Je to můj kraj, mí písničkoví hrdinové, ať už Rock, folk, nebo folklór... já na tom vyrůstala a na prknech amfiteátru v Lomné i Jablunkově jsem tančila..... takže za mě nádhera. Duo Nohavici a Cmoríka je úžasné. Rokové pecky Dogy taky naprosto nádherné. Já děkuji a jsem hrdá, že vidím pohromadě naše muzzikantské legendy ve filmu. A o dracích nemluvě. Takový náš trojmezní film. Je tam slovenština, čeština i polština. A taky poděkování všem rodákům, kteří ve filmu hráli. :-) :-)(30.11.2017)

• bari68

Čo si budeme hovoriť, Rapošove filmy nikdy nie sú žiadne hitprády a inak tomu nebolo ani v prípade tohto filmu. Bolo tu dosť vecí, ktoré ma iritovali a scény, ktoré tu proste nepatrili. Nedá sa, ale povedať, že to bolo nepozerateľné, na tu všetku biedu film celkom plynul, občas aj dobre bavil a celkový dojem a pocity spolu s naturalistickými obrazmi kamery dávam za plusové body.(13.11.2017)

Za první hodinu bych dal odpad ( málem jsem to ani nedokoukal ) - stupidní dějová linka, zpracování jak telenovela , dialogy jako by je psal desetiletej bambula, nemluvím o retardované zbytečné roli Koháka ... no ale v polovině to chytilo dech a já si našel jako fanda československého filmu pár věcí, za které přišly čtyři hvězdy: 1) závěrečný song Cvorik vs. Nohavica ( když to doznělo tak jsem nějak si řekl, že to nebylo špatný) 2) téma hudebního filmu tady dlouho nebylo, takže oceňuji ( nejvíc Kollárovce, které jsem neznal) 3) příroda 4) sentimentální obsazení - Kříž, Kramár, Lichý, Vejmělková... 5) hezký holky ( Sara Sandeva a hlavně Michalina Olszanska, která se jako jediná ukáže úplně nahá ( frajerka oproti českým kolegyním), ale je úplně debilně nadabovaná, že slova neladí s pohybem úst)(23.9.2017)

• dopitak

Sára je nejrajcovnější česká herečka současnosti. V téhle příšerné mišmaši měla hrát větší postavu, a taky se koupat čelem k nám. Michalina je pro mě osobně překvapením, protože po Olze Hepnarové je najednou i tuze pěkná, jenom tomu kdo jí vrazil do nosu ten kroužek, bych ho vrazil někam. Začátek je nejpříšernější PP v historii českého filmu, završený na tojtojkách. Pak už je produktů méně, hudba není nic moc, záběry na přírodu zbytečné a cameo Nohavici umělé jak dodabování většiny postav. "Velké" návraty Evy Vejmělkové a Martiny Adamcové.(28.9.2017)

• hony23

Buzzikanti nabídli opravdu tristní podívanou. Děj byl nulový, role špatně napsané a hudba, která to měla zachránit, byla nudná a nezajímavá. Z této mizérie vyčnívaly pouze 2 povedené písně od Jarka Nohavici, které ostře kontrastovaly se zbylým hudebním bahnem, čímž filmu prokázaly spíše medvědí službu. A pokud se bude někdy udělovat cena za nejtrapnější filmovou postavu, tak Kohák má ode mně jistý hlas!(7.10.2017)

• - Filmový Izzi (Pavel Kříž) bydlí v domě skutečného Izziho. (db74)

• - Natáčelo se v oblasti Těšínského Slezska. Například v Jablunkově na akci Gorolski Święto, Dolní Lomné na Slezských dnech, Hrádku na Slavnostech Belka, Návsí u benzínové stanice Shell. Dále na Hrčavě, Českém Těšíně, Třinci. (Jurenka01)

• - Roman Izzi Iziáš, který nazpíval postavu Izziho (Pavel Kříž) si ve filmu také zahrál, a to postavu hard rockového kytaristy. Ve skutečném životě je to zakladatel, zpěvák a nepřehlédnutelný frontman hardrockové kapely Doga. (J.Cobra)