Muzzikanti jsou film plný písniček a melodií od folklorních kořenů až po mladou rockovou současnost, odehrávající se na československopolském trojmezí, v drsném, ale půvabném kraji Těšínského Slezska, kde slovo chlapa má stále svou sílu, půvab žen přitahuje od nepaměti a hudba má své nezastupitelné místo. Zkrátka magický kraj pro zdánlivě obyčejné, a přece něčím osobité a hlubokou lidskostí protkané příběhy s dobrým koncem... (Bohemia MP)

Marius

Naprosto nechápem prečo niekto s talentom, sexappealom a krásou Michaliny Olszanskej vezme rolu v takejto sračke, nota bene keď v ten istý rok hrala v ruskej megaprodukcii Matilda. A film? No, Fontána pre Zuzanu 3 v Beskydoch. Ale s Michalinou Olszanskou. 4/10 ()

Djoker

Všichni jste možná tak buzzeranti! Rapoš po letech vylezl z kanálu a nenapadlo ho nic jiného než použít Šiškův blábol plný sebeklamu, že je česká rockstar a pořád má na to píchat mladý holky. Jako bonus ještě přihodili dron s Nohavicou a megafilm byl na světě. ()

MoRTy odpad!

Do píčy, so sem to právě viděl? Co to točilo za zjeby?? Doufám, že každěj, kdo se na tom podílel, dostal minimálně rakovinu mozku, protože já ji z koukání na tu sračku mám dozajista! ()

castor

Dušan Rapoš nás týral už několikrát, naposledy nás i jeho draka bolela hlava. Ale zkouší to dál. Za scénářem tentokrát stojí Petr Šiška, který je podepsaný pod několika pochybnými televizními projekty, psal texty, pomáhal několika hudebníkům a fušovat scenáristicky do filmu zkusil poprvé. A je to znát. Příběh je o ničem, Patrik Děrgel chce udržet rozpadající se kapelu, pomoct mu má vyžilá hvězda Martin Dejdar, okolo se motá několik dalších jalových postav, pak přijde zbytečné cameo Jarka Nohavici, který ale aspoň zazpívá. A je konec. Palec dolů. ()

Hunt

No, najednou se mi to nepodařilo dokoukat, ale hecnul jsem se a na třikrát až do konce. Nenavazujici scény, nelogicnosti.... hold dát dohromady fungující film není jednoduché a Muzzikanti jsou toho důkazem. Jeden hvězda za jednu moc pěknou písničku, kterou si pustím vždy s potěšením (což není úplně k zahození) ()

Big Bear odpad!

Tak tohle byla nejdelší reklama na chlast jakou jsem kdy viděl. Ne nebudu jmenovat, ale v rámci PP jedné destilérky se ve filmu prakticky neustále chlastá kořala. K tomu několik neherců a několik serebrit, které jimi nebyly ani v časech své světské rádoby slávy. Mrzela mně jen účast Norberta Lichého a trochu Pavla Kříže. Přeci jen ho mám zafixovaného jako Štěpánka z Básníků a i když už se účastnil nejedné hrůzy, tady to asi bylo zatím nejvíc. Proti tomu angažmá v nekonečné Ulici bylo na Oscara... Štáb si navíc koupil někde v hračkářství dron s kamerkou a tak je film zahlcen všemožnými průlety a nadhledy nad scénou... Hudba děsná, scénář také, něco tak příšerně nevkusného jsem už dlouho neviděl a kdyby šlo u odpadů dávat hvězdičky, tak je tohle ještě o level horší než Decibely lásky. Třešničkou na dortu byla účast čestného držitele státního vyznamenání z Těšína , které osobně dostal od paliče trenek, čímž mně navíc po zjištění, že asi vážně udával definitivně ztratil... A to jsem jeho písně doslova miloval. Ble... Jdu si dát panáka ale jiného než toho s logem jelena...toho jsem pln ač jsem nepolkl ani slzu. - ODPAD ! ()

Deimos

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Technická stránka 3/10/// PLUS: jedna hvězdička za písničku Hej sokoly, která byla milým překvapením, zvláště v současné době, některé další melodie jsou minimálně líbivé, femme fatale Michalina Olszańska, někteří oblíbení herci (Ďergel, Sandeva, Kramár, Lichý, Calta), kamera MÍNUS: příšerná režie, střih, špatně vystavěný děj a jeho vývoj, příběh stojí pocitově na místě, opakování jednoho songu asi 5x, jako muzikál to nefunguje, herci jsou nazpívaní někým jiným a je to rušivé/// Shrnutí: Potenciál pěkného filmu byl téměř totálně zmršen a zabit špatným (zvláště technickým) zpracováním. Později si doslova musíte zvyknout, aby jste film dokoukali, i tak je to utrpení. Přemíra úlisného chování mužských postav a velká míra sexu a nahoty do takového filmu nepatří. Pár dobrých momentů se tu najde, ale výsledek působí jako rozčarování a to i přesto, že jsem očekával, že to bude špatné./// Celkem 37%/// ()

kingik

Zzahrajte mi tu moji! V hnusné fašizoidní zemi, kdy je jen otázkou času kdy budeme zotročeni, a bude nám z toho hodně pocitově EE(T) a kouřit budeme už jen "pékádéčka" v hospodských hajzlech, cigaretám totiž dávám rok, maximálně dva, ještě bych rád platil za vzduch, tak s tím něco udělejte, fungují takové filmy velmi útěšně a mají v sobě ždibec (rock n´rollové) svobody. Producent Petr Šiška (ve filmu si připsal roličku "sekuriťáka") dodal fajn balsám, k tomu dodal neotřelý námět i scénář, jen bych ho maličko pokáral za to, že do filmu nacpal vše, co jej v životě obklopuje. Krom toho, že je duší rocker, je také náměstkem ředitele Šlágr tv, což neopomenul, ve filmu je tak vedle rockového života k vidění i slyšení podřadná (pop) hudební produkce, folklor i jeho kamarádi (rodinný klan Leška Wronka, dcera, manželka a další). Já sice jsem hrdým fanouškem zmíněné hudební stanice, zásadně ji nepřepínám, v kroji trávím půl dne, hudební cd duo Jamaha zásadně skupuji už v předobjednávkách (ve filmu nás poctí také svojí přítomností), jenže film měl být hlavně oslavou staré rockerské slávy, tudíž se spojení rozdílných hudebních žánrů, mladých popových hvězdiček, přítomnost Jarka Nohavici, mladé i staré rockové krve, nemálo ve filmu mele. A hlavní výtka směřuje rozhodně k tomu, že pokud se jedná o hudební film, neměl by za jejich protagonisty zpívat někdo jiný. Za Patrika Děrgela zpívá Peter Cmorik (ve filmu dostal i menší roli), zpívá v češtině, slovenský akcent je však znát, Pavla Kříže hlasově jistil Roman Izzi Izaiáš, Michalinu Olszansku nadabovala Hana Vagnerová, nazpívala Marta Jandová. Pokud ve scénáři k českému filmu má být lascivní scéna a role plná sexuality, režiséři se budou obracet na služby Michaliny Olszanske, které od dob role Olgy Hepnarové chybí v jejím filmovém sexuálním rejstříku už jen felace, ve filmu byla výrazná, odpustil bych si ten její piercing v nosní přepážce. Hned to vylepším tím, že se jedná o nejlepší film Dušana Rapoše od dob Fontány pre Zuzanu, možná i nejlepší vůbec, z vizuálního hlediska určitě, ten po letech zaznamenal režijní comeback, který má zajímavě provázané postavy, dobrou hudební složku a manželský přívěsek v podobě hvězdy jeho filmů, kdysi sličné Evy Vejmělkové. Děrgel není herecké kopyto, nehrál by určitě v ND, jeho kytarista a frontman Robin by už potřeboval se svojí kapelou hudebně prorazit i vyrazit z prostorů zkušebny, tudíž přistoupí na nabídku slizkého zpěváka s uměleckým pseudonymem Majkl Boss (Martin Dejdar), který by zase potřeboval oživit svoji upadlou hudební dráhu, uspořádat společné koncertní turné. Oba se dají pod producentská křídla brutálně přísného producenta Schwartze (Maroš Kramár) a odjedou do hudebního kempu v horách, který se svojí přítelkyní (Michalina Olszanska) provozuje rocker tělem i duší Izzi (Pavel Kříž s šílenou image), co svoji hudební kariéru dávno pověsil na hřebík, ale jako jeden z mála pamatuje zlaté časy rock n´rollu, autonehoda, o níž se moc nedozvíme, na něm ale zanechala psychické následky. A následně se vrší podrazy, intriky, milostná vzplanutí, fetiš sex, hudební čísla, komediální i tragikomické i vyloženě smutné scény. Tvůrci nacpali do filmu komixové malůvky ala Saudek, to už trochu bylo moc, ale také celebrity, které budou mít komické výstupy - Mareš s Hezuckým jako policisté, Jakub Kohák jako německý parašutista, bohužel jejich výstupům chybí vtipná pointa, když už nic jiného, aby se dalo prohlásit, že ve filmu nebyli zbytečně. Okatý Product Placement jistily pánské obleky. A nevyšel comeback "četařky Babinčákové", zradilo ji špatné předabování Jitkou Smutnou. Ve výsledku se jedná o pohodový počin, ne vždy kompaktní, kterému by prospěly kosmetické úpravy, ale svoje hudební myšlenky předal schopně. 7/10 () (méně) (více)

DJ Obelix

Ale jo, o Silvestru jsme se u toho nasmáli dost. Bohužel ne na místech, kde to Rapoš se Šiškou nejspíš zamýšleli. Ovšem scéna Křížova epického skonu byla tak over-the-top, že si hodnocení "odpad!" prostě nezaslouží! ()

Mia...

Zajímavá zkušenost byla, že jsem seděla v kině v pouhých devíti lidech, víc jich nepřišlo. A já ani nevím, jestli prohloupili nebo ne. Do kina mi ten film přišel nic moc, ale jinak se mi velmi líbil. Bavil mě a hudba byla naprosto skvělá. Občas tam byly takové amatérské výstupy a velmi mě mrzí, že v hudebním filmu se herci nezpívají sami, ale pořád to nějak nedokáže smazat ten fakt, že mě to bavilo ... a ta příroda, ach :)) ()

dopitak

Sára je nejrajcovnější česká herečka současnosti. V téhle příšerné mišmaši měla hrát větší postavu, a taky se koupat čelem k nám. Michalina je pro mě osobně překvapením, protože po Olze Hepnarové je najednou i tuze pěkná, jenom tomu kdo jí vrazil do nosu ten kroužek, bych ho vrazil někam. Začátek je nejpříšernější PP v historii českého filmu, završený na tojtojkách. Pak už je produktů méně, hudba není nic moc, záběry na přírodu zbytečné a cameo Nohavici umělé jak dodabování většiny postav. "Velké" návraty Evy Vejmělkové a Martiny Adamcové. ()

Marze

Kotlíkový guláš, mravokárná bajka se sluníčkovským zvoláním "hudba nás spojuje". V této poctě kraji vidíme banální erotiku a kýčovitou symboliku. Plusem je jen krásná příroda a nezamýšlený smích. ()

Arsenal83

Zmes českých,slovenských a poľských hercov, slovenský spevák spieva česky a hlavný herec sa tvári, že vie spievať jak Hrušinský v Diskopříběhu. Pardon omyl, hercov tam bolo len pár. Šlo skôr o zmes skrachovaných superstaristov, ktorí sa pricucli k Dejdarovi a Nohavicovi. Ale songy boli celkom fajn, tak aspoň dve hviezdy. ()

Oktavianus

Hvězdičku si dohromady vysloužily okouzlující a éterická Sára Sandeva a živočišně rajcovní Michalina Olszańska. Jinak je tenhle film tragédie ze všech stran. Poslední dobou mě baví sledovat několik kinematografických proudů, jedním z nich je kategorie "současné špatné české filmy" (což jsou téměř všechny), po zkušenosti s příšernými Muzzikanty jsem ovšem v pokušení toho masochismu nechat. Tragicky napsáno, neumětelsky zrežírováno, všude samí nekvalitní herci a ještě si to hraje na obhajobu muziky před "popovými sračkami". Jak aspoň na vteřinu věřit parodiím na Michala Davida od člověka, co si do filmu pozve těšínskýho udavače Nohavicu a pracuje pro TV Šlágr? O obsazení rodiny Wronků a dalších neherců ani nemluvě, a to včetně sladkých hošíků Děrgela a Callty. Nefunguje tu nic, vlastně se to ani nepodobá filmu, jen takový improvizační estrádě, o karikovaných charakterech Dejdara, Lichého a hlavně trapně ubohého "rockera" Kříže se nezmiňuju vůbec, nebo se rozčílím. Ale jedno pozitivum tu vidím. Česká republika musí být opravdu bohatá země, když se najdou peníze na takovou slátaninu. To je fajn, peníze evidentně jsou. Jen ty dobrý filmy tu ještě chybí. ()

claudel

Předpoklady tady určitě byly - zkušený slovenský režisér, silné středoevropské obsazení, vděčná hudební tematika. Výsledek je bohužel dost špatný. Petr Šiška může být mužem mnoha profesí, ale psaní scénářů nebude patřit k jeho silným stránkám. Příběh stojí za starou belu, je to zmatečný slepenec více či méně povedených hudebních čísel, nepovedených scén našich pseudocelebrit a odhalených těl Michaliny a Sáry. Jedna hvězdička za Michalinu, jejíhož nesmírného talentu je v takové hovadině škoda a druhá hvězdička za poměrně kvalitní hudební složku. ()

malylada odpad!

Tak první adept na nejhorší film roku v české kino distribuci. Přehlídka nevkusu, nepovedené reklamy na x značek a moravskoslezský kraj za neustálého doprovodu béčkové hudby. Zápletka prakticky žádná není, pouze se jedná o nahodilý slepenec scének, které nejsou vůbec vtipné a jediným pozitivem byly snad svlečené dívky. Herecké výkony až amatérské, hlavně v podání hlavních hrdinu a opravdu se divím Martinu Dejdarovi. Asi po čtyřiceti minutách jsem se koukal na hodinky a ošíval v sedačce kina. Nechápu, jak si někdo dovolí dostat do kina něco takového a chce za to zaplatit.......1/10 ()

GeusX

Důvod proč se na film (dobrovolně) dívat? Několik pěkných chytlavých songů. Chcete se pousmát nad karikaturami, ztvárněnými Dejdarem a Křížem. Vidět product placement (nejen) na známou pálenku, který je jinak bezdůvodnou úplnou propagací alkoholu. Testovat svou vůli dokoukáním celého filmu, který nemá pořádný logický děj a je jak neochucený guláš ze soji místo masa, až do konce. 1,5 hvězdy ()

DDT odpad!

Představení ochotnického kroužku přestárlých pacientů stižených demencí. Pro mě přímo esence nevkusu. Rozhodně kandidát na nejhorší český film desetiletí. PS: Lístek na Nohavicův koncert jsem věnoval tchýni. ()