• malylada

Tak první adept na nejhorší film roku v české kino distribuci. Přehlídka nevkusu, nepovedené reklamy na x značek a moravskoslezský kraj za neustálého doprovodu béčkové hudby. Zápletka prakticky žádná není, pouze se jedná o nahodilý slepenec scének, které nejsou vůbec vtipné a jediným pozitivem byly snad svlečené dívky. Herecké výkony až amatérské, hlavně v podání hlavních hrdinu a opravdu se divím Martinu Dejdarovi. Asi po čtyřiceti minutách jsem se koukal na hodinky a ošíval v sedačce kina. Nechápu, jak si někdo dovolí dostat do kina něco takového a chce za to zaplatit.......1/10(14.3.2017)

• ForGump

Film, který vzdává poctu kraji natáčení a hudbě, ale ta hudba, kterou opěvuje je stejně tak strašná jako ta, co tam zesměšňuje. Upřímně většina písní a hudebních motivů je peklo pekelné, což je pro hudební film dost závažný handicap. Autor scénáře Petr Šiška dostal do tohoto filmu snad celou TV Šlágr, včetně svých Legend, kapelou nacházející se v síni slávy hudebních masakrů, Jarka Nohavicu a moravský folklor a její symboly, takže zase dochází na klišé typu slivovice (Moravák naklopí bez problému vs. Pražák, kterému vyrazí dech). A dostává je tam za každou cenu, i kdyby to potom nedávalo smysl (např. ''náhodné setkání'' s třineckými hokejisty). Samotný scénář a děj je vlastně divná vztahová motanice v jednom kempu zaobalená prázdnými frázemi, klipovými a nahodilými scénami. Herci (čímž nemyslím samozvaného Šišku) se snaží, ale nemají vlastně proč. Patrik Děrgel jako hlavní hrdina kytarista Robin, pro mě není dobrý filmový herec, ale co ta stará garda. Ať už Pavel Kříž, který do role stárnoucího rockera, tak příšerně nepasuje nebo Martin Dejdar, který na stárnoucí kolena odhazuje svůj talent vdál. Přičemž je největší škoda pro tenhle film Michaliny Olszanské, samozřejmě nadabované, opravdu hlasově nesedící Hanou Vagnerovou, ta tu tratí jednak talent, ale také své charisma. Filmu nepomůže ani její full obnažení, ani hezká balkánská tvářička Sary Sandevy. Nicméně opět diváka obtěžuje vlezlé vkládání sponzorů, kde v některých chvílích jsou součástí pseudovtipných situacích (Bandi, Toi Toi - WTF) a postsynchrony, s nimiž si tedy příliš nikdo práci nedal, ale zase abych nebyl pouze negativní, kamerovým nápadům, náletům a průletům nad poli, loukami či vrchy, které tedy alespoň vzdávají hold krajině, tak docela originální komiksové vklady, bych dal plusové body. A vzhledem k výsledku si říkám, že stačilo, kdyby netočili film, ale prostě vzali ten komiks a za pár kaček ho prodávali. Až 189 Kč není úměrné tomu úmornému dvouhodinovému deliriu tremens. 15%(7.3.2017)

• kelto44

ODPAD(22.5.2017)

• rigby

Dvě hvězdičky dávám za to, že hudba nebyla zase tak špatná. A také za účast Jarka Nohavici, i když nechápu, že byl ochoten se k tomuto dílu upsat. Ale pozvedá ho nad vodu o mnoho procent. Obrázky také nebyly špatné. Ale příběh byl naprosto příšerně banální a vlastně téměř nijaký. K tomu sice bohatá a pohledná herecká účast, ale výkony zůstávaly někde na úrovni ochotnického divadla, a to neručím za to, že ochotníci jsou mnohem lepší. Navíc ty dabingy a playbacky, z toho se zvedal žaludek. 2-(29.9.2017)

• p.i.t.b.u.l

Jednu hvezdu za pisnicky a Jarka Nohavicu, zbytek stál za h....(22.10.2017)

65%(30.10.2017)

• sardon

Děs běs, aneb jak pejsek a kočička tvořili dort. Bezradnost děje mi chvilkama připomínala porevoluční Trhala fialky dynamitem. Bohužel jestliže se Fialkám dal prominout slaboduchý (ne)děj s omluvou jakéhosi porevolučního nadšení " teď můžeme do filmu nacpat co chceme a dělat si srandu z čeho chceme" tak u Muzzikantů můžeme jen bezmocně plakat nad tím, na co zase někdo dal peníze. Děrgelovi jsem ani na vteřinu neuvěřil, že je rockový muzikant co to dělá především srdcem, navíc nechápu proč měl při zpěvu hlas, který se k němu vůbec nehodil. Jedinná zápletka filmu tak vlastně bylo zjištění Dr. Schwarze, že má ještě jednu dceru.Celý zbytek filmu už jsem pak čekal, jestli se z postavy Martina Dejdara nevyklube nějaký utajený strýček bratrance tety doktora Schwarze, abychom si společně na závěr mohli říci : "Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina". Bože kam ten "český" film spěje?(20.1.2018)

• jirkahodr

no tak takhle ne!!!(20.3.2017)

Za první hodinu bych dal odpad ( málem jsem to ani nedokoukal ) - stupidní dějová linka, zpracování jak telenovela , dialogy jako by je psal desetiletej bambula, nemluvím o retardované zbytečné roli Koháka ... no ale v polovině to chytilo dech a já si našel jako fanda československého filmu pár věcí, za které přišly čtyři hvězdy: 1) závěrečný song Cvorik vs. Nohavica ( když to doznělo tak jsem nějak si řekl, že to nebylo špatný) 2) téma hudebního filmu tady dlouho nebylo, takže oceňuji ( nejvíc Kollárovce, které jsem neznal) 3) příroda 4) sentimentální obsazení - Kříž, Kramár, Lichý, Vejmělková... 5) hezký holky ( Sara Sandeva a hlavně Michalina Olszanska, která se jako jediná ukáže úplně nahá ( frajerka oproti českým kolegyním), ale je úplně debilně nadabovaná, že slova neladí s pohybem úst)(23.9.2017)

• Prubner

Soundtrack si asi koupím, ale film je strašný. Scénář je příšerný, napsaný neobratně a amatérsky, a režisér Rapoš už zapomněl točit. Technicky je to taky hrůza, hlavně postsynchrony. Film před úplným dnem zachraňuje hudba, pár dobrých herců, skvělá kamera, beskydská příroda a půvab Sáry Sandevy (hrát neumí). Potěší i cameo Evy Vejmělkové. Film má pár dobrých okamžiků, ale taky spoustu WTF momentů, kdy jsem nevěřil vlastním smyslům. Prostě - kupte si radši ten soundtrack, film je ztráta času.(27.9.2017)

• hony23

Buzzikanti nabídli opravdu tristní podívanou. Děj byl nulový, role špatně napsané a hudba, která to měla zachránit, byla nudná a nezajímavá. Z této mizérie vyčnívaly pouze 2 povedené písně od Jarka Nohavici, které ostře kontrastovaly se zbylým hudebním bahnem, čímž filmu prokázaly spíše medvědí službu. A pokud se bude někdy udělovat cena za nejtrapnější filmovou postavu, tak Kohák má ode mně jistý hlas!(7.10.2017)

• fafejt001

SRANDOVNÍ Pavel Křížů , nepřirozený Dejdar , amatérský Děrgel , fajnova Michalina s kruhem v nose a bezvadne i fajnove Beskydy . Inak take slabe .(5.11.2017)

• Mikecat

Doktor u jezera elektrickej gitary v spolupráci s Nohavicou a Kollárovcami - zazneli Sokoly a Mariša. Réžia si myslela, keď uvidíme pár nahých tiel a vášnivých bozkov mladej rebelky ktorá to hrá s otcom aj synom nastriedačku tak padneme na riť?Nezáživné, plytké dialógy, slabé herecké výkony, jednu * dávam za dobrú muziku a Kollárovcov.(13.11.2017)

Je to můj kraj, mí písničkoví hrdinové, ať už Rock, folk, nebo folklór... já na tom vyrůstala a na prknech amfiteátru v Lomné i Jablunkově jsem tančila..... takže za mě nádhera. Duo Nohavici a Cmoríka je úžasné. Rokové pecky Dogy taky naprosto nádherné. Já děkuji a jsem hrdá, že vidím pohromadě naše muzzikantské legendy ve filmu. A o dracích nemluvě. Takový náš trojmezní film. Je tam slovenština, čeština i polština. A taky poděkování všem rodákům, kteří ve filmu hráli. :-) :-)(30.11.2017)

• klukluka

Je mi z toho blbě. Myslím zle. Fyzicky špatně. Na blití.(28.1.2018)

Nechápu odpady a negativa k tomuto filmu. Mě film baví a zcela mě překvapil. Jak příběhem, tak skvělými hereckými výkony, hlavně od Děrgela, Lichého, Kramára, Dejdara a Pavla Kříže, který když umíral byl best. Stejně tak i Jarek Nohavica potěšil, stejně jako písničky, kzeré jsou chytlavé a velmi dobré.Po Fontáně 3jsem od Rapoše čekal sračku, ale příjemně překvapil.4*(28.1.2018)

• TomasRichtr

Hudba překvapivě dobrá, Michalina nepřekvapivě dobrá, Sára Sandeva fajn. Scénář ale blbej jak tágo a geronti Kříž s Dejdarem fakt marný, i když je za to těžko vinit, protože pod takovou režií by toho rockera nezahrál dobře ani Kurt Cobain. Nicméně pokud jste právě po lobotomii a chcete slyšet slušnou muziku, dá se tento film přežít.(4.2.2018)

• PamelaJJK

Tak tohle jsem nedal. Po zhruba 20 minutách gradující trapnosti jsem to vzdal a nezachránilo to ani obsazení. Zcela jasný odpad. A hudba? Aspoň v té úvodní dvacetiminutovce přímo úděsná. Nemá smysl plýtvat slovy na podobný blábol.(18.2.2018)

• Sherty

+ Panorama Beskyd (pro mě srdcovka, jelikož z Beskyd pocházím), 2 písničky se daly poslouchat. - Špatné herecké výkony, chaoticky děj neděj, působilo to na mě až moc amatérským dojmem. - 25%(25.3.2018)

• Rooseman

Jestli Čechům stačí tenhle typ entertainmentu, tak prosím, ale jinak naprosto nechápu ubohost celé téhle plejády novodobých, rádoby kvalitních a vyššího smyslu dávajících snímků. Pocity mám značně smíšený, přišel Jarek, celkem dobře hrál Kříž, ale tyhle dva charaktery nepřebijí naprosto dementní, a to s prominutím nejde říct jinak, zápletku a tragické, možná až tragikomické, dialogy... Když budu milosrdný a opominu, že bubeník občas koktal a občas ne, že sled některých událostí vůbec nedával smysl a že se 45-50 minut nic, ale vůbec nic, ve filmu nedělo, tak bych dal dvě hvězdy. Bohužel, jestli je toto dílo aktuálním obrazem české kinematografie, tak už nemá další filmy ani cenu sledovat.(11.6.2018)

Koukám že je tu samej akademickej porotce. Film si na nic nehraje, proste chce jen pobavit. Dobra hudba, prdelky na ktere se pekne kouka, uzasne Beskydy a ve sve roli velmi zabavnej M. Dejdar. Dal bych normalne asi tri hvezdy, ale za tak nizke hodnoceni mistnich akademiku davam jednu navic.(21.6.2018)