Zahradní proměny

(TV pořad)
  • Česko Zahradník na zavolanou (více)
všechny plakáty
Reality-TV
Velká Británie, 2015, 25x45 min

Nikdo nemusí být profesionálním zahradníkem, aby co nejlépe využil vlastnosti a dispozice své zahrady! Tento seriál zásobí diváky super tipy, nápady a praktickými radami, na základě kterých vyjde najevo, že rekonstrukci své zahrady si může dovolit každý, i když má třeba hluboko do kapsy. Budeme mít také možnost porozhlédnout se v úplně cizích zahradách, abychom viděli, co jejich majitelé dokázali s pomocí jednoduchých a snadno realizovatelných nápadů, které i tu nejzanedbanější zahradu změní v příjemný a oblíbený kout našeho domova. (TV Spektrum)

Booomer odpad!

Mno, viděl jsem dva díly a za mě docela průser. Je to vidět i na bezprostředních reakcí majitelů upravených zahrad. Jediný, kdo práci paní zahradní architektky dokáže ocenit je sama paní architektka. Neměl by někdo takový mít aspoň trochu vkusu? ()

Marze

Mám radši ekologický koncept příroda jako divočila než příroda jako zahrada, ale některé zahrady jsou úžasné divočinu trochu připomínající. Zvlášť když jsou s vodou. Z toho by si u nás měli vzít příklad lidé žijící v ekologické monokulturní poušti v satelitech měst. ()

slowfox

Zatím jsem v tomto seriálu neobjevila nic co by mě kdovíjak inspirovalo. Proměny jsou šité dost horkou jehlou, některé úpravy nesmyslné a jen na oko, které nemohou mít moc dlouhého trvání, například cestičky mezi záhony pouze z udusaného písku navíc u domu kde mají kočky, které to hned rozhrabou. K tomu afektovaná architektka Charlie je dost šílená :D ()

EllienPM

Jako zahradní architekt se samozřejmě dívám. A docela se bavím (v různém slova smyslu). Jediné, co bych vytkl je naprosto šílený a neodborný a nesprávný překlad do české verze. Lze ještě pochopit u některých, v ČR téměř neznámých, rostlin, ale nemůžu pochopit u jednoduchostí typu kopretina a kakost, a zejména pak jezírko překládat jako rybník je stvůrné. Protagonisté - Charlie a bratři - jsou zcela super. Charlie má drive, bratři jsou sexy, každý jinak. Užívám si to. ()