Goliath (TV seriál)

USA, 2016–2020, 26 h 44 min (Minutáž: 38–65 min)

Billy Bob Thornton, Tania Raymonde, William Hurt, Maria Bello, Olivia Thirlby, Sarah Wynter, Ever Carradine, Nina Arianda, Molly Parker, Damon Gupton, Diana Hopper, Shelby Rabara, Kevin Weisman, Julia Cho, Sarah Baker, Kelly Albanese, Michelle Arthur, Elena Caruso, Mitchell Clark, Tina Grimm, Ivan Kraljevic, Daniel Robbins, Bryan Friday, Juan Gabriel Pareja, Kimberly Daugherty, Alexandra Bokyun Chun, Rigo Sanchez, Angela Sun, Jeff Denton, Harold Perrineau, Dwight Yoakam, Brent Briscoe, Rizwan Manji, Jason Ritter, Jorge-Luis Pallo, Dominic Burgess, Frankie Ingrassia, Ana de la Reguera, Matthew Del Negro, Mark Duplass, Manuel Garcia-Rulfo, Lou Diamond Phillips, Dominic Fumusa, Ray Corasani, Theodore Barnes, Ervin Ross, Raymond Forchion, Laura Silverman, Alexandra Billings, Gloria Laino, Britain Dalton, Brandon Young, Morris Chestnut, James Wolk, John Savage, Steven Bauer, Paul Ben-Victor, Toni Torres, Christopher Michael, A.J. Rivera, Hash Patel, Rodrick Bostick, Gilbert Owuor, Angel Giuffria, Inger Tudor, Jessica Marie Garcia, Jessica Pohly, Graham Greene, Shamier Anderson, Amy Brenneman, Dennis Quaid, Beau Bridges, Griffin Dunne, Lauren Tom, Illeana Douglas, Sherilyn Fenn, Matthew Weiner, Christopher Douglas Reed, Marshall Cook, Peter Holden, Travis Johns, Catt Sadler, Julia Jones, Paul Williams, Chrystee Pharris, David Cross, David Sullivan, Aaron Yoo, Julian Edwards, Angie Patterson, Shelley Robertson, Monica Potter, Finn Roberts, Ralph Michael Brekan, William W. Barbour, Andrew Koponen, Paul Raci, Michole Briana White, Rachel Alana Handler, Adam Chambers, Olivia Cannizzo

Goliath trpí klasickým "netlix syndromem". Dlouhá stopáž, žádná ctnost vůči tomu tam prdnout největší kvanta nezajímavostí a nudy. Celé je to sporné. Mezitím, co některé díly jsou uspokojující, tak některé jsou taková nuda, že si myslíte, že koukáte na záznam sjezdu svědků Jehohových. Celému tomu kraluje Thornton a jeho nepopiratelný herecký talent. No a ta Parker "na stará" kolena bude hrát snad ve všem. Celé to dává dohromady zajímavý příběh, alespoň na těch pár epizod. Ale problém je v tom, že vás to tak nudí, že se základní fakta, která byla řečená už v prvním díle, se dozvídáte skoro až ve čtvrtém. Druhá série asi nebude. A je to jenom dobře. Asi bych to nedal.(23.4.2017)

Nekompromisní, drzé a intenzivní drama. Často vás překvapí, děj rozhodně není přímočarý, pohrává si s náznaky, dokáže vybudovat tu správnou atmosféru a vy si přistihnete přitom, jak to všechno hltáte. Připomněl jsem si tímto seriálem první řad True Detective. U malého a celkem jednoznačného příběhu se postupem času objevovala další a další vrstva zasahující do vyšších sfér. Těšila mě práce s kamerou a její neprvoplánové záběry. Hudba je též skvělá. Závěr možná nebyl tak drsný jak jsem si přál, ale to mu odpustím. Goliath je jedná z nejlepších letošních novinek a byla by škoda ji minout. 90%(17.11.2016)

Seriál, který se ne a ne rozhodnout, čím vlastně být. Rád by byl seriózním spletitým dramatickým seriálem o korporátním právu à la Damages. Jenže by zároveň rád byl i o ne až tak smrtelně vážně se beroucí charismatické alkoholické trosce s traumatem a krizí středního věku à la Californication (či dnes již spíše BoJack Horseman) a jejích rodinných i vztahových eskapádách v LA. K tomu ždibec sitcomu "právník a jeho děvky dělají byznys na koleně" a aby toho snad nebylo málo, tak by zároveň chtěl reflektovat něco toho "sociálna" skrze pohled na soukromý zbrojní průmysl. No a v neposlední řadě být seriálem s bondovsky střiženým popáleným überzlotřilým záporákem, který z ústraní své sluje skrze kamery šmíruje celé město, tahá za nitky, luská na všechny, je popálený a má poskoky. Zkombinovat Damages s Californication na papíře není vůbec zlý nápad, jenže jakkoli zde obě ty linie fungují, tak čistě každá za sebe a nikoli pospolu jako součást jednoho celku. Ta právní je sice pohádková, protože podobný případ by se nikdy neodehrál v rámci (tý)dnů a samozřejmě by se ani na míle nepřiblížil soudní síni, ale funguje, ne že ne. Rozměr se zlými korporacemi a Dr. No pak nefunguje ani trochu a jde vyloženě o guilty pleasure materiál. Jenže... Ono se na to výborně dívá; od skvostné znělky to epizodu za epizodou odsýpá, slabší momenty táhne duo Thornton/Arianda, silnější skvěle gradované nereálné (mimo)soudní pasáže plné osobních záští i vendet a sledovat Billy Boba chlastat, fuckovat všechny kolem a k tomu trousit ten rádoby právnický žargon se prostě neomrzí. Čili byť by tomu jen a pouze prospěla větší scenáristická jednota, tak to (za)baví obstojně. Jakkoli pouze v případě, že ty asi tak dva tucty lepších právnických seriálů již máte nakoukaný. | S1: 3/5 | (12.9.2017)

K seriálu jsem se dostal úplnou náhodou(veškeré díky patří Blerontinovi),první epizoda mi připadala trochu rozpačitá,ale pak jsem se do něj totálně ponořil.Vnímám ho jako vynikající drama s prvky thrilleru o boji partičky zoufalců okolo Billyho McBridea(Billy Bob Thornton) proti téměř všemocné zbrojařské korporaci,zastupované právní firmou jeho životního nepřítele Donalda Coopermana(William Hurt).Seriál má téměř po celou dobu výbornou atmosféru,obsahuje řadu záludných twistů a velmi slušné až vynikající herecké výkony.Trochu mě zklamal závěr soudního procesu,naštěstí to nebyla poslední scéna a úplný závěr vyzněl daleko lépe.Určitě musím vyzvednout i soundtrack seriálu a výborné provedení úvodních titulků.(8.1.2017)

Po dvou dílech musím konstatovat, že to jde pěkně po povrchu. Postavy jsou jedno velké klišé - ztroskotaný, chlastající a hláškující kdysi slavný právník, kterému pomáhá ukecaná ženská od rány ve středních letech a krásná prostitutka a k dovršení všeho proti právníkovi stojí až směšně přestylizovaný záporák s ohořelou polovinou obličeje, co sedává v tmavé místnosti za zvuku vážné hudby. Jako fakt? :D Moc mě to nemotivuje dívat se dál.(28.6.2017)

• - Obe miesta (Hotel aj Bar Chez Jay), v ktorom Billy McBride (Billy Bob Thornton) býva, tiež popíja, sú skutočnými miestami nachádzajúcimi sa v Santa Monice, Kalifornii. (Kaceris)