Muzzikanti

(festivalový název)

Muzzikanti

Romantický / Hudební

Česko, 2017, 109 min

Dost věcí v tomhle filmu je spíše horších než lepších / střih,dějová linka se kříží na všechny světové strany, některé herecké výkony/ , ale jako celek se vydržet dá. Dobrá hudba, hezké holky, krásná krajina . Šel jsem na to jako na lehkou oddychovku a přesně tohle jsem dostal. Jedna hvězda za krajinu, druhá za písničky a třetí za kraťoučkou roli Jarka Nohavici.(4.3.2017)

Film byl skvěle natočen, natož se natáčel u nás. Někdy byl y i humorné scénky, někdy sexuální scénky. Je to film společný se Slovenskem (Kramár, Kollárovci ) a Polskem ( Olszańska ). Nejlepší na filmu byly písničky. Všechny písničky z filmu jsou krásné a poslouchám je hodně krát za týden. Ve filmu zazněl i jazyk, kterému se říká "gwara". Jediné co se mi na filmu nelíbilo jsou některé momenty, které nechápu a sdějem to nemá nic společného. 7/10.(25.2.2017)

• DobraVila

...Dušana Rapoša si veľmi vážim ako človeka a pedagóga ale musím povedať, že posledné filmy mu veľmi nevychádzajú. Po návšteve kina musím smutne konštatovať, že svoju latku nepreskočil, ba znova len podliezol. Je to smutné, rada by som si pozrela nový, zaujímavý film z československej produkcie, ale bohužiaľ, tento to rozhodne nie je.(23.2.2017)

V niektorých pasážach jasný odpad a veľa trápností. Katastrofálna práca so strihom. Dejový linka slabá na štýl telenovely kde ale na miesto 180 častí Rapoš všetko narval do 2 hodín. No čo.. Lalaland to nieje... ALE. Som len obyčajný chlap, ktorému keď dáte pekné ženy ( hlavne Olszanska), alkohol, hokej, rock n roll (aspoň ten čo tam bol) tak mi to postačí. Ďalšiu hviezdu dávam za aj moje krásne Beskydy. A jednu za Jarka. Soundtrack na naše pomery celkom počúvateľný, myslím teda Nohavicu, Cmoríka, Jandovú.(26.2.2017)

Na předpremiéru filmu jsem šel s nízkým očekáváním. Naposledy jak jsem totiž viděl film, který se natáčel v mém regionu, tak jsem ho ani nedokoukal a pomalu jsem se styděl za místo kde žiji. Film byl velkým překvapením. Nádherná krajina Beskyd s krásným a romantickým příběhem s nádhernou herečkou (Olszanska). Postava Izzyho (Pavel Kříž) mi přišla trošku žalostná, ale to je možná tím, že Izzyho znám osobně. Dalším méně světlým momentem byly některé scény, které mi přišly až moc z říše "fantasy". Každopádně jsem se po celou dobu filmu nenudil a film mě velice bavil. Hudba ve filmu byla výborná!(7.3.2017)

• - Pôvodný scenár bol poskytnutý študentom FMK, UCM v Trnave, na analýzu v rámci hodín réžie. Prednášal ho sám režisér snímku Dušan Rapoš. (DobraVila)

• - Natáčelo se v oblasti Těšínského Slezska. Například v Jablunkově na akci Gorolski Święto, Dolní Lomné na Slezských dnech, Hrádku na Slavnostech Belka, Návsí u benzínové stanice Shell. Dále na Hrčavě, Českém Těšíně, Třinci. (Jurenka01)