Taneční mistři

The Dancing Masters

Komedie

USA, 1943, 63 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +příběh, vtipy, vedlejší obsazení, vytvořené efekty (dnes již trošku úsměvné), hudba, zvuky -pár slabších míst, závěr mohl být ještě rozveden/// Když jim napíšete zajímavý příběh, osadíte vedlejšími postavami a hodíte je do víru různorodého prostředí, máte zaručeno, že se po celou hodinu sledování budete dobře bavit. Věřím sice tomu, že jakmile zhlédnu desítky jejich filmů, tak mě tvorba jejich snímků podle stejné šablony bude nudit. Ale prozatím se tak nestalo, takže nemám důvod hodnotit jinak. Jen mě tak napadá, když jsi vzpomenu na jejich eskapády (koupě drahých hodin na aukci za peníze, které měli sloužit jiným účelům, snaha Hardyho vydělat na pojistce, nebo závěrečná jizda autobusem) který z nich je větší blbec :-))/// Celkem 75%///(11.11.2006)

Dobre natočená komédia podľa zaužívaných metód Laurela a Hardyho. Stan v baletnom kostýme je k zožraniu. www.video.google.com(26.3.2007)

• M.E.J.L.A.

Film natočený podle klasické laurelo-hardyovské šablony. Jediným překvapením byla rolička ještě málo zkušeného Roberta Mitchuma.(11.11.2006)

Proč ty nízká hodnocení ? Pravda, že to není žádné velké umělecké dílo, že je to plytký, že je to spíš sbírka skečů než příběh, a že Laurel a Hardy natočili lepší filmy, ale přece jen to jsou Laurel a Hardy ! Jestli se koukáte na ně kvůli geniálně zvládnutým gagům, tohle nemá žádné slabší místo a je to úžasná sranda od začátku až do konce. A ani tam nejsou "normální", povýšené postavy, které by se Laurelovi a Hardymu vysmívali, jak bylo zvykem u jejich pozdějších filmů. A vůbec bych tvrdil, že festival i těch nejhorších filmů L. a H. by byl naprostá bomba. Ale co lze čekat od národa, který si myslí, že Pierre Richard je vtipnej ?(28.7.2007)

Laurel a Hardy jsou učitelé ve vlastní taneční škole, ale kromě úvodu filmu je tančit neuvidíte. Ovšem Stanův vlastní originální tanec Pelikán je ryzím uměleckým dílem. Jinak se příběh točí kolem jejich finančních problémů a také se snaží pomoct svému kamarádovi Grantovi, který vynalézá ničivý neviditelný paprsek a miluje dívku Trudy, což se ale nelíbí jejím rodičům (matku si zahrála Margaret Dumontová, známá z filmů bratří Marxů). Plynutí děje je hodně nevyrovnané a jedná se spíš o skečové scény, dodatečně volně propojené dějem. Podařená je scéna s party u Trudy. Scéna s kukačkovými hodinami je doslovně přejata z jejich krátkého filmu Thicker Than Water (Krev není voda). Když zpackají všechno, co se dá, nezbude dobrákovi Oliverovi nic jiného, než se pokusit zmrzačit Stana a vydělat tak na pojistném podvodu. Vrcholem filmu je jízda neovladatelným dvoupatrovým autobusem, která skončí až na horské dráze. Scéna je pěkná, ale třeba v Lloydově Pro krinda pána! z roku 1926 je podobná scéna, ale mnohem lépe natočená přímo v reálu a bez pomoci zadní projekce. Za zmínku stojí ještě rolička pojišťovacího podvodníka, kterou zde ztvárnil tehdy začínající Robert Mitchum.(16.8.2007)

• Stan Laurel