a Messim (i když zde by se hodil spíš šarmér Ronaldo). Možná by třeba takový Mell Gibson i z takhle pitomého scénáře něco vytvořil, ale tahle romantická komedie sklouzává do béčkové červené knihovny. Slyšíme perly jako "tak krátce trvá láska a tak dlouho zapomínání" nebo "láska nezná ano i ne". Některé hlášky ale byly vtipné. Třeba když má jít hrdinka na operu a říká kamarádce: "Na opeře jsou samí stoletý geronti se svýma operkama" což je vtip určený pro německé nebo anglické publikum, protože jak říká akademik Komárek, v Čechách byly služky a záložní množící se jedinci běžné za Boženy Němcové a často se i množili, zatímco dnes se bohatý vědec Novák ostýchá najmout si na posluhu bangladéšský personál.(8.1.2018)

Romantické, předvídatelné, vtipné, sympatické, smutné, pozitivní. Takové filmy jsou potřeba. Sice trochu šokující začátek, těžký rozjezd a pár slz, přesto je vám jasné jak to dopadne. Vtipná německá komedie, která nic nevezme a naopak vám dá něco dobrého. Dobrý. Líbilo. Ráda se podívám znovu. ..aneb jak se v dnešní době seznámit.. (31.12.2017)

Nádherná romantická komedie, která ve mně vzkřísila skomírající lásku k tomuto žánru (skutečně si nevybavuji z poslední doby jiný romcom film, který by mě podobným způsobem nadchnul). Pustil jsem si to (samozřejmě v původním znění, protože dabing nesnáším, a u německých filmů o to víc, protože skoro jinak než v českém dabingu se do české kinodistribuce neuvádí), protože mám velmi rád Karoline Herfurth, a nic jiného jsem o tom předem nevěděl, než že v tom hraje, a to mi stačilo - abych pak byl při naběhnutí závěrečných titulků o to víc překvapený, když jsem zjistil, že to navíc i režírovala a podílela se také na scénáři. Hned ji mám zase o něco raději a zdá se mi být podobně multitalentovaná, jako její francouzská vrstevnice Mélanie Laurent (je pouze o rok starší než KH), která rovněž hraje i režíruje. SMS für Dich má téměř bezchybné obsazení (Karoline Herfurth je zde vrcholně roztomilá a překonává samu sebe, rovněž její herecký protějšek Friedrich Mücke se mi velmi líbil; pouze Katja Riemann je zde tradičně trapná jako vždy), perfektní soundtrack padnoucí ke každé scéně jako ulitý, krásné berlínské lokace, výtečnou kameru a především tu správnou a dokonale nadávkovanou filmovou romantiku, která je ve svém výsledku zcela odzbrojující, a několikrát mě ten film zcela dojal k slzám. Závěr je samozřejmě - v rámci žánru - dokonale předvídatelný a celkově je to asi hodně natočené podle amerického vzoru, ale osobně mi tahle německá libovka mimořádně sedla a okouzlila. Na tom filmu se povedlo naprosto vše a těm, kdo to dokážou docenit, skýtá mimořádně příjemných 107 minut, které utečou jako nic. Ten nápad s SMSkami pro mrtvého snoubence, které chodí na mobil chlapíkovi, který to číslo náhodou dostal přiděleno a který se kvůli těm zprávám do té dívky zamiluje, je prostě tak úžasný, že jsem z něho bezvýhradně nadšený.(4.12.2018)

Presne tak si predstavujem dokonalu romanticku komediu,Nemecko zabodovalo,velmi pekny,mily a vydareny film,ktory urcite potesi ludske srdce,velkym plusom boli Karoline Herfurth a Friedrich Mucke,sympaticki herci,ktorym to spolu fest pristalo,uzil som si to a tesi ma,ze to moje oci videli,nelutujem,parada...:-)(8.3.2019)