Badrinath Ki Dulhania

• Indie बद्रीनाथ की दुल्हनिया

Moderní romantická komedie, která aktualizuje klasické bollywoodské motivy v kontextu společenského vývoje v Indii a humornou formou kritizuje tradicionalistický náhled na vztahy mezi muži a ženami. Také odpovídá na otázku, jak to může dopadnout, když mladá emancipovaná dívka snící o samostatnosti a kariéře pod tlakem okolností svolí ke sňatku s bláznivě zamilovaným mladíkem z bohaté, avšak přísně konzervativní rodiny. (Festival bollywoodského filmu)

T2

Rozpočet INR 440miliónov ($7miliónov)Tržby USA $1,993,259Tržby Celosvetovo $29,700,000▐ Rozbeh dosť dobrý. Máme tu na začiatok sympatických mladých hercov. Príbeh sústredení okolo dvoch otcov ktorý majú problémy zo srdcom kvôli výberu nastávajúcich pre svoje rozmaznaných či premúdrelých potomkov, kde musí byť aj tučné veno. Romantická komédia sa nám rozbehne s pekným tancom. Zhýralému synáčkovi padne do oka kočka, už si myslí že všetko pôjde samo a že má nastávajúcu nevestu v hrsti ale všetko sa značne skomplikuje. Stred filmu aj preto dosť pôsobí rozpačito, rozhárané, keď nastane lov po neveste ktorá zdrhla zo svadby. Posledná tretina je už stabilizovaná a značne sa to dá lepšie dokopy. Aj tak len priemer. /60%/ ()

rikitiki

Vůbec to není špatný. Problematický vztah syna k otci tak autoritativnímu, že jeho názory svazují a drtí všechny členy rodiny. A ještě láska na druhý pokus. Protože na ten první je on spíš jen očarovaný a ona se tak trochu nechává unést okamžikem, ale láska se z toho stane, až když si projdou zkouškou. Teprve pak začne on poznávat ji a ona zase jeho. On už na ni netlačí a ona se proto nemusí cítit jako chycená do pasti. Je to vlastně dobrá romantická komedie, protože postavy se vyvíjejí a dospívají. I když některé zoufale alkoholické kousky mladíka v Singapuru byly na pár facek. ()

ScarPoul

Chémia medzi Dhawanom a Bhatt je elektrizujúca. Khaitan natočil ďalší film na tému svadba a kontrast pôvodných indických hodnôt z tými modernými. Keďže ženská otázka je aj v súčasnosti aktuálna, považujem tento film za odľahčenú verziu určitého riešenia problému. Nie je to bláznivé ale je to úsmevné. Nie je to tragické, ale to neznamená, že to nie je smutné. A všetci herci hrajú prvú ligu. Rovnako ako tomu bolo v prípade režisérovej prvotiny Humpty Sharma Ki Dulhania. Film ku ktorému sa budem s radosťou vracať. Či už kvôli atmosfére, alebo sympatiám. Hudba bola okej. V rámci súčasnej indickej tvorby, ale nenájdete popisnejší a pozitívnejší film. ()

kaylin

Přesně takový film, který z Indie očekáváte. Je to moderní, je to líbivé, má to cit pro záběr a hlavně pro barevnost, jsou v tom písně, má to romantickou linii, která není vyloženě jednoduchá a musí si projít svými překážkami. V tomhle je to celkem průměrné. Navíc to má ještě sociální kritiku, která lehce filme oživuje. ()

Aljak

Už filmový predchodca v podobe Humpty Sharma Ki Dulhania ma akosi neoslovilo, no a inak to žiaľ nebolo ani pri Badrinath Ki Dulhania. V prvej polovici som si akosi vytvoril averziu voči všetkým hlavným postavám, ktorých správanie mi išlo dosť na nervy. Po zlomovom okamihu síce išla kvalita o niečo vyššie, ale už to bolo akosi poznačené tou slabšou dejovou líniou zo začiatku. Samotná zápletka a pointa však vôbec neboli na zahodenie, ale tie postavy a ich hlúpe správanie v niektorých momentoch vo mne vyvolávalo miestami až odpor. S touto zápletkou a námetom by sa podľa mňa dalo vytvoriť aj niečo lepšie. Ale aspoň soundtrack to zachránil! ()

Andrea1717

Ambiciózne dievča a roztomilý chlapec, ktorý sa do nej zamiluje, tradície im však komplikujú život a tak sa obaja snažia akýmikoľvek prostriedkami získať čo chcú, on ju a ona ženícha pre svoju sestru a slobodu s kariérou. Našťastie sa však jasná situácia skomplikuje a nakoniec majú obaja všetko, on ju, ona jeho, kariéru aj "slobodu, ale s ním". To všetko podfarbené krásnou hudbou a farebnou nádherou. Čo viac si priať, klasika aj keď v modernom kabáte, ktorá dáva starším najavo, že časy sa konečne musia zmeniť aj v Indii. Veľmi pekný film, nie je mu čo vytknúť, je tým čím má byť... Bollywoodom, ktorý mám rada a zaujímalo by ma načo sa niekto díva na Bollywood (alebo, že by sa ani nedíval), keď mu je každý indický film odpad? ()

StanislachKo

Ako voľné pokračovanie celkom sympatického filmu dosť podpriemer. Alliu stále ľúbim, ale Varan bol otravne slizský celý čas. Jadro príbehu stokrát videné a už som asi v štádiu, že ma táto téma začína otravovať. Jedna myšlienka sa ale musí oceniť: "Kyslíková bomba je najsilnejšia zbraň indického otca." :-) ()

Narciska

Emancipace je ústředním námětem filmu, který začíná jako dosti potrhlá komedie, která postrádá silnější citovou esenci, je jako koření různých chutí, které zcela překrývá pokrm pod ním. Ten vyplývá na povrch tím, jak se film pozvolna blíží k závěru a dává vyniknout dalšímu skvělému výtvoru z bollywoodské kuchyně. Komediální film spojený s genezí hlaního hrdiny a snahou ukázat cestu manželství v moderní společnosti, kde ženy pracují a dělají kariéru. ()

Bozvav

Krásná, byť poněkud přešlechtěná ukázka mentality občanů jiného kontinentu. Hezká hudba, dialogy ušly. Celkově slušná zábava na jeno pokoukání.Za mne 70%. ()

jorgus

obecne moc nemam rad kdyz se bollywood dostane za hranice Indie, chapu ze pro mistni to je zajimave, ale ja chci co nejvic Indie:)hodne nevyrovnany film, velmi slabe dlouhe pasaze kdy prijde nadeje ze se to konecne zlomi..a takhle je to cely film..rozhodne to neni spatny film, na jedno shlednuti doporucuji:) ()