poster

Lady Bird

 • USA

  Lady Bird

 • Slovensko

  Lady Bird

 • Kanada

  Lady Bird

 • Nový Zéland

  Lady Bird

 • Velká Británie

  Lady Bird

 • Austrálie

  Lady Bird

Komedie / Drama

USA, 2017, 94 min

Komentáře uživatelů k filmu (282)

 • Matty
  ****

  Lady Bird je neokázalý, nesentimentální film bez falešných tónů, který sice nenabízí výrazně originální téma nebo úhel pohledu, ale zásluhou přesné charakterizace postav, vnímavosti vůči konkrétnímu místu a době a důvtipným dialogům nepůsobí ani chvilku obehraně. Celý text zde. 80%(28.2.2018)

 • Enšpígl
  **

  Takhle nudná sračka se fakt může líbit jen akademikům a lidem ve statní správě. Příběh je postaven na nějaký nevýrazný pipině co je věku, kdy neví co sama se sebou, och jak užasné téma, jen že to tady bylo milionkrat ale milionkrát divačtěji zpracované. Jediný důvod proč týhle super brečce nedám odpad je výkon Saoirse Ronan film jako takový je těžký fujtajskl.(4.3.2018)

 • Malarkey
  **

  Co je na tomhle filmu dobrého, to mi rozum nebere. Saoirse Ronan tu možná hraje Lady Bird víceméně slušně, ale zároveň se jí nedá upřít určitá nepříjemnost, vzteklost a rozhodně nesympatičnost, čímž si to u mě dlouhodobě rozházela. Na filmu není nic vtipného, zábavného, natož alespoň trošku zajímavého. Jasné, je tu vidět určitý svět silně založené křesťanské rodiny, které se Saoirse snaží trošku vzdorovat. Není to ale žádný vzdor nucený k vymítání. Je to asi standardní vzdor každého puberťáka, ze kterého režisérka udělala víc, než bylo potřeba.(14.1.2018)

 • Cervenak
  ***

  Milé. Nič viac, nič menej.(14.1.2018)

 • T2
  **

  Rozpočet $10miliónovTržby USA $48,958,273Tržby Celosvetovo $76,858,273▐ Stále som čakal kedy príde niečo čím toto ako že upúta a vymaní sa mdlôb, až prišiel záver a kde nič tu nič. Takýchto nezávislých študáckych filmov tu bolo už viac a omnoho kvalitnejších. /45%/(17.6.2018)

 • Radek99
  ****

  Další typický americký nezávislý film o dospívání, o hledání identity, křehkém a složitém období puberty, o tom složitém přechodu do dospělosti, při kterém jsem si ale nejvíc uvědomil, jak jsem rád, že nežiju ve vysněných USA, ale tady v Česku, kde ještě tak nezáleží, v jaké části města bydlíte, jakou práci a auto máte vy, nebo vaši rodiče... Malý film, říkající ovšem mnohé o odvrácené straně kapitalismu, stejně jako o složitosti dospívání kdekoliv, v jakékoliv kultuře...(26.2.2018)

 • Superpero
  ***

  Připomnělo mi to film The Edge of Seventeen, ale hlavní hrdinka tady nebyla až taková kráva. Nejzajímavější byla ta katolická škola. Působilo to na mě děsivě a fakt bych tam nechtěl chodit. A ještě se mi líbilo, jak se znovu skamarádila s tlustou kámoškou.(25.2.2018)

 • novoten
  ****

  Pořád se nějak nemůžu srovnat s tím, že ten samý snímek, který si v zámoří ukradl srdce 99% recenzentů je v tuzemsku i přes svou nevinnost a bezelstnost s těžkým dechem na hranici nadprůměru. Snad právě tady platí ono otřepané pravidlo, kdy divák, namlsaný americkou šeptandou a stoupajícím množstvím nejprestižnějších cen, čeká život měnící podívanou a dostane - Lady Bird. Malou, vzteklou, bezhlavou, upřímnou. Té když se jeden dostane pod kůži, pochopí, že tohle nemá být žádný měnič životních pohledů, ale pravý opak. Upřímný obraz toho nejprůměrnějšího, nejobyčejnějšího a tím pádem i nejkouzelnějšího dospívání. Rodinných i vztahových karambolů, nadějí a skoků do neznáma si každý přece prožil dost a byť se od těch, ve kterých se mlela Christine, ty moje poněkud liší, průvodní nálady jsou takřka totožné. Klidná podívaná, která nemá zapotřebí překonávat žádné laťky.(16.1.2018)

 • tron
  ***

  „Byť úspešná neznamená byť šťastná.“ Zvláštny film. Miestami úžasný, mrazivý a báječný, inokedy rozvláčny, nudný a čudný. Mnohé scény, dejové linky a postavy sú (zrejme naschvál? Ale prečo???) ustrihnuté uprostred a už sa k nim nikdy nevrátime. K tomu plno nečakaných scén, ktoré prebiehajú normálne a zrazu „to“ príde a ste vyvedení z miery. Hádka v aute, zrazu osoba X otvorí dvere a vyskočí von. Bum. Dcéra matke vyčíta, že je na ňu zlá, na čo matka desivo zahlási „moja matka bola tyranská alkoholička“. Bum. Potešia kvalitné herecké výkony v čele s rodičmi (Laurie Metcalf a Tracy Letts), ale všetci sú OK, vrátane titulnej hrdinky, ktorá je síce miestami poriadne na držku, ale tak kto z nás nemal 17? 5 nominácií na Oscara ma každopádne zaskočilo. Body hore za telocvikára v divadle.(13.9.2018)

 • Jossie
  ****

  Fajn film se skvělými hereckými výkony úplně všech herců.(5.2.2018)

 • H34D
  ****

  Lady Bird s největší pravděpodobností není dílo, které by s vámi svou sofistikovaností či emocionálním nábojem vytřelo podlahu, je to pouze a jen kvalitně napsané "feel good" drama. Je to film univerzální, kombinace inteligentního příběhu, charismatických postav a odlehčeného humoru připomíná např. ty lepší kousky Jasona Reitmana. Celkově si nedokážu představit, že by těch 94 minut u Lady Bird někdo litoval. 8/10(10.3.2018)

 • xxmartinxx
  ***

  Nemyslím si, že nesympatičnost protagonistky je chyba, tak moc tvůrce nepodceňuju. Nevím ale, k čemu má sloužit. Není to dost syrové na to, aby to evokovalo realismus či každodennost, není to dost promyšlené, aby to udělalo dějový oblouk. Takže jen devadesát minut trávíte s "kvalitně" nesnesitelnou holkou. Ok... Další..(14.1.2018)

 • Morien
  ***

  (1001) Film mi silně připomněl dobu, kdy jsem každý den přemýšlela o tom, jaké by to bylo zabít se, takže asi správně zachycuje ducha určité životní etapy, řekla bych. Za nejcennější momenty filmu považuji nedůležité důležité rozhovory o pár větách: s Dannym, s tou cool holkou, s bratrovou přítelkyní, s tátou, roztroušené mezi pokusy spojit všechno jednou fabulí - která by podle mě nakonec nebyla ani potřeba, vzhledem k tomu, že stejně moc nefunguje.(5.3.2018)

 • johnn333
  ****

  Nahoru to vzlítá díky dojemně akcentovanýmu vztahu matka - dcera, který Gerwig čechrá precizními, povědomými dialogy, v nichž se nálada mění i v rámci jediné roztržky. Potěší i shovívavá ironie na téma mladického pozérství, takže jedinou a nutnou škodou je, že tahle coming of age škatulka je prostě už trochu okoukaná. Call Me By My Name. 70%(21.1.2018)

 • sniper18
  ***

  Saoirse Ronan je podľa mňa najcharizmatickejšia a tiež jedna z najlepších herečiek súčasnosti, pri ktorej aj vďaka mladému veku a nespornému talentu nepochybujem, že ponúkne ešte nespočet zaujímavých úloh a filmov, preto by som si Lady Bird pozrel, aj keby nemalo také skvelé kritiky a nepozbieralo ocenenia, ale podľa mňa sa teda tentoraz nič výnimočné nekoná. Už samotná zápletka nepôsobí práve najambicióznejšie, čo by vôbec nemusel byť problém, mám rád takéto malé nezávislé filmy, lenže problém je, že ani to prevedenie nie je nijak zvlášť zaujímavé. Film sa venuje skutočne len tomu jednému, dospievaniu obyčajného mladého dievčaťa, ktoré rieši typické problémy, ktoré pozná prakticky každý, teda vzťahy v rodine, v škole, s priateľkami, prvé milostné dobrodružstvá, ale hlavne práve ten vzťah s matkou. Celý film sa na to úplne bez problémov pozerá, tvorcovia to našťastie neprehnali s dĺžkou a tak som sa ani nestihol začať nudiť, ale neponúkne žiadny zaujímavejší dejový prvok, ktorý by to dokázal osviežiť, alebo aspoň skutočne vydarenú scénu, dokonca chýba aj plnohodnotná gradácia, celý čas mi to prišlo také jednotvárne a bolo mi vlastne jedno, ako sa to skončí. Je to jednoducho len taká priemerná dráma s občasným náznakom humoru. Žiadna skutočná komédia to rozhodne nie je, pár krát som sa síce zasmial, ale všetko vyplynulo prirodzene z jednotlivých situácií, ako v skutočnom živote. Obsadenie tiež mohlo byť aj lepšie, Saoirse Ronan nie je o nič lepšia, než kedykoľvek predtým, ale pri nej mi to bohato stačí, no okrem nej už prakticky nie je o koho stáť, vedľajšie postavy nie sú moc výrazné a to dokonca ani matka, ktorá má z nich najväčší priestor, chcelo by to nejakú charizmatickejšiu herečku, ktorá by s hlavnou hrdinkou vytvorila vyrovnanejšiu dvojicu. A režijne je to tiež len ten najobyčajnejší priemer. Takže zlé to určite nie je, ale keby som nebol fanúšikom hlavnej hrdinky, tak by som to asi považoval za stratu času, úplne priemerný film, ktorý v ničom nevyniká. 58%(9.1.2018)

 • Hellboy
  ***

  Greta Gerwig považovala za nutné seznámit nás se svým dospíváním, s obdobím po 9/11 a prostředím katolické střední školy kdesi v Sacramentu... ale proč?? Tento film v sobě nemá ani špetku originality, je to jen další nevýrazný coming-of-age film, a navíc se bere dost vážně, není to komedie, je to relativně vážně podané drama zejména o vztahu hlavní hrdinky s matkou... Kam se to hrabe na Booksmart. Příště si dám radši osvědčenou klasiku Ghost World nebo třeba Napoleona Dynamita, já nevim! Cokoliv, jen ne tuhle přehlídku průměrnosti.(20.4.2020)

 • Botič
  *****

  Lady Pták je takovej ten malej nesentimentální film, kterej perfektně zachycuje trapnosti dospívání a náročnější vztah s jednou matkou! V tom se najde snad úplně každý.(26.12.2017)

 • Dan9K
  ***

  Čekal jsem, že to bude více natřískané teda. Z traileru to vypadá, že se film bude snažit být za každou cenu jiný a cool, až to bude skoro otravné, a ve výsledku je to samozřejmě úplně jinak a Lady Bird je docela tuctovka. Čekal jsem více kontroverze, více řachandy. Více vyhraněnou a proti společnosti bojující osobnost hlavní protagonistky. Ona chce ale jenom na dobrou školu a mít hezký vztah. Hm. Ale jinak je to celkem fajn, neurazí, nenadchne, koukatelné je to příjemně a postavy mají výrazné charaktery, které jsou hezky zahrány, což drží film nad vodou.(4.3.2018)

 • castor
  ****

  Vždy se mezi těmi „velkými“ filmy v oscarové sezoně objeví nějaká milá nezávislá vlaštovka, která potěší umělečtěji zaměřené publikum. Má výborně napsané dialogy, skvostné herecké výkony, příjemně černý humor, neplýtvá sentimentem. A hlavně vypráví o zcela obyčejných věcech. Tentokrát je jím Lady Bird. Období puberty je náročné pro dospívající i jejich rodiče. Nejen fyzické změny, ale i psychické proměny umí dokonale rozhodit dospívající organismus. Na úskalí toho dívčího se zaměřila zejména herečka a scénáristka Greta Gerwig, která si všímá komplikovaného vztahu s matkou, navazování prvních vztahů, pevnosti přátelství, rozdílného vnímání hodnot, vymezování se vůči autoritám a celkově nestabilních emocí. Výsledek nabízí řadu milých situací, sympatickou atmosféru a několik skutečných životních pravd. Saoirse Ronan už dávno vyrostla z malé holčičky v Pokání, zvládla přechod k dospělým rolím a zdánlivě nenápadnými gesty těší diváky. A zaslouženě sbírá herecké ceny.(8.1.2018)

 • Hild
  *****

  Kolem Lady Bird se udělal obrovský hype díky tomu, že se stal nejlépe hodnoceným filmem historie, já obvykle bývám k podobným výkřikům skeptická a Lady Bird rozhodně není nejlepší film, jaký jsem kdy viděla, on vlastně ani není nějak extra výjimečný. Je to takový ten výborný malý nezávislý film o dospívání, který se objevuje skoro každý rok. Pokud budete od filmu čekat něco nadpozemského, patrně budete zklamaní. Ve filmu se příliš nedramatizuje, jede si svým tempem od začátku do konce, ale s obrovskou lehkostí a přirozeností. Po většinu filmu jsem si říkala, že tohle je film na solidní 4*, jenže pak přišel takový ten moment, kdy se mi film nějakým způsobem zaryl pod kůži a já se v závěru uviděla v hlavní hrdince. Saoirse Ronan je úžasná a tipuji, že Lady Bird si odnese oscara za nejlepší scénář.(30.12.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15