Nevděk světem vládne

• Východní Německo Sechse kommen durch die Welt

Klasická filmová pohádka s Jiřím Menzelem o přátelství a lásce! Na motivy pohádky bratří Grimmů o králi a jeho samolibé dceři, o pěti kamarádech, kteří se toulali světem, a o půvabné dívence, která je doprovázela. Pět přátel vládlo výjimečnými vlastnostmi. Byli chytří a silní, jeden rychlý běžec, jiný dobrý střelec, další zázračný muzikant. Vládli i rozumem, a tak zvítězili nad králem a princeznou Bellou Mirellou, vyhráli mnoho žoků zlata a šperků a získali ten největší poklad - lásku a vědomí pevného přátelství. (oficiální text distributora)

Jezinka.Jezinka

Nevděk světem skutečně vládne, což potvrzuji svým hodnocením. Místo abych se tetelila z pohádky, kterou neznám, kriticky nahlížím, že to je nějaké podivné, chladné, zmatené, nedomrlé, nevtipné a láska, nenávist, závist a vražda jsou tu sterilní jak obvazový materiál. Menzel v době, kdy se ještě nehonosil parožím zdatného dvanácteráka, byl pěknej chlap. ()

Amazonas

Po čase jsem narazila na pohádku, co neznám. Bohužel musím konstatovat, že je to nesouvislá blbina s mizernejma hereckejma výkonama a divným dabingem. ()