Muzzikanti

(festivalový název)

Muzzikanti

Romantický / Hudební

Česko, 2017, 109 min

Áno, aj v dnešnej dobe sa dá natočiť kvalitný hudobný film. Síce je z ČR, ale za to s veľkým SK podielom. Dej má spád, hoci niektoré odbočovacie línie mi pripadali zbytočné. Hudba, to je gro filmu a tá je veru skvelá. Cmorikovi by sa hodila tvrdšia hudba narozdiel od sladkej, ktorú hráva v súčasnosti. Jarda, tak to je pán muzikant. Celkovo som už dávno nevidel tak dobre natočený hudobný film cz/sk produkcie. Klobúk dole.(25.2.2017)

Zajímavá zkušenost byla, že jsem seděla v kině v pouhých devíti lidech, víc jich nepřišlo. A já ani nevím, jestli prohloupili nebo ne. Do kina mi ten film přišel nic moc, ale jinak se mi velmi líbil. Bavil mě a hudba byla naprosto skvělá. Občas tam byly takové amatérské výstupy a velmi mě mrzí, že v hudebním filmu se herci nezpívají sami, ale pořád to nějak nedokáže smazat ten fakt, že mě to bavilo ... a ta příroda, ach :))(4.3.2017)

• malylada

Tak první adept na nejhorší film roku v české kino distribuci. Přehlídka nevkusu, nepovedené reklamy na x značek a moravskoslezský kraj za neustálého doprovodu béčkové hudby. Zápletka prakticky žádná není, pouze se jedná o nahodilý slepenec scének, které nejsou vůbec vtipné a jediným pozitivem byly snad svlečené dívky. Herecké výkony až amatérské, hlavně v podání hlavních hrdinu a opravdu se divím Martinu Dejdarovi. Asi po čtyřiceti minutách jsem se koukal na hodinky a ošíval v sedačce kina. Nechápu, jak si někdo dovolí dostat do kina něco takového a chce za to zaplatit.......1/10(14.3.2017)

• Lokutus

Přestárlý bývalý rádoby "hvězdičky" místní scény co dnes bohužel vezmou každou sračku, kýčovitý záběry krajinek a x vcelku i ucházejících roštěnek, kdyby to všechny nebyly nebetyčný děvky... vše natočený na úrovni debilní novácký/primácký telenovely a za doprovodu ještě dementnějších písniček - pochopitelně v podobě VELMI nezvládnutýho playbacku... vše pochopitelně naproto vo hovně a natažený na téměř dvouhodinovou stopáž. Kdo něco takhle retardovanýho odsouhlasil k výrobě a ještě na to navíc dal i prachy, by zasluhoval nejen vyrazit svou neschopnou prdel na chodník, ale ještě ji i rázně nakopat. Hnus na entou a další "klenot" český kinematografie!(7.8.2017)

• Alqarin

TY VOLE...(9.3.2017)

V niektorých pasážach jasný odpad a veľa trápností. Katastrofálna práca so strihom. Dejový linka slabá na štýl telenovely kde ale na miesto 180 častí Rapoš všetko narval do 2 hodín. No čo.. Lalaland to nieje... ALE. Som len obyčajný chlap, ktorému keď dáte pekné ženy ( hlavne Olszanska), alkohol, hokej, rock n roll (aspoň ten čo tam bol) tak mi to postačí. Ďalšiu hviezdu dávam za aj moje krásne Beskydy. A jednu za Jarka. Soundtrack na naše pomery celkom počúvateľný, myslím teda Nohavicu, Cmoríka, Jandovú.(26.2.2017)

• Endavour

Tohle NENÍ můj region!!!(2.4.2017)

Nebyť pána Nohavicu, bolo by to asi za dve. (55%)(30.6.2017)

• kelto44

ODPAD(22.5.2017)

Pro mě krásný zážitek, hlavně proto, že se to točilo v okolí domova. Krásné písničky a dobrý děj. Moc se mi líbíl Pavel Kříž jako Izzi...pro mě 4* :-)(26.2.2017)

• ForGump

Film, který vzdává poctu kraji natáčení a hudbě, ale ta hudba, kterou opěvuje je stejně tak strašná jako ta, co tam zesměšňuje. Upřímně většina písní a hudebních motivů je peklo pekelné, což je pro hudební film dost závažný handicap. Autor scénáře Petr Šiška dostal do tohoto filmu snad celou TV Šlágr, včetně svých Legend, kapelou nacházející se v síni slávy hudebních masakrů, Jarka Nohavicu a moravský folklor a její symboly, takže zase dochází na klišé typu slivovice (Moravák naklopí bez problému vs. Pražák, kterému vyrazí dech). A dostává je tam za každou cenu, i kdyby to potom nedávalo smysl (např. ''náhodné setkání'' s třineckými hokejisty). Samotný scénář a děj je vlastně divná vztahová motanice v jednom kempu zaobalená prázdnými frázemi, klipovými a nahodilými scénami. Herci (čímž nemyslím samozvaného Šišku) se snaží, ale nemají vlastně proč. Patrik Děrgel jako hlavní hrdina kytarista Robin, pro mě není dobrý filmový herec, ale co ta stará garda. Ať už Pavel Kříž, který do role stárnoucího rockera, tak příšerně nepasuje nebo Martin Dejdar, který na stárnoucí kolena odhazuje svůj talent vdál. Přičemž je největší škoda pro tenhle film Michaliny Olszanské, samozřejmě nadabované, opravdu hlasově nesedící Hanou Vagnerovou, ta tu tratí jednak talent, ale také své charisma. Filmu nepomůže ani její full obnažení, ani hezká balkánská tvářička Sary Sandevy. Nicméně opět diváka obtěžuje vlezlé vkládání sponzorů, kde v některých chvílích jsou součástí pseudovtipných situacích (Bandi, Toi Toi - WTF) a postsynchrony, s nimiž si tedy příliš nikdo práci nedal, ale zase abych nebyl pouze negativní, kamerovým nápadům, náletům a průletům nad poli, loukami či vrchy, které tedy alespoň vzdávají hold krajině, tak docela originální komiksové vklady, bych dal plusové body. A vzhledem k výsledku si říkám, že stačilo, kdyby netočili film, ale prostě vzali ten komiks a za pár kaček ho prodávali. Až 189 Kč není úměrné tomu úmornému dvouhodinovému deliriu tremens. 15%(7.3.2017)

• jirkahodr

no tak takhle ne!!!(20.3.2017)

Tak nějak mi ta negativita připadá jako národní sport. Nebyl to velkofilm, ani umělecký dílo a ani to o tom nikdo netvrdí. Na druhou stranu to nebyla ani trapná komedie, která se snaží vycucat plácání a chechtání obecenstva koláčem hozeným do ksichtu. Je to milý oddechový film, lehce nostalgický s krásnou hudbou a jestli bude v letním kině, jsem tam jako na koni. Asi to bude jeden z těch filmů, co není veledílo ani super nabušenej film plnej efektů a akce a filozofických myšlenek, nemá žádný ocenění, nenese poslání, nereklamuje charitu, nezachraňuje africký děti ani nebojuje za mír, neni nominovaný na Oskara ani na Lva, ostatně to by bylo stejně jedno, neboť v rámci patriotismu přes Masaryka nejede vak, ale pro mě to byla krása. Tak nějak životní příběh několika lidí. A co je na tom zlého? A to jsem se děsila co to zase bude za umění.(6.3.2017)

Na předpremiéru filmu jsem šel s nízkým očekáváním. Naposledy jak jsem totiž viděl film, který se natáčel v mém regionu, tak jsem ho ani nedokoukal a pomalu jsem se styděl za místo kde žiji. Film byl velkým překvapením. Nádherná krajina Beskyd s krásným a romantickým příběhem s nádhernou herečkou (Olszanska). Postava Izzyho (Pavel Kříž) mi přišla trošku žalostná, ale to je možná tím, že Izzyho znám osobně. Dalším méně světlým momentem byly některé scény, které mi přišly až moc z říše "fantasy". Každopádně jsem se po celou dobu filmu nenudil a film mě velice bavil. Hudba ve filmu byla výborná!(7.3.2017)

Bol to film nad mojími očakávaniami, len škoda, že druhá polovica filmu ma až tak nebavila ako tá prvá. Skôr som čakal, kedy to predlžovanie deju skončí. Ale celkový dojem bol veľmi dobrý. 75%(23.2.2017)

• DobraVila

...Dušana Rapoša si veľmi vážim ako človeka a pedagóga ale musím povedať, že posledné filmy mu veľmi nevychádzajú. Po návšteve kina musím smutne konštatovať, že svoju latku nepreskočil, ba znova len podliezol. Je to smutné, rada by som si pozrela nový, zaujímavý film z československej produkcie, ale bohužiaľ, tento to rozhodne nie je.(23.2.2017)

Film byl skvěle natočen, natož se natáčel u nás. Někdy byl y i humorné scénky, někdy sexuální scénky. Je to film společný se Slovenskem (Kramár, Kollárovci ) a Polskem ( Olszańska ). Nejlepší na filmu byly písničky. Všechny písničky z filmu jsou krásné a poslouchám je hodně krát za týden. Ve filmu zazněl i jazyk, kterému se říká "gwara". Jediné co se mi na filmu nelíbilo jsou některé momenty, které nechápu a sdějem to nemá nic společného. 7/10.(25.2.2017)

• mayuss

Dej bol veľmi rozhádzaný a niektoré línie tam naozaj byť nemuseli, pretože ho len zbytočne komplikovali a pôsobili skôr mätúco. Film ale z môjho pohľadu zachraňuje hudba a prostredie, v ktorom bol natočený.(28.2.2017)

• TOMASINI

+Krásné záběry Těšínského Slezska +Patrik Děrgel a Michalina Olszańska -vnucené zapojování regionálních sponzorů do děje -vnucené zapojování celebrit do děje(3.3.2017)

Dost věcí v tomhle filmu je spíše horších než lepších / střih,dějová linka se kříží na všechny světové strany, některé herecké výkony/ , ale jako celek se vydržet dá. Dobrá hudba, hezké holky, krásná krajina . Šel jsem na to jako na lehkou oddychovku a přesně tohle jsem dostal. Jedna hvězda za krajinu, druhá za písničky a třetí za kraťoučkou roli Jarka Nohavici.(4.3.2017)

• charles3

Stejně iritující styl (scénář, herecké výkony, střih, zakomponování písní) jako před rokem u Decibelů lásky, podobnost obou filmů je až zarážející. Křížovo image, role Olszańské, camea Vejmělkové a Nohavici ani občasné efektní záběry to nemohou zachránit. Dejdar zde předvádí jakousi podivnou antiroli ke svému Bejbymu ze Šakalích let. Rapoš opět navazuje na svůj "kapitalistický realismus" (či spíše idealismus), ve kterém se shlédl už před 25 lety a ve kterém natočil Fontánu 2, Suzanne, Fontánu 3 a Cinka Pannu. Teď už se budu bát znovu podívat i na jeho Rabaku, blahé paměti... 25 %.(4.3.2017)

<< předchozí 1 2