Zabít Gunthera

Killing Gunther

Akční / Komedie

USA, 2017, 94 min

• Georgex

Trailer vypadal děsivě a nutno dodat, že film nezačíná nikterak lépe a chvílemi jsem přemýšlel, jestli jsem si náhodou omylem nepustil nějaký jiný amatérský film. Nakonec se to ale celkem rozjelo a vyklubala se z toho poměrně zábavná nízkorozpočtová komedie, která sice recykluje stokrát omílané vtipy, ale za tu čtvrt hodinku s Arnoldem a jeho závěrečné country sólo, jí to dokážu odpustit. Rozhodně bych zde nehovořil o nějaké degradaci jeho herecké kariéry, on byl vždycky člověk s velkým smyslem pro humor, tady to pouze opět naplno dokázal a udělal si ze sebe srandu. Docela se začínám těšit na Trojčata, která budou mít daleko větší rozpočet a mnohem lepší herecké obsazení. Moje hodnocení 45%.(25.10.2017)

Neskutečná ptákovina, ovšem po dlouhé době ptákovina, která mě fakt bavila, tedy alespoň po větší část filmu. Když by totiž měl Gunther grády jako v prvních pětačtyřiceti minutách po celou stopáž, šlo by o nejzábavnější stupiditu posledních let, bohužel právě zhruba v polovině snímku ale došel tvůrcům evidentně až lavinovitým způsobem dech a i když se to v úplném závěru zas poměrně slušně rozjelo, už to prostě nebylo ono. Každopádně, ta první půlka je fakt mazec, celý je to přestřelený jako kráva, na tupost jednotlivých postav nejsou snad ani tabulky, naivita veškerých fórů dosahuje hvězdných výšek, nicméně mě to všechno bylo naprosto jedno, neboť nevím, jak to Taran Killam svou amatérskou režií a trestuhodně prostomyslným scénářem dokázal, ale já se u toho fakt až královsky bavil, až se to stydím přiznat. Ta banda přitroublých zabijáků je ale fakt neuvěřitelná zábavná, a bylo mi až líto, že byli postupně likvidováni, jelikož jak ubýval jejich počet, ubýval i přísun vtipných situací, na což doplatila pak právě druhá polovina snímku, kdy veškeré dění začalo nudně přešlapovat na místě a zbytek vtípků se změnil na trapné tajtrlíkování. Když se pak konečně v posledních zhruba patnácti minutách objevil na scéně Arnold, kvůli kterému jsem se na to mimochodem vůbec díval, film se zase slibně rozběhl, ale opakuji, šmrnc a zábavnost začátku už byl nenávratně pryč. Takže, Zabít Gunthera je zkrátka film, který sice doporučit lze, ovšem publiku jen opravdu nenáročnému a tolerantnímu vůči prostoduchému humoru, a zbytek bude prostě hodnotit Odpadově, čemuž ovšem reálná kvalita filmu skutečně odpovídá.(1.7.2018)

Vím, že kvalitní filmařiny a vůbec kvalitního čehokoli tady moc nenajdeme, ale tenhle film je pro mě čistou, jednoduchou zábavou, kde se banda volů navzájem likviduje v překvapivě hodně veselých scénách. Je to neobvyklé, vtipné a rychle to uteče, takže za mě spokojenost, i když to byla hrozná blbost. 70%(19.10.2017)

• melloun

Už prvních pár vteřin naznačilo, že to nebude žádná sláva, ale že to po několika minutách budu chtít vypnout. Prostě slabota po všech stránkách. Navíc je to hnusný podraz na diváka, protože Arnold se objeví až v poslední čtvrthodině a to už je hodně pozdě něco zachraňovat. Kvůli Arnoldovi je mi to docela líto, kdyby tento rádoby dokument byl alespoň trošku vtipný, ale není.(6.11.2018)

• VanTom

Parodický mockument zaznamenává úsměvné snažení (a nezdary) svérázných nájemných zabijáků, jak se stát nejlepšími v oboru tím, že sprovodí ze světa eso no. 1. Nicméně se také dlouze a bezradně zamotává v kruhu v momentech, které mají být zábavné asi jenom tím, že se přecitlivěle sesype či zamiluje vyšinutý vrahoun. Nástup Arnolda na závěrečnou půlhodinku rozjasní den, protože si roli užívá, charizmatem ostatní válcuje a jeho protřelý plán, jímž demonstruje svůj náskok, nepostrádá vtip ani koule.(27.2.2018)

• - Film obsahuje potitulkové scény. (figis20)