Mosazný terč

• slovenský

Mosadzný terč

Mysteriózní / Thriller

USA, 1978, 111 min

Mysteriózna dráma s nádychom krimi a trileru. Aj keď samotná mysterióznosť je vyjavená až v absolútnom závere filmu, v ktorej sa ukážu niektoré osoby za skutočne žijúce a ich osudy za vymyslené/premyslené tak, aby sa zapadali do konšpiračného príbehu. Kvalita spracovania je na vysokej úrovni, k čomu dopomáha aj plejáda hereckých hviezd, v ktorej vytŕča von Sydow. Príbeh sa síce zvrtne iným smerom, ako je tomu nazačiatku, ale v tomto prípade mi to nevadilo. Devízou filmu je, že aj keď nemá nejaké vysoké tempo, utiekol mi relatívne rýchlo.(20.2.2016)

• Volodimir2

Film sa točí okolo skutočnej historickej udalosti a to automobilovej nehody generála George S. Pattona. Snaží sa preukázať, že nehoda nebola náhoda, ale sprisahanie. Takže film nakoniec ani nebol o ukradnutom zlate, ale o nehode Pattona. Nenapadá ma žiadny dôvod prečo by som niekomu odporučil tento film pozerať, je to už takmer úplne zabudnutý film, a malo by to tak aj zostať.(27.6.2015)

• MartinezZ

Dlouhý, nudný, nesmyslný, nezajímavý, k uzívání a posuvu hodný film, jež zklamal. Dlouho jsem chtěl film vidět, nestíhal jsem ale dialogy herců a žádné titulky k filmu nebyly. Ty vznikly teprve dnes a díky za práci patří rogl1. Jako smyšlený příběh o komplotu to není vůbec špatné, ale ke konci se to zamotává a spadá do pěkné nudy, přičemž už během filmu se trochu nad míru plká. Ze zamotávání se pak stává nesmysl a konec považuji za úplnou blbost. A to je dost škoda. Známé herecké ksichty a z počátku ne nezajímavá zápletka, toť vše.(14.6.2015)

Od něj se kulka odrazí a narazí. Rázem se z odesílatele stává adresát. Záhadný dlouhán, záludný tichý vrah, eSSový mistr střelců. Pán smrtelných veršů Max. Z nepřítomných dam raz dva udělá vdovy. Jednou ranou, na první dobrou trefí sanici nebo spánek. Důležité figury odvelí na druhý břeh, na věčný spánek.(22.9.2019)

• Snorlax

Lorenová je i v titulcích filmu uvedena jako první, takže to byl evidentně reklamní trik lákající na známě jméno. Ale má bohužel pouhý štěk. Vaughn je nádherně slizký záporák aa horách je pěkný bílÿ sníh. Doufám, že jsem nezapomenula na žádné další pozitivum. Ale určitě ne, musela bych si ho během té neskonalé nudy všimnout. Doufala jsem, že si alespoň náležitě zakonspirujeme, ale i to vyšumělo jaksi do ztracena.(23.9.2019)